Kaip žinomos moterys ginasi nuo šalčio

Žinomos moterys nuo šalčio saugosi kailiniais / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-28 10:20
Į Lietuvą plūstelėjus stipraus šalčio bangai, žinomos moterys papasakojo, kaip nuo jos saugosi, koks drabužis tapo svarbiausiu šiomis dienomis.

Verslininkė, grupės „Patruliai“ lyderio Algirdo Radzevičiaus žmona Milisandra Kvaraciejūtė-Radzevičienė džiaugiasi, kad pagaliau ir į mūsų šalį atkeliavo tikra žiema, su puriu sniegu, ženkliai spustelėjusiu šaltuku.

V.Kuhlins nuotr.
V.Kuhlins nuotr.

„Tai metas, kai galime pasipuošti įvairiais tik giliai žiemai skirtais drabužiais bei aksesuarais. Mėgstu dėvėti ir žiemines kailio liemenes, klasikinio tipo kailinukus, kailines kepures, pirštines“, – sako žinoma moteris.

Milisandra šį sezoną kaip tik įsigijo skirtingų spalvų dvipusius kailinius, kurie yra lenvai transformuojami į puskailinius. Ypatingomis progomis prie vakarinių suknelių M. Kvaraciejūtė-Radzevičienė derina puošnias kailines apykakles.

Vairuojančių moterų asociacijos prezidentė Asta Kybartaitė-Jonušienė žiemą taip pat neišsiverčia be kailinių. Lietuvių gamintojų puskailiniai žinomą moterį ne tik šildo, bet ir puošia šaltuoju sezonu. Prie jų Asta derina itin šiltus su natūraliu kailiu batus bei baltą iš lapės kailio siūtą kepurę.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Lietuvoje nemažą dalį metų užimą šaltasis periodas. Be kailinių išsiversti gal ir galima, tačiau jei tik galimybės leidžia kiekviena moteris juk neatsisakys jų įsigyti, juolab kailinius perkame, kad dėvėtume juos ne vienerius metus“, - sakė moteris.

Vairuojančias damas draugėn burianti moteris sakė, kad šiuo metu pasvajojanti įsigyti dar vieną kailinį gaminį - ilgo plauko, sidabro ar smėlio spalvos kelius siekiančią liemenę. Niekada geros nuotaikos nestokojanti moteris sakė, kad žiemą jai visuomet smagu pasidabinti įvairiausiomis kailio detalėmis, ji mėgsta bumbulus ant kepurių, kailiniais akcentais padailinanti elegantišką švarkelį, suknutę – spalvinga apykaklaite.

Aktorė ir psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė pasidžiaugė neseniai dovanų gavusi itin šiltas kailio pirštines. Pasak pašnekovės, neprošal būtų pasipuošti ir originaliais raštais ar spalvomis margintais kailinukais ir jie nebūtinai turėtų būti pasiūti iš natūralaus kailio. Šiuo metu du mažamečius vaikus auginanti moteris pirmenybę teikia patogiems paltams ar šiltoms pūkinėms striukėms.

V.Kuhlins nuotr.
V.Kuhlins nuotr.

„Su vaikučiais praleidžiu itin daug laiko. Mes ne tik pramogaujame lauke, bet ir daug važiuojame automobiliu, užsiimame kita aktyvia veikla, tad tenka labai daug judėti. Kad ir kokie man būtu gražūs kailiniai, šiuo gyvenimo tarpsniu pirmenybę teikiu kitiems drabužiams“, – sakė aktorė.

Natūralių kailių prekės ženklo „CarolinaKmit“ įkūrėjas Saulius Kmitas sutiko pasidalinti patarimais, kaip tinkamai išsirinkti ir prižiūrėti kailinius. Šiauliuose įsikūrę kailinių kūrėjai kasmet dalyvauja tarptautinėse parodose, taip pat naujas kolekcijas pristato Vilniuje, Palangoje vykstančių mados renginių metu. „CarolinaKmit“ kolekcijas yra demonstravusios bei naujausiose fotosesijose dalyvavusios ir šiame straipsnyje kalbintos moterys: A. Jonušienė, L. Bražinskaitė-Tupikovskienė, M. Kvaraciejūtė-Radzevičienė.

Bendrovės „Kailių mitas“ kūrėjai daugiausia kuria iš bebrų. Jų kailis nebijo ne tik šalčio, bet ir drėgmės, lietaus ar šlapdribos. Tai natūralus, mūsų kraštų, šiltas kailis. Verslininkas bendradarbiauja su Lietuvos medžiotojais. Kaip ir kasmet kovo mėnesį „CarolinaKmit“ stendas įsikurs tradicinėje Aktyvaus laisvalaikio, medžioklės ir žūklės parodoje.

„Siuvame aprangos priedus medžiotojams, žvejams. Tačiau parodoje turės ką veikti ir vyrų antrosios pusės: bus pristatyti naujausi jau ateinančio sezono kailinių modeliai“, – sakė Saulius Kmita.


Pasak specialisto, kailinių madai apskritai didžiulę įtaką padarė autoverslas. Juk dauguma moterų automobilius vairuoja pačios, tad ir kailiniai šiandien siuvami daug lengvesni, patogesni, be didelių apykaklių, neretai su trijų ketvirčių rankovėmis.


Gerai prižiūrimi kailiniai gali tarnauti dešimtmetį, tačiau reikia žinoti, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Didžiausi kailinių priešai yra riebalai, trintis, dulkės. Dažnas klausimas – kaip apsaugoti kailinius nuo išsitrynimo?

„Bebro kailis yra trečias pagal stiprumą. Pirmauja ūdra, o, pavyzdžiui, audinės kailis yra tik šeštoje vietoje. Jei kailis išdirbtas technologiškai teisingai, be skubos, išlaikant laiko ir temperatūros parametrus, jis bus tikrai tvirtas. Tada galima drąsiai vairuoti, kailis neišsisėdės, neišsitrins, neišpliks“, – savo patirtimi dalijosi kailių žinovas.

Iš lauko parėjusioms kailinių savininkėms S.Kmitas pataria būti atidesnėms drabužiui: jį papurtyti, pakabinti ant pakabos, drėgno nekabinti į spintą, leisti išdžiūti kambario temperatūroje. Sezonui pasibaigus kailinius būtina išvalyti, tada juose nesiveis kandys, bus išvalytos smėlio smiltelės, kurios itin įtakoja kailio išsitrynimą.

„Kailių mito“ vadovas atkreipė dėmesį, kad kailinių patvarumas priklauso ne tik nuo kailio išdirbimo, kailinio drabužio pasiuvimo ar paties nešiojimo, bet ir nuo kailio paruošimo laiko. Pavyzdžiui, vasarą sumedžioto žvėries kailis – netinkamas gamybai. Kaip žiemą reikia kirsti medžius, taip ir žvėrį reikia medžioti šaltuoju metų laiku.

„CarolinaKmit“ įkūrėjas yra bendradarbiavęs su žinomais lietuvių dizaineriais: Aleksandru Pogrebnojumi, Vida Simanavičiūte ir kt. Savo įžvalgomis apie madą su šiauliečiais kailininkais yra dalinęsis ir socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas. Na, o Rusijoje „CarolinaKmit“ išgarsino ir tas faktas, kad lietuviai kailinių kūrėjai sukūrė ypatingą drabužį mados istorikui Aleksandrui Vasiljevui. Žinomas vyras tu­rė­jo 1910 me­tais kai­lių meist­rų pa­siū­tus unikalius kai­li­nius. Tais laikais, kai kai­lis bū­da­vo drabužio vi­du­je, ne­šio­jo Mask­vos pirk­liai. Mados istorikas ieš­ko­jo ga­lin­čių at­kar­to­ti šį išskirtinį ga­mi­nį iki men­kiau­sių smulk­me­nų.

S. Kmi­to įmo­nę is­to­ri­kui re­ko­men­da­vo ru­sų vers­li­nin­kai, ilgą laiką bend­ra­dar­biau­jan­tys su šiau­lie­čiais. Dau­giau kaip prieš 100 me­tų siū­ti kai­li­niai bu­vo sa­vo­tiš­kas iš­šū­kis lietuvių kai­lių meist­rams. Is­to­ri­ko są­ly­ga, jog kai­li­nių ko­pi­ja bū­tų vi­siš­kai tiks­li, ver­tė meist­rus kruopš­čiai ana­li­zuo­ti ne tik kai­lius, jų su­kir­pi­mą, rū­bo siū­les, ki­tas gud­ry­bes, bet ir tar­tis su ko­le­go­mis dėl tech­no­lo­gi­jų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai