Kalėdiniame daiktų turguje – įamžintos Vilniaus senamiesčio garsenybės, desertai akims ir literatūrinės lėkštės

Kalėdinis daiktų turgus / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2012-12-15 14:14
Sniego pataluose skęstantį šeštadienį Vilniuje įsikūrusiame „Daiktų viešbutyje” prasidėjo dvi dienas trukiantis kalėdinis daiktų turgus. Jame net 45 kūrėjai padės išsirinkti stilingiausias, įdomiausias ir netradicines kalėdines dovanas.

Rankų darbo lietuviškos žvakės, jaukūs ir su mintimi drabužiai, stilingi papuošalai ir aksesuarai, šokoladiniai siurprizai ir daugelis kitų mugės dalyvių prekių į „Daiktų viešbutį“ sutraukė būrius sniego šuorų nepabijojusių vilniečių ir miesto svečių.

Alternatyva saldumynų mėgėjoms

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Mugėje svečiai galėjo pirmą kartą pamatyti ir grafikos dizainerės Deimantės Litvinaitės debiutinę kolekciją „Desertai akims“. „Jei nori sau padovanoti šventę, nebūtina vaikytis pilvo malonumų“, – kolekcijos šūkį Žmonės.lt pasakė kūrėja.

Baronkos su aguonomis, glajumi, „Raffaello“ saldainiai, šokolado skiltelės. Ant prekystalio moterys galėjo rasti viską, kas asocijuojasi su saldumynais. „Toms, kurios nenori priaugti svorio, bet mėgsta saldumynus, tai yra alternatyva. Tačiau bus ir vyrams skirta kolekcija su krevetėmis, alyvuogėmis, popkornais“, – pasakojo Deimantė.

„Tadam“ prekės ženklu prisidengusi D.Litvinaitė taip pat su grafikų pagalba sukūrė nostalgiją keliančias atvirutes, kuriose linkėjimus siunčia Begemotas, Gena ir Bonifacijus. „Bonifacijus sako: Esu išvykęs atostogų, atsipūsk ir tu“, Gena: „Mielas drauge, atleidžiu tau išdaigas, nes šventės“, Begemotas linki kitais metais gyventi be baimės“, – sakė animacinių filmukų herojus prakalbinusi Deimantė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Įamžinti kunigaikštis, Rožytė ir Vitas

Dailės akademijos grafinio dizaino ketvirto kurso studentės Gintarė ir Daukantė kalėdiniame daiktų turkyje prekiavo savo pačių kurtais džemperiais, marškinėliais ir medžiaginiais maišeliais, ant kurių įamžinti kiekvienam vilniečiui pažįstami kunigaikštis, Rožytė ir Vitas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Šios trys senamiesčio personos jau tapo neatsiejama mūsų miesto dalimi, tad nenuostabu, kad merginos juos nusprendė įamžinti ant drabužių. „Jie linksmina žmones, mes kartais su jais pabendraujame, nes žmonės per daug jų bijo“, – Žmonės.lt pasakojo Gintarė. Mergina taip pat sakė, kad marškinėlius su šiais atvaizdais jos padovanojo pačiam kunigaikščiui, kuris labai apsidžiaugė ir mielai dėvi dovaną. 

„Rožytė ypatinga turbūt perkamų drabužių kiekiu. Girdėjau, kad ji turi kambarį, kuris iki lubų prikrautas drabužių, kurių ji nedėvi antrą kartą. Vitas, kiek teko girdėti, su savimi įdomiai pašneka, o kunigaikštis šiaip protingas“, – kodėl pasirinko šiuos asmenis papasakojo kūrėjos. 

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Kai lėkštės prabyla Žemaitės eilėmis...

Studijos „Prim Prim“ kūrėjos Kotryna ir Miglė šiais metais daiktų turguje pristatė lėkščių kolekciją, ant kurių užrašytos 9 skirtingos ištraukos iš Žemaitės kūrinių. Paklaustos, kodėl būtent šios kūrėjos mintis perkėlė ant lėkščių, merginos teigė, jog tuometinė jos kalba šiandien skamba lyg žargonas, todėl puikiai tinka šiems laikams.

„Norėjome fainų ir žaismingų frazių, aštrių... Juo labiau, kad niekada nesuklysi paimdamas literatūros klasiką“, – pasakojo kūrėjos.

Lėkštes įsigiję mugės lankytojai sakė jas naudosiantys valgymui, mat jas galima drąsiai plauti ne tik karštu vandeniu, bet ir indaplovėje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai