Kaip ženšenis gali pagerinti seksualinį gyvenimą?

Ženšenis / „Shuterstock“ nuotr.
Ženšenis / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-07-14 14:00
AA

Ženšenio, tūkstančiais metų naudoto kinų ir korėjiečių medicinoje, paklausa auga, nes jis efektyviai gydo daugelį šiandien paplitusių ligų. Dėl nesaikingo vartojimo Azijos šalyse šis vertingas augalas prieinamas vis sunkiau, o jo kaina kartais siekia net 1000 JAV dolerių už 30 gramų.

Kokios yra žinomiausios ženšenio gydomosios savybės?

  • Padeda kovoti su vėžiu;
  • Neutralizuoja neigiamą streso įtaką;
  • Stiprina imunitetą ir suteikia energijos;
  • Atkuria dvasines jėgas;
  • Mažina cholesterolio kiekį, gydo skrandžio ir žarnyno ligas.

Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip ir kitur pasaulyje, preparatai, kurių sudėtyje yra ženšenio, yra tarp daugiausia parduodamų augalinių gydomųjų priemonių.

Ar reikia dar stebėtis, kad pasaulyje yra vietų, kur šiomis dienomis aštriai kovojama dėl šio vertingo augalo? Viena iš tokių vietų – Apalačų kalnai, JAV Vakarų Virdžinijos valstijoje, kur auga visame pasaulyje geriausias laukinis ženšenis.

Preparatai, kurių sudėtyje yra ženšenio, efektyviai sprendžia vyrų impotencijos problemą, kamuojančią vis daugiau vyriškosios lyties atstovų. Pavyzdžiui, praeitais metais Pietų Korėjoje atliktas tyrimas parodė, kad šio natūralaus augalo preparatas gali išspręsti vyrų impotencijos problemą vos per aštuonias savaites, priešingai nei garsi sintetinė „Viagra“, negalinti padėti 30 % erektilinės disfunkcijos pacientų.

Los Andžele įsikūrusio Kalifornijos Universiteto urologijos profesorius Christopheris Saigalas nurodo, kad, remiantis tyrimais, ženšenis suteikia energijos tiek vyrams, tiek moterims, ir gali pagerinti nuotaiką. „Ir geras seksas juk reikalauja energijos ir ištvermės“, – priduria jis, kartu pabrėždamas, kad, prieš vartojant ženšenio preparatus, būtinai reikia pasitarti su gydytoju. 

Seksologas Artūras Šulcas pasakoja, kad tonizuojantis ženšenio poveikis didina seksualinį apetitą. Pasak jo, tokių augalų yra visame pasaulyje – pavyzdžiui, Latvijoje tokie yra česnakai, svogūniniai augalai ir ežiuolės.

„Vis dėlto nereikėtų manyti, kad užtenka vartoti kurią nors iš šių priemonių, ir ji taps panacėja ar stebuklinga priemone, gerinanti seksualinį gyvenimą. Žinoma, tame, kad žmogus vartoja augalinės kilmės maisto papildus, nėra nieko blogo, tačiau svarbi sąlyga laimingam seksualiniam gyvenimui yra sveikas požiūris į save ir dvasinės bei fizinės sveikatos išlaikymas per visą gyvenimą“, – pabrėžia Artūras Šulcas.