Kaip suprasti, jog šalia – jūsų gyvenimo vyras?

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-30 21:17
Santykiams svarbūs kompromisai, tačiau kur ta riba tarp kompromiso ir pojūčio, kad esi kažkieno auka? Kaip suprasti, ar žmogus, su kuriuo puoselėjate santykius – tikrai antroji jūsų pusė, o kada geriau išsiskirti? Atsako psichoterapeutė Terry Gaspard.

Galbūt iš pat pradžių jau aišku – jūsų nuomonės apie daugelį dalykų gerokai skiriasi. Jūs skirtingai suprantate atsakomybę ir pareigas, jis nesutaria su jūsų vaikais ar tėvais, jums geriau nė nepradėti kalbos apie politiką ar religiją, bet... jus nenumaldomai traukia prie šio žmogaus.

Ką gi, džiaukitės savo meile, bet turėkite galvoje: kai euforija išsisklaidys, teks susidurti su realybe. Kol kas jūs dar valdote savo susierzinimą, bet kada nors kuris nors iš jūsų tikrai pratrūks... Jūs vis bandote prie jo prisitaikyti, bet jei dažnai jaučiatės taip, tarsi gyventumėte ne savo gyvenimą ir išduotumėte savo principus, galų gale santykiai baigsis skyrybomis. Sukluskite, jei jis iškart pasakys, kad dar nėra pasiruošęs rimtiems santykiams. Taip ir yra. Nesitikėkite, kad tuoj pat jo nuomonę pakeisite – geriau neturėti tokių iliuzijų.

Mira Kirshenbaum, knygos „Too Good To Leave, Too Bad To Stay“, autorė, abejojančioms „ar tai TAS žmogus?“, siūlo atsižvelgti į penkis kriterijus:

Jums su juo lengva ir paprasta, nors esate visai neseniai pažįstami. Jis jus sugeba prajuokinti, jums gera jo klausytis, atrodo, lyg būtumėte vaikystės draugai. Ir jums visai nesinori jam padaryti įspūdį, nes jis jumis žavisi visokia, net tokia, kai pati sau atrodote „baisi“.

Jums su juo saugu. Tai reiškia, kad jūsų partneris – brandus žmogus, gerai pažįstantis save ir gyvenimą. Taigi, jis kas vakarą nesiskųs jums, kad „viskas blogai“. Jis domėsis jumis – ką jūs galvojate, apie ką svajojate, ką veikiate ir jaučiate, o jūs nebijosite jam atsiverti, nes jis dėl to nepasijuoks iš jūsų.

Jums su juo linksma. Jis mėgsta jus pradžiuginti siurprizais, jus pralinksminti ir net eilinės dienos vakarą sugalvoti kažką įsimintino, nuo ko jums stipriau suplaka širdis – jūs pusryčiavote ant stogo, naktį žvelgėte į po kojomis dunksantį miestą, jis, nors ir sakė, jog nemoka gaminti, savaitgalį paruošė jums vakarienę, o paskui nusivedė į romantišką filmą... Tai jau tikrai ištraukėte laimingą bilietą! Sugebėjimas pradžiuginti kitą žmogų – vertinga savybė, visada padedanti išgyventi sunkias situacijas.

Jus fiziškai traukia prie jo. Su juo puiku mylėtis – nuo pat pirmojo karto ir vėliau. Jis švelnus ir aistringas – toks, apie kokį svajojote.

Jūs gerbiate jį už gerąsias jo savybes. Bet kokia „chemija“ greitai išgaruoja, jei nėra pagarbos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jūs neseniai susipažinote ir taip norisi, kad tas ryšys nenutrūktų. Bet moterys tada dažnai svarsto: taip, man jis labai patinka, bet ar taip labai patinku jam aš? Kaip suprasti? Terry Gaspard siūlo atsižvelgti į keletą momentų.

Jis laikosi žodžio. Jei pasakė, kad paskambins, tai tikrai paskambins. Jei pakvietė kartu praleisti savaitgalį, tai paskutinę minutę nepraneš, kad turi daug darbo ir niekur nevažiuos. Jei jūs vyrui tikrai rūpite, jis versis per galvą, kad ištęsėtų žodį.

Pasimatymas su jumis – jam prioritetas. Net jei jis labai užimtas, nesitenkins vien skambučiais ir žinutėmis – ras laiko susitikti gyvai.

Jūs susitikinėjate ne vien dėl sekso. Jei jis nori susitikinėti tik pas jus ar pas jį namuose, ko gero, vertina jūsų santykius kaip malonų, bet ilgai netrunkantį epizodą. Jei jis nesiūlo niekur kartu nueiti, nesupažindina su draugais ir savo šeima, turbūt tikrai neturi rimtesnių ketinimų.

Jam malonu kalbėtis apie tai, kas patinka jums. Jis klausinėja apie jūsų planus, pomėgius ir susidomėjęs klausosi. Jis nekalba vien apie savo darbą, nesigiria, koks jis kietas, bet daugiau klausinėja apie jūsų veiklas.

Jis rodo jums savo švelnumą ne tik tada, kai esate vieni. Jis nebijo jūsų priglausti ar pabučiuoti prie draugų ar šeimos narių.

Jei jūs turite vaikų iš pirmos santuokos, jis nevengia su jais susipažinti. Aišku, susitikimas su vaikais neįvyksta iškart, tačiau jei jis nerodo jokio noro susipažinti su jais net po kelių mėnesių draugystės, jau ženklas, kad santykiai gali nesusiklostyti.

Jis įtraukia jus į savo ateities planus. Vyrai tikrai iškart nepradeda svajoti apie vestuves, tačiau jei jis planuoja, kad kartu pirksite dovaną jo mamai ar eisite į jo sesers vestuves, o paskui, po pusmečio, kartu leisite atostogas – jo ketinimai rimti: jūs jau esate jo gyvenimo scenarijaus dalis.

Ir dar. Jei su tuo vyru galite tiesiog tylėti ir nesijaučiate nejaukiai – jis jūsų žmogus.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai