Kankinamus šunis gelbėjusi Agnė Kulitaitė: „Užčiupome išsikerojusį klaną“

Agnė Kulitaitė ir skriaudžiamas šuo/ Asmeninio albumo ir socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-10 11:57
Savaitgalį Lietuvą sudrebino kriminalas – Kretingos rajone dingus šuniui Sniegiui, augintinio šeimininkai jį rado įkalintą narve. Kartu su pasimetusiu šuneliu surasta ir daugybė kitų, kraupiomis sąlygomis laikytų keturkojų. Netrukus kadrai iš nelegalios šunų veisyklos pasiekė socialinius tinklus ir sulaukė ne tik žinomų žmonių, bet ir teisėsaugos institucijų dėmesio.

Socialiniuose tinkluose pasipylė istorijos, imta dalytis kitų nelegalių veisyklų koordinatėmis. Daugybė žinomų žmonių nusprendė netylėti ir padėti įkalinties gyvūnams. Viena jų – kūrybininkė Agnė Kulitaitė, kuri dar tą patį savaitgalį vyko į Širvintas prisidėti prie įkaltintų šunų gelbėjimo operacijos. 

Kalbėdama su Žmonės.lt Agnė prisipažino, kad gyvūnams niekada nebuvo abejinga ir jau ilgą laiką prisideda prie benamių prieglaudų veiklos.

„Prisidedu finansiškai bei dažnai lankausi prieglaudose norėdama pamatyti ne tik ten esančius gyvūnus, bet ir pasižiūrėti, kokiomis sąlygomis jie gyvena. Meilę gyvūnams jaučiu nuo mažens, o ir pati per gyvenimą buvau priglaudusi nemažai augintinių: žuvyčių, papūgų, šunų, kačių. Kažkada su šeima esame radę ir parsinešę namo sužeistą strazdą“, – pasakojo A.Kulitaitė.

Agnė Kulitaitė/ Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Kulitaitė/ Asmeninio albumo nuotr.

Agnė prisipažino dažnai matanti pagarbos stygių gyviems sutvėrimams, dažnai jai liūdesį sukelia ir menkos bausmės tiems, kurie su gyvūnais nesiskaito. 

„Štai, pavyzdžiui, antradienį skaičiau naujieną, jog šunį su metaliniu strypu mušęs vyras buvo nubaustas 50 eurų bauda. Nejaugi gyvūno skausmas tik tiek vertas? O aš net neabejoju, kad tas, kuris šiandien kelia ranką prieš gyvūną, rytoj gali ją pakelti prieš žmogų“, – pasakojo ji.

Apie nelegalų veislyną, įsikūrusį Širvintų rajone, Agnę informavo viena mergina. Šia informacija kūrybininkė greitai pasidalijo su savanoriais. „Jau po kelių valandų buvo aišku, kad vietoje esantys gyvūnai ne tik neprižiūrimi, bet ir gyvena baisiomis sąlygomis. Nuvykusi ten, įsitikinau pati: siaubingos būklės gyvūnai, tušti bliūdai, apleisti narvai. Tuos vaizdus atsiminsiu ilgai. Nors šių dienų įvykiai baisūs, džiaugiuosi žmonėmis ir negaliu atsistebėti, kokia mes galinga jėga, kai susivienijame. O žmonių, norinčių prisidėti prie šios iniciatyvos, skaičius kiekvieną dieną tik auga“, – pasakojo ji. 

Agnė Kulitaitė
Agnė Kulitaitė

Nuvilnijus žiauraus elgesio su gyvūnais skandalui, Agnė džiaugėsi, kad nelegalūs daugintojai – išsigando.

„Užčiuopėme itin didelį, seniai įsikerojusį klaną. Tikiuosi, kad tai pamokys ne tik tuos, kurie pardavinėja, bet ir tuos, kurie perka. Juk be paklausos neatsirastų pasiūla“, – svarstė ji.

Paklausta ar, jos galva, Lietuvoje pakankamai dėmesio yra skiriama gyvūnams ir jų teisėms, Agnė teigė, jog tikisi, kad šių dienų įvykiai – pakeis nusistovėjusią tvarką. 

„Mano akimis, gyvūnams Lietuvoje egzistuoja teisinė impotencija ir aš labai viliuosi, kad šių dienų įvykiai, žmonių viltis ir savanorių darbas, padarys įtaką, jog pokyčiai būtų. Mano tolimesni planai – nuolat komunikuoti su bendraminčiais, rinkti informaciją, reikalui esant – vykti į vietą ir, žinoma, kuo garsiau apie tai šnekėti. Visgi viešumas – ginklas galingas“, – sakė ji. 

Savaitgalį Žmonės.lt rašė jog, nuo šuns Sniegiaus dingimo prasidėjusi istorija virto kriminaliniu detektyvu.

Kretingos rajone Padvarių kaime dingo Vakarų Škotijos terjerų veislės šunelis Sniegius. Keturkojo šeimininkai ir jų draugai nenuleido rankų – augintinio ieškojo apylinkėse. Ir surado... išgirdę lojimą viename pastate, jie pro langą pamatė narve įkalintą Sniegių.  

Iškvietus policiją paaiškėjo, kad pastate ankštuose narvuose laikomi įvairių veislių šunys, tačiau sąlygos tam buvo akivaizdžiai netinkamos: alkani ir ištroškę gyvūnai narvuose gulėjo savo šlapime ir išmatose, pastate trūko oro, šviesos, kai kurie atrodė pasiligoję.

Įvykio vietoje pasirodžius šiuos keturkojus įkalinusiai moteriai (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), ši teigė neva minėtą šunelį suradusi ir norėjusi kitą dieną ieškoti jo šeimininkų. Tačiau visos aplinkybės kelia kitą, labiau tikėtiną versiją – moteris užsiima nelegaliu šunų veisimu bei pardavinėjimu ir galimai šiems tikslams netgi vagia veislinius šunis.

Sniegių suradusios moters įrašas:

Gelbėjo neabejingi žmonės

„Labai džiaugiuosi, kad žmonės neliko abejingi, kad išgelbėjome visus šiuos gyvūnus“, – Žmonės.lt sakė sakė įvykių sukūryje atsidūrusi labdaros ir paramos fondo „Lietuva – gyvūnams“ įkūrėja, modelis Deimantė Guobytė.

Policijoje ji parašė pareiškimą, vildamasi, kad tai padės ištirti įvykio aplinkybes ir nubausti nelegalia veikla užsiimančius žmones. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

D.Guobytė ir kiti šunis gelbėję neabejingi žmonės nelegalios veisėjos užkurtą pragarą paviešino socialiniuose tinkluose, netruko atsirasti daugiau liudininkų. Šokiruojanti istorija tuo nesibaigė.

Deimantė Guobytė / Irmanto Gelūno nuotr.
Deimantė Guobytė / Irmanto Gelūno nuotr.

Į „Nuarą“ išvežtas 41 šuo

Paaiškėjo apie dar du minėtos moters „verslui“ pritaikytus angarus, kuriuose vėlgi rasta šunų – jie laikyti narvuose, antisanitarinėmis sąlygomis, neprižiūrėti ir, kaip manoma, paruošti naujam kergimui, kad vėliau palikuonis būtų galima pardavinėti kaip veislinius šunis.

Internete taip pat aptikta įvairių, kaip įtariama, šios moters parduodamų šuniukų skelbimų – skirtingų veislių keturkojų kaina svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų. Aptikus angarus, skelbimai ėmė akimirksniu dingti iš visų pardavimų portalų.

Iki paryčių vykdytos gyvūnų gelbėjimo operacijos rezultatas – išgelbėti 33 skirtingų veislių ir amžiaus šunys, taip pat 8 neseniai gimę šuniukai. Jie visi šiuo metu apgyvendinti „Nuare“: apžiūrimi veterinarijos gydytojų, įvertinama jų sveikatos būklė.

Policijai atlikus tyrimą, tikėtina, kad išgelbėtus šuniukus bus leidžiama priglausti žmonėms, tačiau kol kas „Nuaras“ prašo paremti prieglaudą maistu – jį palikti prie pastato vartų. 

Kilus skandalui, feisbuke susibūrė vieša grupė „Gelbėkime gyvūnus iš pragaro“. Čia skelbiama informacija, kur gali būti laikomi pavogti ir nelegaliai veisiami šunys.

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama