Kalėdiniame bėgime dalyvausiantis Ignas Brasevičius: „Motyvacija bėgti turi ateiti pati“

Ignas Brasevičius/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-12 11:40
Gruodžio 15-ąją Vilniuje jau 44-ajį kartą vyks gražia Vilniaus miesto tradicija tapęs „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas. Pernai 12 km. distancijoje nugalėjęs treneris ir ilgų distancijų bėgikas Ignas Brasevičius šįmet ir vėl išbandys savo jėgas. „Tokie bėgimai labai populiarūs visame pasaulyje. Tai skatina žmones judėti, propaguoja sveiką gyvenseną. Galų gale, sukuria šventinę nuotaiką“, – džiaugiasi sportininkas.

Ignas prisipažino, kad dalyvavimui šiame bėgime jis specialiai nesiruošia – 12 kilometrų nuolat sportuojančiam bėgikui atrodo kaip stipri treniruotė, tačiau mėgėjams I. Brasevičius pataria tokiems bėgimams pradėti ruoštis dar prieš kelis mėnesius.

„Neprofesionalams prieš šį bėgimą reiktų bent mėnesį pabėgioti. Geriausia būtų pradėti ruoštis prieš 2-3 mėnesius tam, kad nežalotum savo organizmo ir viską darytum sveikai“, – patarė jis.

Ignas Brasevičius/ Asmeninio albumo nuotr.
Ignas Brasevičius/ Asmeninio albumo nuotr.

Gruodžio 15-ąją bėgimo dalyviams sportininkas pataria turėti pakaitinius rūbus ir nepersivalgyti.

„Bėgimas neturėtų kelti didelio streso, tad tą dieną reikėtų daryti tai, ką darai kasdien. Svarbiausia prieš bėgant daug neprisivalgyti, kad skrandis nesustotų. Kadangi bėgimas vyksta žiemą, reiktų tinkamai apsirengti – užsidėti kepurę, pirštines. Labai svarbu po bėgimo iš karto persirengti šiltais, sausais rūbais, tam, kad neperšaltumėte“, – pataria profesionalus sportininkas.

Antrą kartą kalėdiniame bėgime dalyvausiantis ir pernai pergalę išplėšęs Ignas tvirtina, kad bėgikams dalyvauti ir nugalėti tokiame renginyje – didelė garbė.

„Tokie bėgimai skatina žmones judėti, populiarina sveiką gyvenseną, sukuria šventinę nuotaiką. Tai  labai graži, daug metų besitęsianti tradicija. Džiaugiuosi prie jos prisijungęs“, – sako jis.

I. Brasevičius prisipažįsta, kad bėgimas nėra lengvas sportas, o kad jį prisiaukintum – reikia laiko.

Ignas Brasevičius/ Asmeninio albumo nuotr.
Ignas Brasevičius/ Asmeninio albumo nuotr.

„Didžiausia motyvacija po kiekvieno bėgimo žmogui turėtų būti nuostabi savijauta. Bėgiojantys žmonės jaučiasi labai gerai – krenta svoris, gerėja nuotaika. Bėgimą propaguojantys žmonės visai kitaip gyvena“, – atskleidžia jis ir prideda, kad bėgimas jo gyvenime užima labai svarbią vietą.

„Po šeimos ir mylimų žmonių, bėgimas man yra antroje vietoje. Tai ne tik darbas, nes dirbu treneriu, bet ir gyvenimo būdas. Jeigu savaitę neprabėgu – man subjūra nuotaika, darausi piktas. Bėgioja mano brolis, sesė, žmona... Šia aistra „užkrėčiau“ ir šeimos narius“, – juokiasi sportininkas.

Daugiau informacijos apie sekmadienį vyksiantį šventinį bėgimą rasite ČIA.

Temos:
Aktualu Sportas

Naujausi straipsniai