Karalienei Elizabeth II nustatytas koronavirusas

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Didžiosios Britanijos karalienei Elizabeth II (95), ką tik atšventusiai platininį valdymo jubiliejų, pirmą kartą diagnozuotas koronavirusas.

Bakingemo rūmai sekmadienį pranešė, kad karalienė atliko Covid-19 testą ir gavo teigiamą rezultatą.

Rūmai nurodė, kad monarchė jaučia lengvus, „į peršalimą panašius simptomus“ ir tikisi, kad ateinančią savaitę Vindzoro mieste tęs „lengvas pareigas“.

„Ji ir toliau gaus medicininę pagalbą bei laikysis visų atitinkamų nurodymų“, – sakoma rūmų pranešime.

BBC karališkasis korespondentas Nicholas Witchellas patikino, kad karalienė yra pilnai pasiskiepijusi. Pirmąją vakciną monarchė gavo 2021 m. sausio 9 d. 

Karalienė Elizabeth II / Scanpix nuotr.

Karalienė palaikė ryšį su savo vyriausiu sūnumi ir sosto įpėdiniu Velso princu Charlesu, kuriam vasario 10 dieną testu patvirtintas COVID-19.

Tuomet princo Charleso biuras nenurodė, kada jis paskutinį kartą bendravo su savo 95 metų motina, tačiau paaiškėjo, kad jie buvo susitikę Vindzore dviem dienomis anksčiau.

Tada nebuvo pateikta jokios informacijos, ar karalienei buvo atliktas testas.

2020 metų kovą 73 metų princui taip pat buvo testu patvirtinta koronavirusinė infekcija. Tuomet jis maždaug savaitę izoliavosi karalienės Balmoralo dvare Škotijoje.

Elizabeth II pastaraisiais mėnesiais turėjo sveikatos problemų. Praėjusių metų spalį karalienė naktį praleido ligoninėje, kur jai buvo atlikta medicininė apžiūra. Medikai jai rekomendavo kiek pailsėti, tad kurį laiką ji atsitraukė nuo oficialių pareigų ir vengė viešų renginių.

Karalienė Elizabeth II ir princas Charlesas/„Scanpix“ nuotr.

Karalienė susirgo praėjus kelioms savaitėms po to, kai paminėjo platininį savo valdymo jubiliejų – vasario 6 d. sukako 70 metų nuo Elizabeth II atėjimo į sostą. Ji tapo ilgiausiai Jungtinėje Karalystėje karaliaujančia monarche.

Ta proga ji surengė savo pirmą svarbų viešą pasirodymą po daugiau nei trijų mėnesių pertraukos – savo jubiliejaus išvakarėse susitiko su labdaros darbuotojais Sandringhamo namuose.

Karalienės Elizabeth II gyvenimo akimirkos (97 nuotr.)
+91
Skaitykite daugiau