Kanų kino festivalį atidarys nekomercinis režisierės Emmanuelle Bercot filmas su Catherine Deneuve

Catherine Deneuve ir režisierė Emmanuelle Bercot / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-13 14:48
Kanų kino festivalis trečiadienį savo atidarymo vakarui pasirinko ne komercinį filmą, o nepagražintos tikrovės prancūzų kino juostą, tik antrąkart suteikdamas moteriai garbę pradėti peržiūrų maratoną.

Paprastai per festivalio atidarymą rodomi plačiai išreklamuoti kino hitai, tokie kaip „Mulen Ružas“ („Moulin Rouge“) arba „Penktasis elementas“ („The Fifth Element“), bet šiemet buvo nuspręsta, kad peržiūros prasidės nuo filmo „Aukštai iškelta galva“ („La Tete Haute“), kuriame vaidina prancūzų didžiojo ekrano superžvaigždė Catherine Deneuve.

Šios juostos režisierė Emmanuelle Bercot, mažai žinoma už gimtosios Prancūzijos ribų, bus pirmoji moteris, atidariusi garsiausią pasaulyje kino festivalį nuo 1987 metų, kai šis garbė buvo suteikta režisierei Diane Kurys ir jos filmui „Įsimylėjęs vyras“ („Un Homme Amoureux“).

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Festivalio atmosfera greitai įkais per ateinančias 12 dienų, kai bus pristatytos kelios įtempto veiksmo juostos, tokios kaip „Pašelęs Maksas: Įtūžio kelias“ („Mad Max: Fury Road“), kurioje vaidina Tomas Hardy ir Charlize Theron, Kinijos „Žudikė“ („The Assassin“) ir Japonijos „Jakudzos apokalipsė („Yakuza Apocalypse“).

Kanų kino festivalis pastaraisiais metais buvo kritikuojamas dėl nepakankamo dėmesio moterims, o šiemet dėl „Auksinės palmės šakelės“ tarp 19 pretendentų vėl varžysis tik dvi dailiosios lyties atstovės – tos pačios kaip pernai.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Konkursinėje programoje dalyvaus filmai sukurti prancūzų aktorių, tapusių režisierėmis – Valerie Donzelli ir Maiwenn. Prancūzijos kino kūrėjų pajėgos Kanuose šiemet bus itin stiprios – dėl pagrindinio apdovanojimo varžysis penki šios šalies filmai.

Tačiau panašu, kad moterims bus skirtas svarbesnis vaidmuo kitose šių metų festivalio dalyse.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Iškili režisierė Agnes Varda, kurios žvaigždė sužibo prancūzų „Naujosios bangos“ kinematografijoje septintajame dešimtmetyje, taps pirmąja moterimi, kuriai bus įteikta garbės „Auksinė palmės šakelė“.

Tuo tarpu „Oskaro“ laureatė Natalie Portman pristatys savo režisūros debiutą – filmą „Pasakojimas apie meilę ir tamsą“ („A Tale of Love and Darkness“), vaizduojantį Izraelio valstybės gyvavimo ankstyvuosius metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai