Karalienė Elizabeth II prakalbo apie Sasekso hercogų ateitį

Karalienė Elizabeth II ir Sasekso hercogai/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-14 09:30
Praeitą savaitę pasaulį apskriejo netikėta žinia. Sasekso hercogai – princas Harry ir Meghan Markle – pareiškė nusprendę atsitraukti nuo savo karališkųjų pareigų Didžiosios Britanijos monarchų šeimoje. Pora atsisako šeimos aukšto rango narių statuso ir vis daugiau laiko ketina praleisti Šiaurės Amerikoje.

„Po ne vieno mėnesio apmąstymų ir įvairių diskusijų apsisprendėme dėl šiais metais įvyksiančių pokyčių. Ketiname atsitraukti kaip vyresnieji karališkosios šeimos nariai ir tapti finansiškai nepriklausomi bei toliau visapusiškai remti Jos Didenybę Karalienę, – rašoma išplatintame pranešime. – Tik su jūsų padrąsinimu, ypač pastaraisiais metais, jaučiamės galintys priimti tokį sprendimą“, – „Instagrame“ skelbė karališkoji pora.

Kaip ir buvo tikėtasi, pora nežada gyventi tik Londone. Jie atskleidė galvojantys dalį laiko praleisti Didžiojoje Britanijoje, dalį – Šiaurės Amerikoje.

„Planuojame išlaikyti pusiausvyrą, tęsdami savo pareigas Karalienei. Tai leis mums sūnų užauginti gerbiant karališkąją tradiciją, kurioje jis ir gimė. Kartu suteiksime savo šeimai galimybę atversti naują gyvenimo lapą, įskaitant naujos labdaros organizacijos sukūrimą.“

Po šio pareiškimo karališkojoje šeimoje kilo didžiulis sujudimas. Panašu, kad princas Harry ir Meghan Markle viešą pranešimą išplatino nepasitarę nei su princu Williamu ir Kate Middleton, nei su princo Harry tėvu princu Charlesu, nei juolab su karaliene Elizabeth II. Bakingamo rūmų šaltiniai teigia, kad karalienė jaučiasi itin įskaudinta tokiu anūko pareiškimu. 

Karalienė Elizabeth II ir Sasekso hercogai/„Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir Sasekso hercogai/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienio vakarą monarchė nutraukė tylą. Karališkieji rūmai išplatino oficialų pranešimą išsakantį karalienės Elizabeth II požiūrį į netikėtą Sasekso hercogų pareiškimą:

„Šiandien mano šeima dalyvavo labai konstrūktyvioje diskusijoje apie mano anūko ir jo šeimos ateitį. Mano šeima ir aš palaikome Harry ir Meghan norą kurti naują gyvenimą. Nors, žinoma, labiau norėtume, kad jie ir toliau užimtų pilnavertes karališkosios šeimos narių pareigas. Mes gerbiame ir suprantame jų norą gyventi daug labiau nepriklausomą gyvenimą. Jie visada liks mūsų šeimos dalimi. Harry ir Meghan aiškiai parodė, kad jie nenori būti priklausomi nuo viešų piniginių fondų. Mes priėmėme sprendimą, kad kol kas jie galės gyventi tarp Kanados ir Jungtinės Karalystės. Tačiau liko dar daug sudėtingų klausimų, kuriuos mano šeima šiuo metu sprendžia, nors mus liko dar daug darbo – paprašiau, kad galutinius sprendimus man praneštų kelių dienų bėgyje“. 

Naujausi straipsniai