Kaip susikurti įdegusio veido efektą

Bianca Balti / Vida Press nuotr.
Bianca Balti / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2018-05-04 19:17
AA

„Na, bet ir išbalusi tu!“ – sako ilgametis mano plaukų stilistas Ridas, kai atsisėdu į jo kėdę. – „Pamiršau šiandien bronzantą... Ir nebuvau su tavimi Balyje!“ – atkertu ir suvokiu, kad šį mėnesį rašysiu apie makiažo priemonėmis sukuriamą dirbtinio įdegio efektą. Nes dabar priemonė, slepianti odos blyškumą, dar reikalinga.

Įdegio efektą suteikiančias priemones, arba bronzantus, vadinu „Bahamomis kosmetinėje“: jas tinkamai naudojant galima ištisus metus atrodyti lyg ką tik grįžus iš šiltų kraštų, net jei jau kurį laiką neturėjai atostogų.

Tikriausiai atsimenate kultinę, dar mūsų mamų mėgtą „Egipto žemę“? Rusvo atspalvio pudra sfinksu puoštoje dėžutėje buvo kiekvienos save gerbiančios ir grožiu besirūpinančios moters kosmetinėje. Buvo madinga šia priemone modeliuoti skruostus, todėl keletą metų gatvėse nuolat prasilenkdavau su oranžiniais dryžiais „papuoštais“ veidais.

Bet „Egipto žemė“ čia niekuo dėta – tiesiog lietuvaitės ją ilgiausią laiką naudojo visiškai ne pagal paskirtį! Matinė rusvo atspalvio pudra yra skirta ne veidui modeliuoti, o įdegio įspūdžiui sukurti. Tai – viena dažniausių mano pastebimų makiažo klaidų Lietuvoje. Dauguma jau žino, kaip ir ką kontūruoti, bet neretai pasirenka per šilto atspalvio priemonę ir rezultatas neatrodo natūralus. Dabar imkite ir visiems laikams išmokite, kuris atspalvis veidui suteiks kaulėtumo, išraiškingumo, o kuris – įdegio efektą.

Jei bent kartą gyvenime esate įdegusios saulėje, žinote, kad oda pirmiausia parausta, o tik paskui įgauna tą geidžiamą sveiką rusvą atspalvį. Todėl įdegio pudra privalo būti šilto (ne pilkai rudo, kaip kontūravimo priemonės) rusvo atspalvio – tokio, koks ir būna jūsų įdegis. Beje, kuo oda blyškesnė, tuo šviesesnio atspalvio priemonės reikės (atsiminkite „Egipto žemės“ pavyzdį...).

Kur bronzantą tepti, sufleruoja saulė: ten, kur veidas įdega pirmiausia (kaktos viršus, nosies vidurys, šiek tiek – skruostai), tiesa, intensyviausia spalva turėtų būti veido viršuje (ten patenka daugiausia saulės spindulių) ir tolygiai šviesėti į apačią. Todėl geriausia odos rusvinimą pradėti nuo kaktos ir, jei trūksta, šią padengti dar vienu sluoksniu.

Ne mažiau svarbus yra šepetėlis, kuriuo tepsite priemonę. Patarčiau rinktis gan didelį, purų, apvalų (ne kirstą) geros kokybės birioms priemonėms skirtą šepetėlį. Jei tik yra galimybė, prieš pirkdamos išmėginkite jo švelnumą ant vidinės riešo dalies: turėtumėte jausti tik švelnų glostymą ir nė vieno atskiro stipriau liečiančio šerelio.

Jennifer Lopez / Vida Press nuotr.

Jei niekada nesate naudojusios rusvinamosios priemonės, žvilgtelkite į raudoną Holivudo kilimą: Jennifer Lopez, Gisele Bündchen, Jennifer Aniston, modelis Rosie Huntington-Whiteley, „Victoria’s Secret“ podiumu žygiuojančios gražuolės – iš šių garsenybių galite pasisemti įkvėpimo ir idėjų, kaip tinkamai imituoti įdegį. Legendinė britų makiažo meistrė Charlotte Tilbury savo kurtas priemones dažnai vadina „Jennifer Lopez buteliuke“, nes veidui jos suteikia švytinčios, sveikos, natūraliai įdegusios odos efektą. Nenuostabu, kad vos prieš kelerius metus išleista jos kosmetikos kolekcija šiandien šluojama iš lentynų visame pasaulyje: pasijusti kaip JLo – štai kokia didelė tobulai parinkto bronzanto galia!