Karalienės Elizabeth II jubiliejaus princas Harry neminėjo – dar išvakarėse išskrido pas Meghan

Karalienė Elizabeth II, Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-21 14:35
Balandžio 21-ąją 95-ąjį jubiliejų mininti Didžiosios Britanijos monarchė Elizabeth II savo kuklioje šventėje nesulauks anūko princo Harry – jis dieną prieš sukaktį išvyko atgal į Kaliforniją, praneša dailymail.co.uk.

Mirus jos vyrui princui Philipui, gedinti Elizabeth II gimtadienį sutinka Vindzoro pilyje, apsupta 20-ies asmenų personalo.

Anksčiau manyta, kad kukliame šventės paminėjime dalyvaus ir jos anūkas, princas Harry – Sasekso hercogas į Didžiąją Britaniją parskrido dėl senelio, princo Philipo, laidotuvių.

Harry balandžio 11 d. į gimtinę sugrįžo iš anksto nenumatęs atgalinės datos, todėl buvo svarstoma, kad jis pasiliks per savo močiutės Elizabeth II gimtadienį. Vis dėlto dieną prieš sukaktį jis grįžo atgal į Kaliforniją pas antros atžalos besilaukiančią savo žmoną Meghan Markle.

Svarstoma, kad po skandalingojo poros interviu Oprah Winfrey princo Harry grįžimas namo dėl laidotuvių galėjo tapti galimybe pasikalbėti su broliu princu Williamu ir tėvu princu Charlesu, tačiau manoma, kad giminaičiai akis į akį susidūrė tik per laidotuves, o nuoširdus pokalbis taip ir neįvyko.

Princai Harry ir Williamas / „Scanpix“ nuotr.
Princai Harry ir Williamas / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį Sasekso hercogas iš Londono parskrido į Los Andželą. Harry vairuotojo vairuojamas automobilis buvo pastebėtas paliekantis privatų Los Andželo oro uosto terminalą, skirtą įžymybėms ir itin turtingiems žmonėms, ir vėl pastebėtas apie 16 valandą vietos laiku atvykstantis į Montecito dvarą.

Harry į JAV grįžo likus mažiau negu parai iki jo močiutei karalienei sukako 95 metai – sukaktį ji pasitinka liūdnomis nuotaikomis, nes praėjo vos kelios dienos po mylimo 99 metų vyro, princo Philipo, laidotuvių. Tai pirmasis karalienės gimtadienis be jo per daugiau nei septynis dešimtmečius.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Karalienės gimtadienis kasmet minimas du kartus: balandžio 21-ąją – tai tikrasis monarchės gimtadienis ir birželio viduryje, kai Vėliavos pagerbimo paradu pažymimas jos oficialusis gimtadienis.

Tiesa, jau antrus metus iš eilės paradas gali neįvykti. Praėjusiais metais jo buvo atsisakyta dėl pasaulinės pandemijos, o ir šįmet kyla abejonių, ar verta tradiciją grąžinti. Princo Philipo mirtis ir koronavirusas gerokai pakoregavo nusistovėjusias tradicijas.

Iki 2020-ųjų per visą karalienės valdymo laikotarpį Vėliavos pagerbimo paradas, paprastai į Londono centrines gatves pritraukiantis tūkstančius turistų, buvo atšauktas tik vieną kartą – per visuotinį geležinkeliečių streiką 1955 metais.

Šie metai žymi ne tik karalienės jubiliejų, bet ir princo Philipo mirtimi baigia nepaprastą skyrių garsiausios Britanijos šeimos gyvenime. 

Naujausi straipsniai