Karališkas orkestras kaip magnetas traukė garbią publiką

Koncerto svečiai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-07 19:50
Trečiadienio vakaras Vilniuje ypatingas klasikinės muzikos gerbėjams: pirmą kartą Lietuvoje viešėjo Karališkasis Concertgebouw orkestras (Royal Concertgebouw Orchestra – RCO) iš Amsterdamo. Pasiklausyti pasaulio simfoninės muzikos atlikėjų elitui priklausančio orkestro į LNOBT rinkosi garbinga publika, gebanti įvertinti svečių rodomą virtuoziškumą.

Ruošdamasis minėti savo 130 metų sukaktį, 1888 m. pirmąjį savo koncertą surengęs RCO 2016 m. rugpjūtį pradėjo įgyvendinti ambicingą gastrolių projektą „RCO pasitinka Europą“. Jame buvo numatyta per pustrečių metų su koncertais aplankyti visas 28 Europos Sąjungos valstybes. Projekto patronu sutiko būti dabartinis Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude‘as Junckeris. Vilnius atsidūrė paskutiniajame šio projekto gastroliniame ture kartu su Vroclavu, Ryga, Talinu, Helsinkiu, Geteborgu, Kopenhaga, Zagrebu ir Liuksemburgu.

Koncerto svečiai
Koncerto svečiai
Koncerto svečiai
Koncerto svečiai

RCO groja daugiau kaip 120 muzikantų, suvažiavusių iš daugiau kaip dvidešimties pasaulio valstybių. Per sezoną orkestras surengia 80 koncertų Amsterdame ir dar 40 koncertų kituose miestuose. Juos per metus aplanko maždaug 250 tūkst. klausytojų. Pagrindinėmis RCO rezidencijomis, be Concertgebouw rūmų, laikomas BOZAR menų centras Briuselyje ir Alte Oper teatras Frankfurte.

Garsaus kolektyvo koncertą LNOBT dirigavo patyręs maestro iš Belgijos Philippe‘as Herreweghe‘as. Kartu su RCO į Vilnių atvyko Niujorke gyvenantis pianistas Yefimas Bronfmanas, svečių koncertinėje programoje atliekantis Ludwigo van Beethoveno Ketvirtąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Temos:

Kultūra

Naujausi straipsniai