Kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę?

Liemenėlė / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-11 10:22
Visų mūsų krūtys – kaip snaigės: kartu ir panašios, ir labai skirtingos. Todėl nėra nė vieno liemenėlių modelio, kuris tiktų visoms. Tačiau tiek renkantis naujas, tiek ir vertinant jau turimas liemenėles rekomenduojama vadovautis tam tikrais kriterijais, patvirtinančiais, kad liemenėlė jums tinka. Pastebėta, kad tik viena iš penkių moterų pasirenkamą tinkamą jai liemenėlės dydį.

Ar pažįstama situacija, kai jums labai patinka tam tikras liemenėlės modelis (pavyzdžiui, su pakietinimu), tačiau išsimatavote įvairiose parduotuvėse tokių daugybę ir vis tiek sau tinkamos neradote? Bandykite suprasti, kokie modeliai jums iš tikro tinka. Geriausias būdas – eiti į parduotuvę, kurioje dirba profesionalūs konsultantai, ir jiems padedant išbandyti kuo daugiau variantų.

Beje, atskirai vertėtų paminėti liemenėlės parinkimo (bra-fitting) paslaugą, t. y. profesionalią pagalbą nustatant dydį, parenkant tinkamiausią modelį ir pan. Pasaulyje tai sparčiai populiarėjanti paslauga, ypač pastaruoju metu, kai labai daugėja didelius liemenėlių dydžius dėvinčių moterų ir merginų, o joms išsirinkti tinkamą liemenėlę yra gerokai sunkiau. Lietuvoje apie tokią paslaugą dar mažai žinoma, tačiau kai kuriose apatinio trikotažo parduotuvėse, kaip, pvz., „Silueta“, specialiai paruoštos darbuotojos jums ne tik padės išsirinkti tinkamą dydį ir modelį, bet ir ateičiai patars, kokie modeliai turėtų tikti ir kurių vengti, į ką atkreipti dėmesį renkantis.

Pateikiame keletą parduotuvės „Silueta“ profesionalų patarimų apie liemenėles.

Pagrindiniai liemenėlės tinkamumo kriterijai

  • Liemenėlės juosta guli horizontaliai, ji neįsiveržusi, tačiau ir ne per laisva, nugaroje ją galima atitraukti ne daugiau kaip per 2 pirštus. Geros liemenėlės juosta laiko 80–90 proc. krūtinės svorio. Jai išsitampius daugiau svorio tenka petnešėlėms, jos įsirėžia į pečius, dėl to gali atsirasti galvos, kaklo ar pečių skausmų, pasikeisti laikysena.
  • Lankeliai gražiai apgula krūtis, neįsiremia į krūties audinį nei centre, nei šonuose. Jeigu jie įsibeda, gali būti per mažas kaušelio dydis. Tačiau net ir esant tinkamam kaušelio dydžiui labai svarbu, kad tiktų liemenėlės centrinė dalis (įvairiuose modeliuose jos plotis ir aukštis skiriasi). Jei ji yra jums per siaura (jūsų krūtys yra labiau nutolusios viena nuo kitos), lankeliai gali įsibesti ties pažastimis. Ir – atvirkščiai, jei centrinė dalis jums per plati, lankeliai įsibes priekyje.
  • Liemenėlės centrinė dalis gražiai prigludusi, lankelių galai neįsirėžia į krūtinės audinį. Ši taisyklė neprivaloma liemenėlėms be lankelių, jų centrinė dalis dažniausiai būna kiek atsitraukusi nuo krūtinės.
  • Kaušeliai gražiai apgula krūtis, nesiraukšlėja, suteikia norimą formą ir pakelia. Žiūrint iš šono krūtinės centras turėtų žiūrėti tiesiai į priekį ir būti per vidurį tarp peties ir alkūnės.
  • Kaušelių kraštai tiek dekoltė zonoje, tiek pažastų srityje gražiai prigludę, neįsispaudžia ir neatšoka.
  • Petnešėlės neįsirėžia ir nesmunka. Normaliai petnešėlės laiko tik 10–20 proc. krūtų svorio, tad įsirėžiančios arba krentančios petnešėlės rodo, kad liemenėlės juosta jums netinkama. Moterims su siaurais ar nuožulniais pečiais petnešėlės gali smukti ir dėl to, kad jos yra plačiai šonuose. Tokiu atveju geriau tiks arba liemenėlės su arčiau centro esančiomis petnešėlėmis, arba multifunkcės liemenėlės.
  • Liemenėlė išlieka vietoje ir pajudėjus – pakilnojus rankas, pasilenkus ir pan.
"Silueta Kokojinės" nuotr.
"Silueta Kokojinės" nuotr.

Taip pat svarbu žinoti, kad net ir kokybiškiausios liemenėlės netarnauja amžinai. Su laiku tiek kaušeliai, tiek liemenėlės juosta šiek tiek išsitampo ir tinkamai nebeatlieka savo funkcijos. Kokybišką liemenėlę galima dėvėti 6–12 mėn. (jei dėvima ne kasdien, šis laikas atitinkamai prasitęsia).

Pagrindinis požymis, rodantis, kad liemenėlė jau „atgyveno“, – kai net ties paskutine pozicija užsegta liemenėlės juosta vis dar pakankamai laisva. Tai reiškia, kad ji nebelaiko bei nebepakelia krūtinės, dažnai kartu pradeda kristi petnešėlės.

Apie tai, kokie yra liemenėlių tipai ir kam jie tinkami, galite pasiskaityti čia.

Taip pat galite atlikti testą apie liemenėles.

"Silueta" nuotr.
"Silueta" nuotr.

„ANITA Havanna Comfort“ – elegantiška ir patogi juoda retro stiliaus liemenėlė be lankelių.

„WACOAL liemenėlė Retro Chic“ – prabangi liemenėlė be pakietinimo, puošta nėriniais.

„WACOAL Basic Beauty“ – liemenėlė su itin plonu pakietinimu.

„ROSA FAIA Ella“ pilka liemenėlė – su lankeliais, be pakietinimo.

„CHANTELLE Festivite Contour“ juoda liemenėlė – su lengvu pakietinimu ir lankeliais.

„ANITA Havanna Comfort“ – elegantiška ir patogi šviesi retro stiliaus liemenėlė be lankelių.

Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai