Kambarinių augalų tręšimas: patarimai, padėsiantys išvengti didžiausių klaidų

Orchidėja / Fotolia nuotr.
Orchidėja / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-07-22 09:00
AA

Jeigu ketinate patręšti kambarinius augalus, kad jie dar labiau atskleistų savo grožį ir džiugintų akį, privalote žinoti pagrindinę taisyklę: geriau per mažai negu per daug. Dalykas tas, jog maistinių medžiagų perteklius sutrikdo normalų augalų vystymąsi, augalas gali susirgti ar netgi žūti.

Kai kurie augalų gerbėjai mėgsta tręšti augalus naminėmis ir liaudiškomis priemonėmis, bet, deja, toks tręšimas dažnai atneša daugiau žalos negu naudos. Kokiomis naminėmis priemonėmis negalima tręšti kambarinių augalų? Kaip tręšti teisingai? Juk tik teisingas ir subalansuotas tręšimas padės išlaikyti augalų grožį ir prailgins jų gyvenimą.

1. Kavos tirščiai ir arbatos žolelių liekanos tikrai nėra trąšos. Daugiausia, ką šios priemonės gali padaryti, – supurenti dirvą. Kavos tirščiai gali kiek parūgštinti žemę, bet turite žinoti, tai naudinga ne visiems augalams.

Taip pat skaitykite: Magiškos augalų galios: pritraukia pinigus, gerina intymų gyvenimą, harmonizuoja santykius

2. Kiaušinių lukštai. Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad kiaušinių lukštai yra naudingi augalams: užkasa juos į žemę, daro nuovirus ir tiki, kad tai yra puikios trąšos. Deja, viskas yra ne taip.

Dažniausia augalų liga nuo kalcio pertekliaus – chlorozė: augalai pašviesėja, pasidaro šviesiai žalsvi ar netgi gelsvi.

Taip, kiaušinių lukštuose daug kalcio, bet ne visi augalai jį pasisavina, o dauguma jų netgi negali pakęsti kalcio. Geriausiu atveju, kuo gali padėti kiaušinių lukštai jūsų augalams, – būti drenažo priemone ar supurenti dirvą. Kalcio perteklius dirvoje gali susargdinti augalą. Dažniausia augalų liga nuo kalcio pertekliaus – chlorozė: augalai pašviesėja, pasidaro šviesiai žalsvi ar netgi gelsvi.

3. Kai kurie žmonės augalų tręšimui naudoja vandenį, kuriame  prieš tai mirko žalia mėsa. Iš tokio tręšimo daugiau žalos negu naudos. Šiltuoju metų laiku mėsos likučių baltymai pradės labai gretai irti pačiame dirvožemyje, ir augalo šaknys tiesiog nespės jų pasisavinti. Kitas dalykas, irimo procesas skleidžia specifinį kvapą, kuris į namus privilios muses.

Taip pat skaitykite: Ant kurios palangės statyti kambarinius augalus

Jeigu norite, kad jūsų augalai būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki, atkreipkite dėmesį į keletą naudingų patarimų:

  1. Prieš laistydami augalus trąšų tirpalu, prieš tai gerai palaistykite juos švariu vandeniu, kad žemė būtų drėgna.
  2. Augalų, pasodintų į naują dirvą, nereikia tręšti mažiausiai 2 mėn.
  3. Silpnus ir sergančius augalus galima tręšti tik labai silpnu trąšų tirpalu, o geriausia tokių augalų iš viso netręšti. Sergančių ir silpnų augalų šaknys tiesiog negali pasisavinti trąšų ir dėl to gali dar labiau nukentėti.
  4. Tręšti augalus reikėtų tik jų vegetacijos metu (pavasaris–vasara). Ramybės periodu augalų nebetręškite.

Taip pat skaitykite: Nereiklūs kambariniai augalai: ir gražu, ir naudinga