Kalifornijos Kapitolijuje pristatytas oficialus Arnoldo Schwarzeneggerio portretas

Arnoldas Schwarzeneggeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-10 14:03
Praėjus ketveriems metams nuo tada, kai Arnoldas Schwarzeneggeris paliko aukščiausią Kalifornijos postą, aktorius pirmadienį sutraukė didelę smalsuolių minią į savo oficialaus portreto pristatymą.

Realistiniame, fotografiją primenančiame portrete, kurį nutapė austrų ir airių dailininkas Gottfriedas Helnweinas, 67 metų buvęs kultūristas pavaizduotas Kalifornijos valstijos antspaudo fone, besišypsantis, vilkintis pilką kostiumą, užsirišęs kaklaraištį su juodais ir pilkais dryželiais.

„Kai buvau jaunas vyras, Austrijoje kasdien svajodavau atvykti į Kaliforniją“, – sakė imigrantas Arnoldas Schwarzeneggeris, kuris atvykęs į Ameriką vedė velionio JAV prezidento Johno F.Kennedy šeimos atstovę.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

„Bet net ir drąsiausiose svajonėse niekada negalvojau, kad tapsiu Kalifornijos gubernatoriumi“, – pridūrė jis.

Šis respublikonas ir produktyvus aktorius vadovavimą valstijai perėmė 2003 metais, po to, kai „dot com” burbulo sprogimas sudrumstė Kalifornijos ekonomiką, nusiaubė valstijos biudžetą ir paskatino rinkėjus atšaukti tuometinį gubernatorių Gray Davisą.

Po netvirtos pradžios, kai Arnoldui Schwarzeneggeriui teko dirbti su demokratais, vėliau jis susidūrė su antru ekonominiu krachu  – baigiantis jo antrai kadencijai smogė hipotekų krachas ir Didžioji recesija.

Pirmas Arnoldo Schwarzeneggerio sugrįžimas į valstijos sostinę Sakramentą nuo darbo gubernatoriaus poste pabaigos buvo tokio paties holivudiško stiliaus, kaip ir jo spaudos konferencijos per dvi jo kadencijas – susigrūdę žurnalistai užsirašinėja ir filmuoja, Kapitolijaus pastato rotondoje susirinkę šimtai sveikintojų.

Tarp dalyvių buvo Kalifornijos respublikonų partijos lyderis Jimas Brulte'as ir laikinasis valstijos senato demokratų prezidentas Darrellas Steinbergas. Minios dydis paskatino dabartinį valstijos gubernatorių demokratą Jerry Browną apie tai pajuokauti pristatant Arnoldą Schwarzeneggerį.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

„Dar niekad nemačiau tiek daug žmonių ir tiek daug kamerų spaudos konferencijoje, – sakė Jerry Brownas. – Arnoldai, tu vis dar tai turi!“

Jerry Brownas, kuris ir anksčiau – nuo 1975-ųjų iki 1983-iųjų – yra dirbęs dvi kadencijas ir kurio tėvas taip pat buvo gubernatorius, užsiminė apie savo paties portretą, pristatytą 1984 metais ir tuomet liūdnai garsėjusį modernistiniu stiliumi.

„Kai mano tėvas pamatė mano portretą, jis supyko ir pasakė: „Tu niekada nebebūsi išrinktas“, – pasakojo Jerry Brownas, kuris Kalifornijos gubernatoriaus postą vėl užėmė po Arnoldo Schwarzeneggerio ir kuris siekia precedento neturinčios ketvirtos kadencijos.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai