Karališkųjų vestuvių fotografo Alexi Lubomirski istorija verta knygos puslapių

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-16 17:59
Alexi LUBOMIRSKI (42) – ne tik talentingas menininkas, kurį princas Harry ir Meghan Markle pasirinko oficialiu savo vestuvių pokylio fotografu. Jis – aristokratas, lenkų kunigaikščių Liubomirskių giminės atstovas.

Tik pats beveik iki paauglystės šito nežinojo – jį auginusi mama Eileen Pamela Beardsell nenorėjo, kad tokia žinia turėtų kokios nors įtakos sūnaus ugdymui. O ir augo toli nuo Lenkijos ir net nuo Londono, kur praleido pirmuosius gyvenimo metus (čia finansininku dirbo jo tėvas kunigaikštis Władysławas Lubomirski, pats gimęs Paryžiuje, – Antrasis pasaulinis karas gerokai praretino ir išblaškė istorinę giminę). Londone kilmingasis lenkas, kurio genealogija siekia X amžių, ir susipažino su Peru gimusia Eileen. Alexi buvo metai, kai tėvai išsiskyrė, mama augino jį su nauju partneriu – anglu „De Beers“ briliantų ekspertu.

Patėvis išsivežė šeimą į Botsvaną, ten dirbo, auklėjo Alexi kaip tikrą sūnų, padovanojo vienuolikmečiui pirmąjį fotoaparatą. O apie lenkišką kilmę jaunasis kunigaikštis galėjo išsiklausinėti biologinį tėvą tik grįžęs į Europą, kur šis gyveno. Kaip pats prisimena, paaugliui tai skambėjo tarsi brolių Grimmų pasaka („Tai kur mano ristas žirgas?“ – paklausęs jis mamos). Ir netgi nusivylė išgirdęs, kad nėra jokių rūmų, meno kūrinių ar lobių, kuriuos būtų paveldėjęs. Bet mama paaiškino, kad didingas titulas įpareigoja būti tikru kunigaikščiu – širdimi ir veiksmais.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Mamos pamoka ir tėvo pasakojimai apie šlovingą Lubomirskių praeitį nenuėjo veltui, nors Alexi sako iki šiol svarstąs, kaip nūdienos kontekste turėtų elgtis tikras aristokratas. Tokie apmąstymai paskatino jį parašyti knygą „Princely Advice for a Happy Life“ („Kunigaikščio patarimai, kaip laimingai gyventi“), ją skyrė savo sūnums Sole Lukai (7) ir Leone (4), kurių susilaukė su žmona kubiete Giada Torri. Alexi viso labo norėjo perduoti tėvišką išmintį sūnums, bet draugai įtikino knygą išleisti, o lėšos, gautos leidinį pardavus („Patarimai...“ išversti į šešias kalbas), skiriamos labdaros fondui „Concern Worldwide“, kurio ambasadorius yra fotografas.

Šiai organizacijai, kovojančiai su skurdu, atitenka ir pajamos iš dviejų jo fotografijos albumų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vienas garsiausių nūdienos mados ir žvaigždžių fotografų juokauja nepriklausąs slaptam aristokratų klubui ir nesinaudojąs titulu kasdieniame gyvenime (tiesa, knygą visgi pasirašė kaip Jo Šviesybė kunigaikštis Alexi Lubomirski) ar kokiais savanaudžiais tikslais. Nors gal nevalia vadinti „kasdieniu gyvenimu“ darbo „GQ“, „Vogue“ ir „Harper’s Bazaar“ – šiems žurnalams Alexi fotografavo Gwyneth Paltrow, Natalie Portman, Jennifer Lopez, Jennifer Aniston, Julią Roberts, Nicole Kidman, Scarlett Johansson... Garsusis 2006 metų „Harper’s Bazaar“ viršelis su nuoga besilaukiančia Britney Spears – irgi jo darbas. Tai buvo pirmas kartas, kai šis žurnalas išėjo su nuogos moters atvaizdu, ir stilistams bei fotografui teko gerokai padirbėti, kol iš vulgarokos dainininkės padarė labai elegantišką moterį.

Ne titulas, o profesionalumas lėmė ir du pastaruosius Alexi darbo pasiūlymus – nufotografuoti princo Harry ir Meghan Markle sužadėtuves ir tapti oficialiu jų vestuvių fotografu. Paklaustas, kaip sekėsi dirbti su karščiausia šių metų karališkąja pora, Lubomirski pabrėžė, kad tai buvo viena lengviausių ir smagiausių fotosesijų, ir patikino fotografavęs „tikrai įsimylėjusią porą“ (ša, sąmokslo teorijų kūrėjai!). O kaip dėl vestuvių? Alexi žodžiais, tai – jaudinamas pasiūlymas ir didelė garbė. Nors ir netikėta – pradžioje planuota, kad kunigaikštis Lubomirski su žmona bus tik svečiai.

Alexi Lubomirski darbai
Alexi Lubomirski darbai

Naujausi straipsniai