Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ir princas Philipas paskiepyti nuo koronaviruso

Elizabeth II ir princas Philipas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-01-09 18:20
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ir jos sutuoktinis princas Philipas šeštadienį buvo paskiepyti nuo COVID-19.

„Šiandien Karalienė ir Edinburgo kunigaikštis pasiskiepijo nuo COVID-19“, – pranešė Buckinghamo rūmų atstovas.

Šaltinis pasakojo Didžiosios Britanijos spaudos agentūrai „Press Association”, kad 94 metų karalienė ir jos sutuoktinis 99 metų Philipas buvo paskiepyti Vindzoro pilyje, o skiepus atliko karališkosios šeimos gydytojas.

Didžiojoje Britanijoje iki šiol nuo COVID-19 paskiepyta daugiau nei 1,5 mln. žmonių, o per didžiausią šalies istorijoje imunizacijos programą pirmenybė teikiama vyresnio amžiaus žmonėms, jų globėjams ir sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams.

Šalyje šiuo metu skiepijama dviejų tipų patvirtintomis vakcinomis, skubant kuo greičiau paskiepyti kaip įmanoma daugiau žmonių, nes nauja lengvai plintanti koronaviruso atmaina nepaliaujamai didina užkrato ir mirčių atvejų skaičių.

Penktadienį Didžioji Britanija pranešė apie rekordinį 1 325 mirčių nuo COVID-19 per parą skaičių, taigi bendras mirčių skaičius pasiekė beveik 80 000. Taip pat užregistruotas rekordinis naujų susirgimų skaičius – 68 053.

Karalienė Elizabeth II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus, o Kalėdas sutiko Sandringhamo dvare Rytų Anglijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai