Kaip sustangrinti odą be jokių operacijų

Soliariumas alina odą / Fotolia nuotr.
Soliariumas alina odą / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2012-11-18 11:24
AA

Grąžinti odai elastingumą padeda tinkamai parinktos kosmetikos priemonės. Tačiau vien kremo nepakanka. Jo stangrinamąjį poveikį verta sustiprinti masažais ir voniomis, juolab kad visa tai galima pasidaryti ir namuose.

Šaltasis sezonas – patogus metas pasirūpinti viso kūno oda, atitaisant saulės ar soliariumo jai padarytą žalą. Įdegis, natūralus ar dirbtinis, leidžia pasijusti patrauklesnei. Ir, jei naudojame šveitiklį bei drėkinamuosius kremus, kurį laiką gali atrodyti, kad mūsų odai viskas kuo puikiausiai – ji lygi, gražaus atspalvio.

Bet kai įdegio nelieka, išryškėja nemalonūs dalykai. Į akis krinta suvargusi, suglebusi oda. Kaltę už tą „liūdną vaizdą” skubiai suverčiame žiemos žvarbai ir priverstinėms skyryboms su saule.

Visgi iš tikrųjų dėl suprastėjusios odos išvaizdos dažnai kaltas būna kaip tik nesaikingas skrudinimasis, nesvarbu po saulės spinduliais ar soliariume. Mat ultravioletiniai (UV) spinduliai, išsausindami epidermį, sunaikina hidrolipidų barjerą, dėl ko drėgmė iš odos išgaruoja pernelyg greitai – o netekusi vandens ji praranda elastingumą. Dar blogiau tai, kad UV suardo giliau, tikrojoje odoje esančius elastino ir kolageno junginius, kurie šiaip jau atsakingi už audinių stangrumą. Taigi nepamatuotas įdegio vaikymasis odą sendina net greičiau nei nenumaldomai bėgantis laikas.

Ilgai manyta, kad atkurti su amžiumi odoje vis nykstantį kolageno junginių kiekį neįmanoma ir vienintelis būdas pastangrinti odą – patempti ją pasitelkus operaciją. Taip pat teigiama, jog jaunatvišką stangrumą odai grąžinti gali ir kitokios grožio klinikose atliekamos procedūros, kurioms pasitelkiamas retinolis, hialurono rūgštis, lazeriai.

Kadangi pasinaudoti tomis tikrai nepigiomis procedūromis dažnai nesiryžtame ir su odos suglebimu mėginame kovoti pačios, pravers žinoti, kokių sudedamųjų dalių reikėtų ieškoti stangrinimo efektą žadančiose kosmetikos priemonėse. Suradus tinkamas, svarbu jas reguliariai naudoti ir nepamiršti kitų odai stangrumo suteikiančių dalykų – masažo ir vonių.

 KO IEŠKOTI KREMUOSE

Peptidai yra baltymai, kurių misija – užtikrinti maitinamųjų medžiagų perdavimą odos ląstelėms. Peptidai įsismelkia į giliuosius odos sluoksnius ir padeda atkurti elastiną ir kolageną.

Nepamiršdamos patepti odos kremu, kurio sudėtyje gausu peptidų, jau po poros savaičių pastebėsime, kad ji akivaizdžiai išgražėjo. Beje, kosmetika su peptidais bus reikalinga nuolat, nes vos tik padėsime ją į šalį, oda labai greitai vėl pasidarys kaip buvusi.

Retinolis (vitaminas A) – vienintelis, kurio stangrinamasis poveikis pagrįstas moksliškai. Įrodyta, kad sistemingai vartojamas retinolis skatina odoje esančias elastino gijas atsinaujinti ir aktyviau gamintis kolageną. Gydymo retinoliu poveikis išryškėja tik po trijų keturių mėnesių, užtat išlieka ilgam.

Hialurono rūgštis – junginys, surišantis epidermyje esantį vandenį ir laikomas viena vertingiausių drėkinamųjų medžiagų. Hialurono rūgštis sujungia tikrojoje odoje esančius elastiną ir kolageną. Tiesa, kremas su hialurono rūgštimi nėra toks veiksmingas kaip specialios estetinės medicinos procedūros su juo. Tačiau naudojamas reguliariai toks kremas akivaizdžiai pagerina odos išvaizdą.

Dumbliuose esančios aminorūgštys pasižymi gebėjimu sulaikyti drėgmę odoje. Be to, juose gausu mineralinių junginių, kurie būtini, kad oda būtų sveika ir gerai atrodytų.

Kofeino paprastai įeina į kosmetinių priemonių, skirtų celiulitui šalinti, sudėtį. Kremo su kofeinu stangrinamasis poveikis sietinas su tuo, kad kofeinas aktyvina kraujotaką smulkiosiose kraujagyslėse ir paspartina odos regeneraciją.

KŪNO ODĄ STANGRINANTYS GROŽIO RITUALAI

Visų šių procedūrų poveikis grįstas kraujotakos suaktyvinimu. Geriau krauju aprūpinti audiniai greičiau atsikuria – o mes galime pamatyti ir pajusti, kad oda yra skaistesnė ir stangresnė.

♦ Masažas kiniška taure

Prieš pradedant masažuoti odą akupresūrai naudojama gumine taure, reikia ją įtrinti kosmetiniu aliejumi (nė kiek ne blogiau tiks ir maistui naudojamas alyvuogių aliejus ar masažui skirtas kremas).

Taurę prispauskite prie odos. Kai jau pajusite, kad „prisisiurbė”, pradėkite iš lėto masažuoti. Pilvo oda masažuojama sukamaisiais judesiais, švelniai slenkant pagal laikrodžio rodyklę. Kojos masažuojamos, keliaujant nuo pėdų aukštyn. Tokią 20–30 min. trunkančią procedūrą praverstų atlikti kasdien ar bent kas antrą dieną. Po masažo odą reikėtų patepti stangrinamuoju kremu.

Laukiamą rezultatą išvysite jau po 10 masažo seansų.

Tiesa, šis gražinimosi būdas netinka moterims, kurių kraujagyslės yra silpnos ir linkusios lengvai trūkinėti. Masažas gumine taure gali dar pabloginti padėtį. Kiniškos akupresūros ir masažo taurių galima įsigyti alternatyviosios medicinos reikmenimis prekiaujančiose interneto parduotuvėse.

♦ Kasdienis masažas šiurkščia pirštine

Procedūrai atlikti tinka ir plaušinė pirštinė, ir šepetys kūnui šveisti.

Svarbu įsidėmėti, kad kojos ir rankos masažuojamos išilginiais judesiais, braukiant nuo galūnių aukštyn, o pilvas ir sėdmenys – sukamaisiais judesiais.

Šitaip išsimasažuoti pakanka po 10 minučių kiekvieną rytą arba vakarą.

Švelnesnė ir stangresnė oda bus jau po kelių dienų.

♦ Kontrastinis dušas

Apsiliejimas pakaitomis šiltu ir šaltu vandeniu veiksmingai išjudina kūno (taip pat ir odos) kraujotaką. Iš pradžių leiskite kūnu srūti šiltam vandeniui, paskui po truputį jį karštinkite. Kai vanduo būna tikrai karštas, žaibiškai užsukite šilto vandens čiaupą, keliolikai sekundžių palikdama ant kūno lietis tik šaltą vandenį. Tada vėl atsukite šiltą (kuo šiltesnis – tuo geriau). Po keliolikos minučių vėl palikite tik šaltą vandens srovę. Šiltą dušą pakeisti šaltu reikėtų bent 5–6 kartus ir baigti maudynes šaltu vandeniu.

♦ Žolelių vonios

Miško. Imkite po saują pušų spyglių, viržių ir kadagių. Šį  mišinį užpilkite litru šalto vandens, užkaiskite ant viryklės ir pavirkite 5 minutes. Perkošusi gautą nuovirą supilkite į šilto vandens vonią (maudynėms paruošto vandens temperatūra neturi būti aukštesnė nei 36– 37 0C). Išsimaudžius kūną būtina nuskalauti šaltu vandeniu, nutrinti kilpiniu rankšluosčiu ir odą patepti stangrinamuoju balzamu.

Rytietiška. Imkite po pusę saujelės kiaulpienių lapų ir šaltekšnių žievės, po saują šalavijų, kalendros ir našlaičių žiedų. Mišinį užplikykite 2 litrais verdančio vandens ir uždengusi puodą ant lėtos ugnies pavirinkite dar pusvalandį. Perkoštą viralą teliks supilti į šilto vandens vonią. Vanduo neturi būti karštesnis nei 36–37 0C. Tokia vonia vertėtų pasimėgauti 10–12 minučių  Po maudynių švariu vandeniu nebūtina persilieti. Pakanka odą kruopščiai nušluostyti ir patepti drėkinamuoju ar stangrinamuoju kremu.

♦ Maudynės druskos tirpale

Vonią prileiskite šiltesnio (37–38 0C) vandens. Įberkite 4–6 šaukštus druskos (puikiai tiks ir paprasčiausia jūros druska). Tokioje vonioje derėtų pamirkti 10–12 minučių. Paskui palyskite po vėsiu dušu, stropiai nusitrinkite kūną kilpiniu rankšluosčiu ir patepkite odą drėkinamuoju arba stangrinamuoju balzamu.

Akivaizdų šios procedūros poveikį pastenėsite jau po mėnesio, jeigu tik nepatingėsime ją atlikti bent porą kartų per savaitę.

VEIDO ODAI STANGRINTI

♦ Masažas ledo gabalėliais

Pusę litro vandens užšaldykite ledo gabalėlių formelėje. Kasdien ledo gabalėliu pamasažuokite veidą bent 5 minutes. Baigusi masažą, odą stropiai nusausinkite ir patepkite kremu.

♦ Pakaitinis plekšnojimas

Praverstų kas rytą veidą apiplekšnoti pakaitomis šaltu ir šiltu vandeniu. Procedūrą baikite šaltu. Paskui veidą švelniai nusausinkite ir patepkite kremu.

♦ Vakarinis masažas

Kas vakarą tepdama veidą maitinamuoju kremu nepraleiskite progos pasidaryti trumpą masažą. Švelniai paplekšnokite veido odą pirštų pagalvėlėmis nuo barzdos, per skruostus kaktos link.

Taip pat skaitykite:

Joga vietoj kremo nuo raukšlių

Natūrali grožio vaistinėlė

Veido mankšta geriau nei botulino toksinas

Paprasti, bet neprasti grožio receptai

7 dalykai, labiausiai sendinantys odą