Kalėdų dilema: surūšiuoti šiukšles po švenčių

Šį dovanų popierių galima panaudoti darkart / Vida Press nuotr.
Šį dovanų popierių galima panaudoti darkart / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-26 12:33
AA

Vien tik Didžiojoje Britanijoje per žiemos šventes sunaudojama beveik 300 000 tonų kartoninių pakuočių. Šio kiekio užtektų apvynioti žymųjį Big Beną 260 tūkst. kartų arba nutiesti kelią nuo Laplandijos iki Londono ir atgal 100 kartų. Nors žiemos sezonas – gražiausių metų švenčių laikas, taip pat per šį laikotarpį išleidžiame ir duodame daugiausiai.

Per švenčių šurmulį lengva nepastebėti, kaip mūsų pasirinkimas tiesiogiai veikia aplinkinį pasaulį. Iš to, ką išmetame į šiukšliadėžę, tik 60 proc. gali būti perdirbama.

Luiza Koch, kompanijos „Dell EMC EMEA“ įmonių socialinės atsakomybės vadovė, teigia, kad kiekvienas iš mūsų galime atlikti nedidelius pakeitimus, kurie turės didelį poveikį šiam šventiniam laikotarpiui. Čia pateikiami keturi būdai, kaip šią žiemą mėgaujantis šventėmis galima teigiamai paveikti aplinką ir galbūt netgi paskatinti kitus daryti tą patį.

  • Pasiruoškite dovanoms: išvynioti popierių ir tikrinti maišelius – smagus dalykas. Bet kol šeima dar nesusirinko, griebkite tris šiukšlių maišus: perdirbamoms atliekoms, šiukšlėms ir daugkartinio naudojimo daiktams. Nieko blogo, jei išsaugosite dovanų maišelius ir popierių iki kitų metų, jei jie vis dar geros būklės. Taip sutaupysite pinigų ir tausosite aplinką!
  • Pramogaukite atsakingai: nors niekas nemėgsta namų ruošos, naudodami tikrus indus, o ne vienkartines plastikines lėkštes, puodelius ir šiaudelius, jūs imatės aktyvių veiksmų sumažinti šiuo metų laiku susidarančias atliekas. Jei būtina naudoti vienkartinius daiktus, įsitikinkite, kad jie yra perdirbami arba kompostuojami.
  • Padovanokite senus prieš atsinešdami naujus: nesvarbu, ar tai nauji žaislai, drabužiai ar suvenyrai, laisvos vietos paruošimas jūsų namuose – naujų metų pradžia. Tačiau dauguma žmonių nežino, kur dėti elektroniką ar dėvėtus drabužius. Galima rasti organizacijų, kurios surenka senus elektronikos prietaisus ar kitus daiktus ir grąžina vertę grynaisiais pinigais ar aukomis labdarai. Kad ir kaip sugadinti drabužiai ar žaislai, tam skirtos organizacijos juos priims, nes žino, kaip tinkamai jais pasirūpinti.

„Jei kiekvienas iš mūsų atliks bent vieną iš šių žingsnių prieš Naujuosius metus, paskatinsime teigiamą poveikį, padėsiantį sutaupyti energijos mūsų namuose, išsaugoti žuvis jūrose ir suteikti daugiau tiems, kuriems to reikia. Taigi, prieš įsitraukdami į šventinį šurmulį, pamąstykime apie dovanas, kurias aplinka suteikia mums, ir ką mes galime padaryti kurdami tvarią ateitį“, – sako L. Koch.