Kalėti nuteisto Petro Dimšos byloje teismas verdiktą skelbs kovą

Aktoriaus Petro Dimšos teismas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-22 13:33
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmadienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo už mirtiną avariją kalėti šešerius metus nuteisto aktoriaus Petro Dimšos (77) skundą dėl jam paskelbto nuosprendžio.

2015 m. spalį LAT sustabdė nuosprendžio vykdymą 77 metų aktoriui, kuriam bausmę atlikti skirta atvirojoje kolonijoje.

Verdiktas bus skelbiamas kovo 22 dieną, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Živilė Jokimaitė–Dolgich. LAT priims galutinį ir neskundžiamą teismo sprendimą.

Pernai spalio 12 dieną Vilniaus apygardos teismas paliko galioti aktoriui skirtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo jis nuteistas kalėti realia laisvės atėmimo bausme dėl jaunuolio mirtimi pasibaigusios avarijos.

Apeliacinio teismo nuosprendis yra įsiteisėjęs, tačiau Aukščiausiasis Teismas yra sustabdęs jo vykdymą.

Teismas nusprendė, kad šešerių metų laisvės atėmimo bausmę P.Dimša turės atlikti atvirojoje kolonijoje, o nukentėjusiesiems atlyginti patirtą neturtinę žalą.

„Nustatyta, kad jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo automobilį ir atsitrenkė į keliu važiavusį dviratininką. Dviračiu važiavęs vyras buvo sužalotas, o po kurio laiko ligoninėje mirė“, – paskelbė teismas.

Pernai kovą apylinkės teismas aktoriui skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad neblaivus vairuodamas automobilį sukėlė avariją, per kurią žuvo dviratininkas menininkas Šarūnas Surblys.

Apeliacine tvarka bylą išnagrinėjusiam apygardos teismui patvirtinus bausmę, nuosprendis įsiteisėja.

P.Dimša apygardos teismo prašė jį išteisinti, tikindamas, kad buvo išgėręs tik gudobelių tinktūros. Anot jo, jis sustojo įvykio vietoje, pamatęs, kad nuo stulpo krenta jau partrenktas nukentėjusysis.

Tačiau teisėjų kolegija pažymėjo, kad byloje nėra jokių objektyvių duomenų, kurie patvirtintų kokio nors kito automobilio dalyvavimą eismo įvykyje. Eismo įvykio vietos apžiūros metu nerasta jokių kito automobilio detalių ar pėdsakų.

„Atsižvelgdamas į P.Dimšos amžių, sveikatos būklę, teismas bausmę nustatė atlikti atvirojoje kolonijoje, kurioje yra mažiausias izoliacijos laipsnis ir švelniausia teisinė padėtis. Teisėjų kolegija konstatavo, kad švelninti bausmę P.Dimšai nėra teisinio pagrindo“, – paskelbė teismas.

Apygardos teismas sumažino žuvusiojo tėvams ir sužadėtinei priteistos neturtinės žalos dydį. Nukentėjusiesiems P.Dimša turės sumokėti 65 tūkst. eurų.

Eismo nelaimė įvyko 2013 metų liepos 17 dieną Oslo gatvėje Vilniuje. Mašinos partrenktas 24 metų dviratininkas po dešimties dienų mirė ligoninėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai