Karalienė Elizabeth II pareiškė, kad princas Harry neteks karinių garbės paskyrimų ir globėjo titulų

Princas Harry ir Meghan Markle / SCANPIX nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-19 17:27
Po dvylika mėnesių trukusių svarstymų, kokie britų karališkojoje šeimoje toliau turėtų būti titulų atsisakiusių Meghan Markle ir princo Harry vaidmenys, penktadienį Bakingamo rūmai pranešė oficialų savo sprendimą.

Rūmai vasario 19-ąją patvirtino, kad Meghan Markle ir princas Harry ilgiau neatliks su karališkąja šeima susijusių jokių oficialių pareigų.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė prieš metus supurtė britų monarchiją atsitraukę nuo svarbiausių karališkosios šeimos narių pareigų. Sutuoktiniai pradėjo naują gyvenimą už Atlanto, apimantį kelias komercines įmones, ir įsikūrė Kalifornijoje. Pagal pradines jų pasitraukimo sąlygas, suderėtas per skubų susitikimą su karaliene 2020 metų pradžioje, Harry sutiko po metų persvarstyti savo ir žmonos sprendimą.

 

„Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė patvirtino Jos Didenybei karalienei, kad negrįš kaip dirbantys karališkosios šeimos nariai, – sakoma Bakingamo rūmų pranešime. – Karalienė... patvirtino, kad atsitraukiant nuo karališkosios šeimos darbų neįmanoma toliau vykdyti įsipareigojimų ir pareigų, susijusių su viešosios tarnybos gyvenimu. Todėl kunigaikščio ir kunigaikštienės turimi kariniai garbės paskyrimai ir karališkųjų globėjų titulai bus sugrąžinti Jos Didenybei, o vėliau perskirstyti dirbantiems karališkosios šeimos nariams“, – nurodė rūmai.

Karalienė Elizabeth II / Scanpix nuotrauka
Karalienė Elizabeth II / Scanpix nuotrauka

Princas Harry, buvęs kariškis, turi kelis karinius garbės titulus, taip pat Sandraugos postų ir kitų globėjo titulų. Meghan taip pat buvo suteikti keli garbės vaidmenys po jos ir princo pasakiškų vestuvių Vindzoro pilyje 2018 metų gegužę.

Nuo praėjusių metų sausio pora pasirašė net keletą apvaliomis sumomis įvertintų kontraktų su kompanijomis „Netflix“ bei „Spotify“, o visai neseniai paskelbė ir apie tai, kad šeimą greitai papildys naujas narys.

Naujausi straipsniai