Kalėdų pasaka scenoje –Monika Liu, profesionalūs džiazo atlikėjai ir styginių kvintetas

Monika Liu/Antano Minkevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-05 12:08
Tarp Vilniaus ir Londono gyvenanti dainininkė Monika Liu (Monika Liubinaitė) žiemos šventėms žada grįžti namo. Ne tik prie šeimos kalėdinio stalo, bet ir pas klausytojus –ant scenos. Gruodžio 27-ąją muzikos klube „Tamsta“, Vilniuje vyks Kalėdinę pasaką primenantis vokalistės koncertas su džiazo trio bei styginių kvintetu –„Santa Monika“.

„Jau nebepamenu, kada Kalėdiniu periodu neturėjau koncertų! Santa Monika koncertas bus tikrai aukšto muzikalumo lygio ir grožio, su dviem pakankamai skirtingom dalim, kad patenkintų visus muzikinius skonius. Turėtų būti labai smagu, jauku, ir tikrai įvairu“, – sako Monika Liu, pasirįžusi gražią švenčių ant scenos tradiciją tęsti ir šiemet.

Vakaro metu atlikėja pasirodys dviejų dalių koncerte. Pirmojoje dalyje džiazo programą lydės styginių kvintetas „Vilniaus Divertismentas“. „Su styginiais grosime labai labai gražias Kalėdines simfo jazz dainas, kaip iš kokios saldžios pasakos. Pati nuo vaikystės griežiau smuiką, todėl ši „spalva“ muzikoje man yra natūrali ir artima. Aranžuotės – labai gražios ir tinka Kalėdiniam periodui taip pat, kaip ir filmas „Vienas namuose“. Tiesiog negalima apsieiti be tos emocijos“, – pasakoja atlikėja, koncertą su styginių kvintetu prieš metus sugrojusi Kotrynos bažnyčioje.

Antrą programos dalį muzikantai žada aktyvesnę ir gyvesnę. Profesionalus džiazo trio - Marijus Aleksa (mušamieji), Domas Aleksa (bosinė gitara) ir Giedrius Nakas (klavišiniai) lydės Moniką energinguose džiazo, pop bei pačios dainininkės autoriniuose kūriniuose. „Tikrai sugrosim „Journey to the moon“, „Hello“, „On my Own“ ir kitas mano dainas, o broliai Aleksos ir Giedrius Nakas taip pat duos šou elementų“, – džiaugiasi Monika.

Monika Liu/Antano Minkevičiaus nuotr.
Monika Liu/Antano Minkevičiaus nuotr.
Monika Liu/Antano Minkevičiaus nuotr.
Monika Liu/Antano Minkevičiaus nuotr.

Ilgą laiką gyvenanti tarp dviejų šalių, Monika stebuklingai suspėja repetuoti abiejose jų: „tarp Londono ir Lietuvos skirtumas – tik kelios valandos, todėl tai nėra sudėtinga. Prieš kiekvieną koncertą jaučiu didelę atsakomybę, todėl pasirenku tokius muzikantus, kurie yra tikri profesionalai ir kuriais pasitikiu. Užtenka keleto repeticijų ir koncertui pasiruošta. Be to, man patinka, kai lieka laisvės ir kažkam tiesiog „atsitikti“, turint tokį užnugarį, palikti vietos magijai paprasta ir lengva tam „pasiduoti“.

Ne vienerius metus tarptautinės karjeros keliu einanti dainininkė pati kuria, prodiusuoja savo muziką bei rašo žodžius. Prestižiniame „Berklee“ muzikos koledže JAV studijas baigusi atlikėja stebina gerbėjus stipriu vokalu, unikaliu skambesiu ir originaliomis kūrybinėmis idėjomis.

Kaip sako pati dainininkė: „dabar savo kūryboje jau turiu nemažai naujų dainų, ruošiuosi video filmavimams. Įvairiausių darbų, susijusių ir ne su kūrybine muzikos dalimi irgi yra neišvengiama, bet stengiuosi ir toliau kurti, nes tą daryti mėgstu labiau už viską. Jei nepavyksta rasti tam laiko ir energijos, pradedu tapti nelaiminga ir liūdna, tai kūryba man reikalinga tiesiog norint „išgyventi“.

„Labai kviečiu visus tarpušventį pašvęsti su manimi kartu!“, – sako Monika Liu ir gruodžio 27 d., ketvirtadienio vakarą pažada, kaip visada, scenoje atiduoti 200 procentų savęs. „Taip pat savo koncerte visada kažkam padovanoju Teleloto bilietą, kas

ia žino, gal mano koncertuose žmonės netgi laimi aukso puodą, po koncertu netikrinu“, – juokauja dainininkė. 

Naujausi straipsniai