Karališkųjų vestuvių skrybėlaičių paradas: ledi Dianos dukterėčiai lygių nebuvo

Ledi Kitty Spencer / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-20 15:27
Į karališkąsias vestuves suplūdusios viešnios stebino aplinkinius ne tik prabangiais apdarais, bet ir skrybėlaitėmis bei išradingomis galvos puošmenomis (angl. Fascinator). Jos per karališkąsias vestuves yra ne mažiau svarbus ir brangus aksesuaras nei dailūs bateliai.

Fascinator ištakos siekia dar XVIII amžių, kai Prancūzijos karalienė Marie Antoinette savo į savo garbanas padabino povo ir stručio plunksnomis. Šiandien šis aksesuaras kur kas daugiau nei plunksnos. Dabar dizaineriai juos kuria pasitelkdami naujausias technologijas. Štai 2011-aisiais per princo Williamo ir Kate Middleton vestuves Jorko princesės pademonstruotas šviesiai rožinis aksesuaras tapo viena ryškiausių iškilmų detalių. Vėliau per labdaringą aukcioną jis buvo parduotas už 131 560 JAV dolerių – tai brangiausias visų laikų galvos papuošalas.

Lietuva karališkųjų tradicijų neturi, todėl nėra ir lietuviško žodžio, kuriuo galėtume vadinti šį aksesuarą. Nelabai galime jį vadinti skrybėlaite ar galvos apdangalu, nes jo paskirtis yra ne apsaugoti ar uždengti, o puošti (fascinate lietuvių kalba – žavėti). XVIII-XIX a. šis aksesuaras atrodė gerokai kitaip nei šiandien, jis buvo panašesnis į šalikėlį ar skarelę. Tuo tarpu šiandien talentingiausi Didžiosios Britanijos dizaineriai gali parodyti savo išmonę.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Fascinator esmė – puošni kompozicija, kuri pritvirtinama ant damos galvos taip, kad nesimatytų jos pagrindas. Įdomu tai, kad šis išskirtinis galvos aksesuaras niekada neturėjo tapti karališku. Karališkosios šeimos atstovai dienos metu turi vilkėti klasikinius drabužius, nes tuo laikotarpiu daugiausiai oficialių renginių vyksta lauke. O lauke aristokratai nori apsisaugoti nuo kaitrios saulės, todėl nešioja klasikines skrybėles. Tuo tarpu per vakarinius renginius didžiausia karališkosios šeimos atstovės puošmena – tiara. Taigi, šiam galvos aksesuarui karališkojoje šeimoje tiesiog nėra vietos.

Galbūt dėl to karalienės Elizabeth II niekada nepamatysite su tradiciniu šiuo galvos apdangalu. Iškilmingomis progomis ji mieliau renkasi puošnią skrybėlaitę. Taip ji pasielgė ir per karališkąsias vestuves, vykusias šeštadienį.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Aristokratiškasis jaunimas išpopuliarino fascinator, nes jiems buvo nepakeliama mintis, kad tokiais moderniais laikais reikia puoštis skrybėle. Todėl jie atrado savo būdą atrodyti oficialiai, tačiau kartu išties puošniai.

Kembridžo hercogienė Catherine – didelė šio galvos aksesuaro gerbėja. Jos niekada neišvysime su klasikine skrybėlaite. Ji mieliau renkasi arba gausiai dekoruotas masyvias skrybėles, arba fascinator. Karališkosioms vestuvėms ji rinkosi dizainerio Philipo Treacy sukurtą galvos papuošalą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu Kornvalio hercogienė Camilla akį traukė puošnia rožine skrybėle, kuri dėl daugybės audinio sluoksnių iš viršaus atrodė tarytum didelis gėlės žiedas.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Nuotakos motina Doria Ragland rinkosi kur kas kuklesnį galvos aksesuarą. „Oscar de la Renta“ šviesiai žalsva eilute pasipuošusi Doria galvą padabino minimalistiniu aksesuaru. Tokia ji ir gyvenime – bet kokia kaina vengianti dėmesio ir viešumos. Nuoširdumas ir kuklumas, kuris atsispindėjo D.Ragland įvaizdyje, neliko neįvertintas. Ji tituluojama viena elegantiškiausių ir subtiliausių vestuvių viešnių.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Užtat žmogaus teisių advokatė Amal Clooney švietė pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Holivudo aktoriaus George'o Clooney žmona akį traukė dizainerės Stellos McCartney geltona suknia ir tokios pat spalvos skrybėlaite su tinkleliu, dekoruotu žėrinčiais žvyneliais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Fascinator aksesuaro žavesį geriausiai perprato jaunikio pusseserė ledi Kitty Spencer. Tragiškai žuvusios princesės Dianos dukterėčia per vestuves puošėsi žalia „Dolce & Gabbana“ suknele, prie kurios priderino Philipo Treacy kurtą aksesuarą. Skaisčiai žalias galvos papuošalas buvo dekoruotas plunksnas primenančiais smaigais, o Kitty akis subtiliai pridengė žalias tinklelis.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tinkleliu dekoruotą galvos aksesuarą rinkosi ir drabužių dizainerė Victoria Beckham. Jos pasirinktas variantas mažiau nugludintas, turintis ugnelės.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Dar daugiau pačių dailiausių karališkųjų vestuvių viešnių galvos aksesuarų – portalo Žmonės.lt nuotraukų galerijoje!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai