Kanų garbės „Auksinė šakelė“ atiteko Alainui Delonui – neapsieita be skandalo

Alainas Delonas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-10 16:27
Kad ir kaip piktintųsi radikaliausios moterų teisių gynėjos, šiemetinė Kanų garbės „Auksinė palmės šakelė“ atiteko Alainui Delonui (83). O per aktoriaus surengtą meistriškumo pamoką publika jam plojo atsistojusi.

Kanų kino festivalio direkcijai paskelbus, kam ketina skirti šiemetinį apdovanojimą už nuopelnus kino menui, kilo nemenkas skandalas. Festivalio išvakarėse nepasitenkinimas pasiekė aukščiausią tašką.

Amerikiečių organizacijos „Women and Hollywood“ įkūrėja Melissa Silverstein supeikė iniciatyvą, o internete pasirodžiusią peticiją, raginančią pakeisti direkcijos sprendimą, pasirašė apie 25 tūkstančiai žmonių. Principingoji #metoo lyderė Salma Hayek atsisakė dalyvauti apdovanojimų ceremonijoje.

Alainas Delonas su dukra / „Scanpix“ nuotr.
Alainas Delonas su dukra / „Scanpix“ nuotr.

Prancūzijos kino legenda išties garsėja blogo vyruko reputacija: kone visų jo mylėtų moterų likimai susiklostė tragiškai, santykiai su vaikais, išskyrus vienintelę dukrą Anouchką (28), irgi nepaprasti. Prieš šešerius metus aktoriaus jaunylis Alainas-Fabienas (25) spaudai pasakojo, kaip tėvas jo motinai sulaužė aštuonis šonkaulius ir dukart – nosį. Šiuos teiginius aktorius kategoriškai paneigė, nors yra kalbėjęs apie antausius moterims.

Delonas atvirai stojo prieš vienos lyties porų galimybę įsivaikinti. Draugystė su politiku antisemitu Jeanu-Marie Le Penu ir priešiškumas migrantams – irgi ne feminisčių pramanas. #MeToo judėjimo aktyvistė, aktorė ir modelis Carole Raphaelle Davis (61) tvirtina, kad Kanų kino festivalis turėtų pagerbti moterį, o ne seksistą homofobą.

Alainas Delonas su dukra / „Scanpix“ nuotr.
Alainas Delonas su dukra / „Scanpix“ nuotr.

„Juk Delonui mes teikiame ne Nobelio taikos premiją!“ – per spaudos konferenciją gynėsi ilgametis festivalio direktorius, kino kritikas Thierry Frémaux (58). Ir pridūrė, kad aktorius gali turėti savo nuomonę visais klausimais, net jei jis, Frémaux, asmeniškai nepritaria jo požiūriui. Be to, Delonas – kitos kartos atstovas, jo elgesys praeityje negali būti vertinamas laikantis šiuolaikinių nuostatų.

Nepaisant skandalo, sekmadienio vakarą su Anouchka festivalio rūmuose pasirodęs aktorius pelnė ovacijų ir šios jam išspaudė ašarų (nors protesto šūksnių taip pat būta). Publika savo ruožtu apsiašarojo, klausydamasi padėkos kalbos ir matydama, kaip dukra įteikia apdovanojimą tėvui.

Susijaudinęs Delonas sakė esąs laimingas gavęs apdovanojimą, nes karjera – vienintelis gyvenime dalykas, kuriuo didžiuojasi. Padėkojo visoms moterims, padėjusioms jos pasiekti. Ir pridūrė, kad garbės „Auksinė palmės šakelė“ – ne karjeros, o gyvenimo pabaigos apdovanojimas; pomirtinis pagarbos ženklas, kurį gavo dar būdamas gyvas. 

Naujausi straipsniai