Kaip tinkamai prižiūrėti jautrią, į kuperozę linkusią veido odą?

Į kuperozę linkusi veido oda
Į kuperozę linkusi veido oda
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-03-13 14:45
AA

Bet kurio tipo oda – sausa, mišri ar riebi – gali būti arba laikinai tapti jautri. Ir nors, įvairiais duomenimis, net apie trečdalį šalies gyventojų teigia susiduriantys su odos jautrumu, ši problema lieka nepakankamai įvertinta. Pirmiausia siekiama atsikratyti odos sausumo, kovojama su per intensyviu riebalų išsiskyrimu, bėrimais ar raukšlėmis, o jautrumas, dažnu atveju, lieka ignoruojamas.

Kaip atpažinti jautrią odą?

Jautri oda yra tokia, kurios atsparumas įvairiems dirgikliams yra labai žemas, o reaktyvumas – itin aukštas. 

Veikiama įvairių išorinių veiksnių – vėjo, šalčio ar aktyvių kosmetikos komponentų, tokia oda greitai parausta, gali atsirasti niežėjimas ar net patinimas. 

Todėl tokia oda labai dažnai turi ir kuperozės (rožinės) požymių – nuolatinį smulkių odos kraujagyslių išsiplėtimą. 

Kokios yra odos jautrumo priežastys? 

Padidėjusio jautrumo priežastys gali būti įvairios – genetinės ypatybės, nuolatiniai uždegiminiai procesai (pvz., aknė), organizme vykstantys hormoniniai pokyčiai (pvz., menopauzė). 

Oda gali laikinai tapti jautri po tam tikrų kosmetinių procedūrų (pvz., cheminių šveitimų), taip pat dėl netinkamos ar per intensyvios priežiūros. 

Jautrios odos trūkumas, neabejotinai, yra padidėjęs dirglumas ir kartais itin stipri reakcija į visiškai nekenksmingus kosmetikos komponentus. 

Bet, kita vertus, jautriai odai yra būdingas didesnis veikliųjų medžiagų pralaidumas, todėl, tinkamai prižiūrint, tokia oda puikiai įsisavina reikiamus komponentus ir kosmetinėmis procedūromis galima kur kas lengviau pasiekti norimų rezultatų. 

Jei turite jautrią odą ir matote polinkio į kuperozę požymių, renkantis kosmetikos priemones būtina į tai atsižvelgti. 

Kas yra kuperozė?

Ant veido (nosies, skruostų) ir kūno (iškirptė) atsirandantis raudonis ar matomas paviršinis išsiplėtusių kapiliarų tinklelis – tai kuperozės, dar vadinamos rožinės, lėtinės uždegiminės ligos, odos dangalų kraujotakos sutrikimo požymis. Kapiliarai yra mažiausios kraujagyslės, o kai įvyksta kraujo apytakos pažeidimas, jie padidėja kelis kartus ir dėl to tampa matomi po oda, kurios tankumas sumažėjęs. Kuperozinė oda yra plona, jautri ir „kaprizinga“, ji aštriai reaguoja į aplinkos temperatūros ir orų pokyčius, saulę ir vėją. Be paraudimo, tokia oda dažnai pleiskanoja, yra dehidratuota, jaučiamas diskomfortas – tempimas, dilgčiojimas, deginimas ar niežėjimas. Kuperozė yra ryškiai matoma ant odos paviršiaus, todėl kelia ir psichologinį diskomfortą. 

Kokios yra kuperozės priežastys?

Jų yra tikrai nemažai – vitamino A trūkumas, kraujagyslių sienelių susilpnėjimas, kolageno skaidulų nusilpimas, taip pat netinkama mityba – aštrus maistas, nesaikingas gazuotų, alkoholinių gėrimų vartojimas. Nemenką įtaka turi ir piktnaudžiavimas saulės voniomis ar soliariumu, kraujagysles plečiančių medikamentų naudojimas, aukštas kraujo spaudimas, mechaniniai odos pažeidimai. Įtakos turi ir odos nuolatinis dirginimas skutantis (vyrams), ilgalaikis ekstremalių temperatūrų poveikis, pvz., sveikas trumpalaikio šalčio sukeliamas paraudimas, būnant lauke ilgai, gali išsivystyti į nuolatinį kraujagyslių tinklelį, kartais paraudimą išprovokuoja perkaitimas saulėje ar vonioje (tai būdinga žmonėms su ypač šviesia, plona oda), netinkamas grūdinimasis, lėtinis stresas. 

Ko reikėtų vengti turint kuperozinę odą?

Nerekomenduojama prausti veidą labai šaltu vandeniu, kad atsigaivintumėte ar pabustumėte. Itin staigūs temperatūros pokyčiai gali pažeisti trapias kapiliarų sieneles. Dėl tos pačios priežasties grūdinimasis kontrastiniu dušu tinka tik absoliučiai sveikai odai, be užuominų į rožinę ar dehidrataciją. 

Jei pastebėjote pirmuosius kapiliarus, atsirado kraujagyslių „žvaigždučių“, tai reiškia, kad reikia atkreipti ypatingą dėmesį į odos poreikius. Tokiai odai nebetinka bet kokia kosmetika ir būtina rinktis švelnius valymo, maitinimo ir drėkinimo produktus, kurių pagrindą sudaro natūralūs augaliniai komponentai bei tinkamai parinktos veikliųjų medžiagų formulės. 

Kas yra prebiotikai ir koks jų poveikis jautriai, į kuperozę linkusiai odai?

Žmogaus kūną saugo gausybė mikroorganizmų. Didžiausia jų dalis gyvena žarnine, o antroje vietoje pagal jų skaičių yra oda. Kiekvieno žmogaus odos paviršiuje galima aptikti šimtus bakterijų rūšių ir jų įvairovė priklauso nuo odą veikiančių veiksnių – saulės spindulių, šalčio, šilumos, vandens, prausiklių, skalbimo priemonių ir kt. Dauguma mūsų kūne gyvenančių mikroorganizmų yra naudingi ir mums būtini. Jie yra atsakingi už imuninę sistemą, padeda atsispirti infekcijoms ir sukuria apsauginį barjerą nuo išorinės aplinkos poveikio. 

Kai kurios dermatologinės ligos, kurios nėra laikomos infekcinėmis (pvz., kuperozė, psoriazė, spuogai ir atopinis dermatitas), yra susijusios su mikrobiotos sudėties pokyčiais, todėl labai svarbu palaikyti stabilų odos bakterijų balansą.

Prebiotikai – tai tarsi maistas mikrobiotą sudarančioms gerųjų probiotinių bakterijų kultūroms. Jie sukuria palankią terpę mikrofloros probiotinių bakterijų veiklai ir stimuliuoja gerųjų bakterijų dauginimąsi. 

Kosmetika su prebiotikais pasižymi plačiu poveikio spektru – palaiko natūralią odos mikroflorą, atkuria natūralų odos pH lygį, stiprina apsauginį odos barjerą, dalyvaudama formuojant keramidus, apsaugančius odą nuo kenksmingų bakterijų poveikio, drėgmės ir elastingumo praradimo. Naudojant tokią kosmetiką, didėja odos elastingumas ir atsparumas tiek fiziniams, tiek cheminiams dirgikliams. Prebiotikai teigiamai veikia išsausėjusią ir jautrią, taip pat brandžią, elastingumą praradusią odą, ir gali tapti tikru išsigelbėjimu, jei odą vargina nuolatinis dirglumas ar uždegimas. 

Dar vienas prebiotikų privalumas – jie sukuria palankią aplinką laktobaktertijų gaminamai pieno rūgščiai, kuri stimuliuoja hialurono rūgšties gamybą ir pagerina kolageno struktūrą odos ląstelėse.

Raustanti oda reikalauja ypatingo rūpesčio ir sukelia daug daugiau nepatogumų nei jautri oda, o įprastinės priemonės nepajėgia kompleksiškai išspręsti raudonio problemos. BABĒ sukūrė ypatingomis savybėmis pasižyminčias priemones skirtas raustančios odos priežiūrai. 

VALYMAS

Raminamasis micelinis veido prausiklis BABĒ  FACIAL – subalansuotas itin jautrios, raustančios odos švelniam prausimui. Jo bemuilė sudėtis papildyta betainu, kuris drėkina ir ramina dirglią ir net raustančią odą, o saldymedžio ekstraktas užtikrina antioksidacinį bei priešuždegiminį poveikį.

Veido prausiklis BABĒ FACIAL

DRĖKINIMAS IR MASKAVIMAS

Drėkinamasis kremas Hydro 24 H Reactive Skin su prebiotiku ir pigmentų mikrokapsulemis, pasižymi net ketveriopu poveikiu jautriai, raustančio tipo odai:

  1. sustiprina kapiliarų sieneles ir pagerina mikrocirkuliaciją;
  2. akimirksniu užmaskuoja paraudimą;
  3. ramina ir intensyviai drėkina iki 24 H;
  4. pagerina odos tolerancijos lygį.

BABĒ Hydro 24 H Reactive Skin kremo sudėtis praturtinta  peptidais, prebiotiku biolinu, niacinamidu (B3), simondsijų aliejumi, vitaminu E, alantoinu ir bisabololiu. Visų šių veikliųjų medžiagų sinerginis poveikis didina odos atsparumą ir mažina jos jautrumą.

Kontakto su oda metu kremas keičia spalvą, prisitaikydamas prie veido tono. Pigmento mikrokapsulės išlaisvina atspalvį, kuris neutralizuoja išsiplėtusių kapiliarų raudonį ir jį švelniai užmaskuoja. Kremas naudojamas ryte ir, esant poreikiui, pakartotinai antroje dienos pusėje, maskavimo efekto palaikymui.

Naudojant kremą reguliariai, oda sustiprėja, atkuriamas jos fiziologinis balansas, padidėja toleravimo lygis. Sumažėja jautrumas, uždegimų rizika, nemalonūs odos pojūčiai, mažinamas kapiliarų „voratinklių“ plitimas, kadangi sustiprinama apsauginė odos funkcija ir sutvirtinami pažeisti audiniai. Padidėja odos drėgnumas, kartu su juo ir elastingumas – nelieka sausumo pojūčio, oda tampa švelni.

Drėkinamasis kremas Hydro 24 H Reactive Skin

RAMINAMOJI PRIEŽIŪRA

Raminamojo, drėkinamojo koncentruoto serumo ampulės BABĒ BICALM+, su avižų branduolių ir saldymedžio šaknies ekstraktais, ramina sudirgusią, paraudusią, įsitempusią odą, padeda atkurti natūralų drėgmės balansą ir išlaiko drėkinamąjį efektą iki 24 val. Taip pat malšina niežulį, uždegimo bei alergijos simptomus. Tinka dirgliai, nudegusiai saulėje, teleangiektazijos, kuperozės, eritrozės, atopijos paūmėjimo bei alerginės reakcijos į dirgiklius kamuojamai odai. Atkuria odą ir suteikia palengvėjimo jausmą.

Raminamojo, drėkinamojo koncentruoto serumo ampulės BABĒ BICALM+

Dvigubai stipresnę pagalbą ir atkuriamąjį poveikį raustančiai odai užtikrina kremo BABĒ Hydro 24 H Reactive Skin ir ampulių duetas.

Ampulės turinį galima naudoti dvejopai: paskirstyti tiesiai ant švarios, nusausintos veido odos, prieš kremą, arba įmaišyti į kremą prieš jo paskirstymą ant veido.

BABĒ produktų galite įsigyti vaistinėse ir vaistinių elektroninėse parduotuvėse. Sekite mūsų naujienas Facebook ir Instagram paskyrose.

Kremo BABĒ Hydro 24 H Reactive Skin bei ampulių BICALM+ duetas ir micelinis prausiklis