Kaklas – amžiaus išdavikas: ką gali kosmetika, mankšta ir masažas?

Moteris apžiūri kaklą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ar pastebėjote, kad moterys, kurios rūpinasi ne tik veido, bet ir kaklo oda, atrodo gerokai jaunesnės? Kaklo išvaizda, kaip ir rankos, išduoda tikrąjį moters amžių, liudija apie jos sveikatos būklę ir yra svarbi bendram moters grožiui.

Jeigu kaklo oda sausa, matomos raukšlės, dvigubas smakras ar apatinis žandikaulis praradęs kontūrus, kaklo kraštai kaulėti, o pats kaklas liesas, verta imtis priemonių jau dabar. Apie kaklo grožį pasakoja natūralios kosmetikos „Marmozel“ kūrėja, sveiko gyvenimo būdo praktikė Vilma Žmakova.

Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.

Kaklui reikia ypatingos priežiūros, nes kaklo oda yra storesnė nei veido, o riebalų ir drėgmės joje gerokai mažiau. Be to, kaklo odos kraujotaka yra prastesnė nei veido odos, tad aprūpinimas maistinėmis medžiagomis irgi veikia prasčiau. Todėl kaklo oda greičiau sausėja, glemba, atsiranda raukšlių.

Ką daryti, kad turėtumėte „gulbės kaklą“?

Visų pirma – laikysena. Vaikščiokite pasitempusios, t. y. „iškėlusios“ galvą, pečius truputį „atmetusios“ atgal ir natūraliai nuleidusios žemyn. Tai atsipalaidavusios ir savimi pasitikinčios moters laikysena. Sėdėdamos, vairuodamos nepraraskite budrumo, nesukriskite lyg maišas, išlikite tiesi.

Antra – stenkitės miegoti ant nugaros, ant kietesnio pagrindo ir žemos pagalvės arba ritinėlio. Jeigu ryte skauda kaklą arba šis nelankstus, vadinasi, netinkamas pagalvės aukštis ir miego poza.

Trečia – kaklo gimnastika ir masažas. Rytais švelniai pasukinėkite kaklą į šonus, tuomet palenkite į šonus, lyg ausimi norėtumėte pasiekti petį, pasukite pusračius arba ratus į vieną, vėliau į kitą pusę. Lengvas savarankiškas masažas ar paglostymai tepantis kremu turi tapti jūsų kasdieniu grožio ritualu. Labai svarbu tai daryti tinkamomis kryptimis. Apie tai skaitykite toliau.

Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.

Kaklui rekomenduojami tie patys kremai, serumai ar aliejų mišiniai, kaip ir veidui, vis dėlto geriau tokie, kurie turi daug veikliųjų medžiagų.

Ketvirta – kosmetika, kaukės. Kai prausiatės, apsipilkite kaklą vėsiu ar šaltu vandeniu, nes tai aktyvina kraujotaką ir palaiko odos stangrumą. Kaklui rekomenduojami tie patys kremai, serumai ar aliejų mišiniai, kaip ir veidui, vis dėlto geriau tokie, kurie turi daug veikliųjų medžiagų. Tad, tepdamos kremu veidą, nepamirškite ir kaklo. Papildomai 1–4 kartus per mėnesį, tepdamos veido kaukę, nepamirškite ir kaklo. Kaukes tepkite nuo viršaus į apačią, rūpestingai, atsargiau ties skydliauke.

Pratimai kaklui

Kaklo pratimai atliekami švelniai, lėtai, tolygiai ir atsipalaidavus. Kurį laiką galimi „traškesiai“ – ilgametės netaisyklingos laikysenos padariniai. Atliekant kaklo pratimus stiprinamas ir sprandas, kuris dažnai kaupia įtampas, pasireiškiančias galvos skausmu, bloga nuotaika, irzlumu.

  • Atsigulusios ant nugaros, uždėkite ant kaktos sukryžiuotas rankas. Lėtai giliai iškvėpkite ir kelkite galvą, stengdamosi įveikti rankų pasipriešinimą. Pratimą atlikite 1–2 minutes, keldamos galvą 3–7 kartus.
  • Atsisėskite, atloškite galvą, iškiškite liežuvį ir siekite nosies galiuką, tuomet leiskite liežuvį žemyn ir siekite smakrą. Pratimą atlikite 3–5 kartus.
  • Atsisėskite. Kilstelkite smakrą, uždėkite dešinę ranką ant kairės kaktos pusės ir lenkite galvą į kairę, stengdamosi įveikti rankos pasipriešinimą. Pakartokite kita ranka. Pratimą atlikite 3–7 kartus.
  • Atsipalaidavimui nuleiskite smakrą prie krūtinės ir, tarsi sakydamos „ne“, sukiokite galvą į šonus. Tada laikykite galvą tiesiai ir toliau sukiokite į šonus. Atloškite galvą ir tęskite „ne“. Dabar nulenkite galvą prie krūtinės, toliau sukiokite galvą, bet smakrą kuo labiau ištempdamos į šonus.
Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.

Kaklo masažas – švelnus glostymas

„Kaklą masažuokite atsargiai, nes dažnai kaklo raumenys būna silpni, o oda suglebusi. Ypač atsargiai masažuokite skydliaukės sritį, nes tuo metu aktyvinama skydliaukės (hormoninė) veikla, o tai gali didinti jautrumą, irzlumą, sukelti blogą nuotaiką. Taigi kaklą glostykite pakankamai švelniai, o kad geriau slystų, naudokite aliejinius mišinius, kremus ar kitus natūralius preparatus“, – patarimais dalijasi kosmetikos kūrėja Vilma Žmakova.

  • Kaklą truputį pasukite į šoną. Matote kaklo raumenį, einantį įstrižai iki raktikaulio. Dabar priešingos rankos pirštais švelniai glostykite nuo ausies spenelio iki pažandės. Pakartokite kita puse.
  • Pagurklio masažas. Ištempkite kaklą ir pakelkite smakrą. Dešinę ranką padėkite po smakru pirštais į viršų. Glostykite nuo smakro žemyn iki kaklo vidurio. Viena ranka, paskui kita ranka.
  • Apatinio žandikaulio masažas. Rankų pirštus horizontaliai suglauskite po smakru ir švelniai braukite ausies spenelių link, paskui žemyn, link pažandės. Taip vyksta odos patempimas į šonus (žandikaulio kontūrų stiprinimas) ir kaklo glostymas pagal limfos tekėjimo kryptį.
Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau