Kankina rudeniškas slogutis? 14 patarimų, kaip praskaidrinti sau nuotaiką

Gera nuotaika / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-20 17:19
Rudens darganos ir prieblanda lemia mūsų nuotaikų pokyčius – rytais nebesinori keltis iš lovos, stresinės situacijos sukelia pykčio priepuolius ir nepasitenkinimą viskuo, kas supa. Nors sezoninis nuotaikų svyravimas – daktarų pripažintas sutrikimas, mokslininkai negali atsakyti, kodėl nuo jo kenčia tik dalis žmonių. Jei ir jus užvaldė slogi nuotaika, išbandykite ką nors naujo ir pakelsiančio ūpą.

1. Savaitgaliais ištrūkite iš miesto. Nebūtina traukti į Kanarus (nors, jei tik galite – kodėl gi ne?), aplankykite kitame mieste gyvenančius draugus ar giminaičius, rudenišką kurortinį miestą ar išsinuomokite kaimo turizmo sodybą. Nauja aplinka ir įspūdžiai padės atgauti gyvenimo džiaugsmą.  

2. Daugiau veiklos lauke. Rudenį ne tik lyja – pasitaiko ir gražių, šviesių dienų, tad pats metas jėgų pasisemti iš gamtos. Pasivaikščiokite parke ar senamiestyje, pasivažinėkite dviračiais ar riedučiais – naudokitės proga, kol dar nepūpso sniego kalnai.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Atsikelkite anksčiau, kad pasimėgautumėte saulėtekiu. Rudenį norisi giliau raustis į patalus, tačiau nugalėkite save – saulė jau netrukus ims tekėti 7 valandą, todėl išvysite tobulą vaizdą pro langą ir sugersite pirmuosius šviesos spindulius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip negatyvius dalykus paversti pozityviais?

4. „Pinterest“ susikurkite vasaros atostogų nuotraukų „lentą“. Kelionės planavimas ar tiesiog svajojimas apie artimiausią išvyką gali padėti išgyventi iki pavasario.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Puoškite namus žydinčiomis gėlėmis. Tinka ir viena kita skinta gėlė, ir vazoniniai augalai – gėlės primins smagias vasaros dienas ir suteiks namams jaukumo.

6. Surenkite meksikietišką fiestą. Tacos + kokteiliai + gera nuotaika = beveik atostogos neiškeliant kojos iš namų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 30 paprastų įpročių, kurie pagerins fizinę ir psichinę sveikatą

7. Valgykite energijos suteikiančio maisto. Riešutai, saldžiosios bulvės ir žalios lapinės daržovės suteiks jėgų, reikalingų, kad įveiktumėte rudeninius sunkumus.

8. Nusilakuokite nagus ryškia spalva. Žvilgtelėsite į ryškius savo nagus ir akyse taps šviesiau. Galbūt darbe varžo griežti protokolai, tačiau juk savaitgalį jums niekas nenurodinėja, kaip atrodyti, ar ne? 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

9. Perskaitykite kelias „paplūdimio“ knygas. Vasarą, kai geras oras ir daugiau laisvo laiko, ne visada norisi atsiversti knygą – pilna kitos veiklos. Tačiau rudenį pats metas išsitraukti „lengvus“ romanus ir pasmėgauti namų jaukumu.

10. Išsikepkite pyragą, sausainių ar keksiukų. Nėra nieko geriau, nei skanėstais kvepiantys namai! Žinoma, nebūtina jų suvalgyti per vakarą – dalinkitės su namiškiais, draugais arba pratęskite malonumą kitą dieną.  

TAIP PAT SKAITYKITE: „Mylėti save“: ką reiškia ši frazė?

11. Renkitės spalvotais drabužiais. Vis praeinate pro vitriną, kurioje kabo tas ryškus paltukas/sijonas/megztinis? O gal pats metas save palepinti ir jį įsigyti?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

12. Būkite kūrybinga. Numegzkite šaliką draugui, susikurkite tinklaraštį ar išbandykite jėgas liedama akvarelę – bet kokia kūrybinė veikla atgaivins sielą ir suteiks pilnavertiškumo jausmą. 

13. Įsileiskite dienos šviesos. Plačiai atitraukite užuolaidas, iki pat viršaus suvyniokite roletus – nepraleiskite nei „lašo“ dienos šviesos. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

14. Palepinkite save sezoniais pirkiniais. Švelnus kašmyrinis megztukas ar patogūs nauji bateliai ne tik atnaujins garderobą, bet ir „privers“ išeiti laukan – juk reikia kam nors pasirodyti, o šilti rūbai apsaugos nuo žvarbaus vėjo.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai