Kaip sutarti su jo buvusiąja?

Arbata / Vida Press nuotr.
Arbata / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-07 20:44
AA

Vienas kitą mylintys ir gerbiantys partneriai apie savo buvusius mylimuosius kalba nedaug ir juo labiau jų nesupažindina. Tačiau jei jis iš ankstesnių ryšių turi vaikų, bendravimo su jo vaikų mama išvengti nepavyks.

Geriausia, kad jis būtų konstruktyvus ir grįstas abipuse pagarba. Tikėtina, jog jeigu jų santykiai iširo gerokai anksčiau, nei judu tapote pora, tai nebus labai sudėtinga. Tereiks truputį išminties ir pasitikėjimo savimi.

Nekonkuruokite. Nežvelkite į savo vyro buvusiąją kaip į konkurentę. Jų skyrybos – įvykęs faktas. Todėl palikite tai jų praeičiai ir gyvenkite dabartimi. Save mylinčios ir savimi pasitikinčios moterys paprastai išvengia pagundos demonstruoti, kuo jos geresnės.

Pradėjusi pataikauti jų vaikams, ėmusi apšnekinėti jos išsilavinimą, išvaizdą ar elgesį tikrai netapsite savo vyrui patrauklesnė ar svarbesnė. Priešingai, pasirodysite esanti viena iš daugelio stereotipinių, pavydžių ir valdingų moterų. Radusi jėgų pagarbiam bendravimui, ir pati sulauksite didesnės pagarbos. Dauguma vyrų tai įvertins, nes, kaip bebūtų, – jo buvusioji yra jo vaikų mama. Verčiau būkite savimi ir stenkitės nenarstyti vyro praeities.

Būkite savimi ir stenkitės nenarstyti jo praeities.

Neauklėkite jų vaikų. Net jei ir nemažai laiko praleidžiate su vyro atžalomis, nepamirškite, kad nesate jų mama. Ji nenori, kad vestumėte vaikus į restoraną? Prašo neduoti tam tikrų patiekalų ar saldumynų? Draudžia žiūrėti tam tikras televizijos laidas? Gerbkite tą poziciją ir nesistenkite įtikti vyro vaikams pasirodydama geresne, modernesne nei jų mama. Juk atsakomybė dėl jų auklėjimo yra ne jūsų.

Todėl verčiau nesikišti į ne savo reikalus, nes tai tiesus kelias į konfliktus. Jokia mama nepakęs, kad kažkas kėsinasi užimti jos vietą. Tuo labiau jos buvusio vyro draugė ar nauja žmona. O tarp dviejų ugnių atsidūręs vyras nebus nei vienai dėkingas.

Nubrėžkite ribas. Nors svarbu išvengti konfliktų su jo buvusiąja, nieko gera ir kitas kraštutinumas – moteriška draugystė. Toks bendravimas gali pakenkti dabartiniams jūsų santykiams. Ar tikrai norite sužinoti romantiškas smulkmenas iš jų praeities arba skundus, koks netikęs dabartinis jūsų vyras? Galite susiskambinti ar pasimatyti, bet tik tais atvejais, kai tai yra neišvengiama. Geriausia, kad visais, su vaikais susijusiais klausimais, komunikuotų jų tėvai.

Jei buvusioji nuolatos skambina jūsų vyrui prašydama įvairių paslaugų – nuvežti pas gydytoją, padėti remontuoti automobilį ar pan., nepulkite pykti, bet su vyru aptarkite, kurie reikalai yra jo atsakomybė, o kurie – ne.

Būkite mandagi. Nėra nieko atgrasesnio už dvi besiplūstančias moteris. Visuomet laimi ta, kuri geba neįsivelti į žodžių karą.

Nepavydėkite. Jei esate pora, vadinasi, jis pasirinko jus, kaip ir jūs jį. Todėl stenkitės gerbti vienas kitą. Netikrinkite vienas kito telefonų ar elektroninio susirašinėjimo. Rodydama nepasitikėjimą, išsiduodate nesanti jo verta.

Kita vertus, dauguma vyrų vengia kontrolės ne todėl, kad turi, ką slėpti, bet todėl, kad tai verčia juos jaustis praradus asmeninę laisvę. Juo labiau nepulkite lyginti savęs ir jo buvusiosios reikalaudama iš jo patvirtinimo, kad viskuo geresnė esate jūs. Tai paprasčiausiai erzina.

Priimkite realybę. Jei kuriate santykius su vyru, jau turinčiu vaikų, supraskite, kad neišvengiamai jo gyvenime retsykiais figūruos ir vaikų mama. Ir jums teks su ta situacija susitaikyti. Nebent norite gyventi su vyru, kuris neturi jokio atsakomybės jausmo. Bet jei jam nerūpi jo vaikai, tikėtina, nerūpės ir judviejų.

Vaikų ligos ir reikšmingi gyvenimo įvykiai – mokyklos baigimas, įvairūs pasiekimai, pagaliau vestuvės, bus tie gyvenimo įvykiai, kai jis turės su savo buvusiąja būti kartu. Bet tai nereiškia, kad jūs esate jo gyvenime „antrasis variantas“. Toleruodama ir gerbdama savo mylimojo praeitį esate nepakeičiama gyvenimo draugė. Bet pirmiausia tai turite pripažinti pati sau.