Kanye Westas pareiškė 2020-aisiais sieksiantis JAV prezidento posto

Kim Kardashian ir Kanye Westas / Vida Press nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-07-05 11:31
Pramogų pasaulio magnatas Kanye Westas, vienoje savo dainoje raginantis klausytojus „siekti žvaigždžių, nes jei ir nukrisite, tai nukrisite ant debesies“, šeštadienį metė iššūkį Donaldui Trumpui šių metų JAV prezidento rinkimuose.

„Atėjo metas įgyvendinti Amerikos pažadą, pasitikint Dievu, suvienijant savo vizijas ir kuriant savo ateitį. Aš kandidatuoju į JAV prezidento postą! #2020VISION“, – tviteryje parašė milijardierius reperis, amerikiečiams švenčiant Nepriklausomybės dieną.

Likus keturiems mėnesiams iki lapkritį numatytų rinkimų, reperis nepranešė daugiau informacijos apie planuojamą rinkimų kampaniją.

Į šią jo žinutę sureagavo šimtai tūkstančių tviterio vartotojų, nors daug jų abejojo, ar reperiui pavyks įgyvendinti šį savo planą, o kai kurie vadino tai viešųjų ryšių triuku.

Kim Kardashian ir Kanye Westas / SCANPIX nuotr.
Kim Kardashian ir Kanye Westas / SCANPIX nuotr.

K. Westo žmona Kim Kardashian pasidalijo jo žinute su JAV vėliavą vaizduojančiu jaustuku, o JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas parašė: „Turi visišką mano paramą!“

43-ejų K. Westas jau seniai išsiskyrė iš pramogų pasaulio atstovų, kurių dauguma laikosi kairiosios pakraipos pažiūrų, garsiai išreikšdamas palaikymą D.Trumpui.

2018 metais Ovaliniame kabinete įvyko siurrealistinis tete-a-tete prezidento ir reperio susitikimas, kurio metu K. Westas apkabino D. Trumpą ir jie abu pompastiškai pozavo prieš kameras – tai Baltųjų rūmų spaudos korpuse įvyksta nedažnai.

Tais pačiais metais K. Westas skyrė ilgą monologą prezidentui, kurį daugelis laiko rasistu, pareikšdamas, kad jį myli – daugelio demokratų ir kolegų menininkų apmaudui.

Visgi 2019 metais radijo kanalo „Apple Music“ laidos „Beats 1“ vedėjui Zane'ui Lowe duotame interviu K. Westas teigė, kad jo parama D. Trumpui tebuvo būdas suklaidinti demokratus ir paskelbė apie savo paties prezidentines ambicijas.

„Ateis laikas, kai būsiu JAV prezidentas ir prisiminsiu <...> bet kurį kūrėją, kuris nepajėgė kultūriškai suprasti, ką mes darome“, – pareiškė reperis.

Nebuvo aišku, ką menininkas turėjo galvoje.

Kim Kardashian ir Kanye Westas
Kim Kardashian ir Kanye Westas

K. Westo pareiškimas paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai reperis, pastaraisiais metais pasukęs krikščionybės link, išleido naują dainą „Wash Us In the Blood“. Dainos vaizdo klipe rodomi kadrai iš neseniai vykusių antirasistinių protestų.

2018 metais dainininko žmona K. Kardashian užmezgė savo ryšius su Baltaisiais rūmais, išreiškusi paramą baudžiamosios sistemos reformai. Ji sėkmingai užsiėmė lobistine veikla – K. Kardashian pavyko įtikinti D. Trumpą suteikti malonę į septintą dešimtį įkopusiai moteriai, nuteistai už nesmurtinį nusikaltimą, susijusį su disponavimu narkotikais.

Jau kelias savaites D. Trumpas, kritikuojamas tiek dėl reakcijos į koronaviruso pandemiją, tiek į antirasistinius protestus, apklausose atsilieka nuo savo varžovo demokrato Joe Bideno.

Nė vienas kandidatas į prezidento postą šių metų rinkimuose iš karto nesureagavo į K. Westo pareiškimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai