Kanų kino festivalis baigiasi – kraupiausi ir juokingiausi žvaigždžių išsišokimai

70-ojo Kanų kino festivalio uždarymo akimirkos. Jessica Chastaim, Uma Thurman, Willas Smithas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-28 22:00
Sekmadienio vakarą Kanai atsisveikina su labiausiai juos garsinančiu renginiu – kino festivaliu. Į 70-ojo Kanų kino festivalio uždarymo ceremoniją žengė pasaulinio garso žvaigždės.

Pirmiausia – pasveikinti pagrindinį festivalio prizą, Auksinę palmės šakelę, pelniusią švedų režisieriaus Rubeno Ostlundo kino satyra „Aikštė“ („The Square“) komandą.

Taip pat kolegas. Geriausi aktoriai – Diane Kruger („Iš niekur“ (Aus dem Nichts)), Joaquinas Phoenixas („Iš tiesų tavęs niekuomet čia nebuvo“ (You Were Never Really Here)).

Amerikietė Sofia Coppola pelnė 70-ojo Kanų kino festivalio geriausios režisierės titulą už 1971-metų filmo „Sužavėtieji“ (The Beguiled) naują versiją.

Dar viena svečių misija – pasimėgauti paskutiniu vakaru po 12 dienų festivalio maratono ir pademonstruoti save.

Šįmet, kaip ir pernai savo apdarais stebino modelis Bella Hadid. Tačiau vis tiek nebuvo tokių netikėtumų, kokie įrašyti į Kanų kino istoriją – nuo nepadorių gestų iki politinių išsišokimų.

Peržvelgus Kanų netikėtumų istoriją, galima sakyti, kad pastarasis festivalis buvo gana nuobodus. Štai 1985 m. režisieriui Jean‘ui-Luc‘ui Godardui pristatant savo filmą „Detective“, prie jo pribėgo belgų anarchistas Noel'is Godinas šaukdamas „Nieko nesupratau!” ir metė į kūrėją tortą. Režisierius sugebėjo išlikti ramus, nubraukė tortą nuo akinių, paragavo ir ištarė: „O, skanu“.

1991 m. dainininkė Madonna, pristatydama filmą „Lovoje su Madonna“, publikai pasirodė su apatiniais. Tai buvo dizainerio Johno Galliano scenai kurtas apdaras. Tuomet Madonna tarsi nubrėžė ateities gaires stilistams ir parodė, kad Kanų raudonas kilimas – tai ne tik ilgos vakarinės suknelės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

1992 m. ant raudonojo kilimo susiriejo aktoriai Dolph‘as Lundgren‘as ir Jean‘as-Claude‘as Van Damme‘as. Pastarasis atrodė nejuokais išsigandęs, aplinkiniai sutriko, o tai buvo filmo „Universalus karys“ reklama.

1994 m. išsišoko režisierius Quentinas Tarantino. Auksinę palmės šakelę už filmą „Bulvarinis skaitalas“ atsiimti jis ėjo vilkėdamas oranžinius marškinėlius. Užsimestas švarkas neįtikino apsaugos darbuotojų, kad režisierius tinkamai apsirėdęs eina pasitikti triumfo akimirkos. Vis dėlto jis buvo įleistas į ceremoniją. Kai po padėkos kalbos iš salės kažkas šūktelėjo „Quelle daube!“ – švelniai tariant „Nesąmonė!”, Quentinas Tarantino nuo scenos parodė vidurinį pirštą.

Iš tos serijos – ir britų aristokrato, komiko Sachos Barono Coheno pasirodymas savo herojaus iš filmo „Boratas“ kostiumu. Jis, kaip visi žino, itin minimalistinis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2008-aisiais visi dar gėrėjosi aktorių Angelijos Jolie ir Brado Pitto pora. Angelina Jolie laukėsi ir tai buvo labai ryškiai matyti. Šiuo metu vyksta dramatiškos poros skyrybos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2011 m. režisierius Nicolas Winding Refn ir aktorius Ryanas Goslingas taip džiaugėsi savo filmo „Drive“ sėkme, kad scenoje iš širdies pasibučiavo. Taip, kaip vyrai paprastai nesibučiuoja.

2011 m. režisierius Larsas von Trier‘as spaudos konferencijos metu leptelėjo šį tą apie Hitlerį. Kilo skandalas, nepadėjo nė režisieriaus aiškinimas, kad jį ne taip suprato. Nuo tol jis Kanuose nepageidaujamas.

2014 m. aktorei Americai Ferrera po sijonu palindo garsusis išsišokėlis Vitalijus Sediukas, per šiųmetę „Euroviziją“ pasauliui parodęs nuogą sėdynę. Tam jis pasirinko dainininkės Jamalos pasirodymą.

2016 m. modelis Bella Hadid pasirodė su „Alexandre Vauthier“ raudona suknele, kuri tapo interneto hitu. Kilo toks šurmulys, kad atrodė, jog daugiau nieko Kanuose nevyksta.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai