Kaip sukurti laimingesnius namus?

Moteris namie / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-04 08:44
Dauguma Naujųjų metų pažadų po savaitės ar dviejų pamirštami. Ar – bent jau nustojama juos įgyvendinti. Tačiau mes siūlome ne pažadą, o galimybę sukurti jaukesnę, laimingesnę namų aplinką. Juk būtent čia (po darbo) praleidžiame savo kone visą laiką šaltuoju sezonu.

Pradėkite nuo namų kvapo

Vos jaučiamas malonus kvapas – vienas iš namų akcentų. Jei tai gyvų gėlių ar kepamo pyrago kvapas – puiku. O kitais atvejais verta pagalvoti apie natūralių kvėpiklių įsigijimą – tiks aromatinės žvakės ar namų kvapai. Pagalvokite, koks kvapas jums asocijuojasi su laime? Geriausia, kad jis atitiktų sezoną. Jei vasarai tinka gėlės, citrusai ar jūros dvelksmas, dabar galbūt verta pagalvoti apie pušų, cinamono, obuolių, vanilės ar panašius kvapus. Laikykite juos vonios kambaryje arba svetainėje, taip pat galite pagalvoti apie kvapą spintai.

Tik atminkite, kad neverta maišyti kelių labai skirtingų kvapų – aromatas gali išeiti keistas ir varginti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Būkite kūrybingi

Galbūt turite vintažinių aksesuarų ar kvepalų buteliukų kolekciją? O gal – didelę namų biblioteką? Išnaudokite šiuos daiktus nebūtinai pagal paskirtį – galite jais pagražinti namus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Nepamirškite augalų!

Namus labai pagyvina, taip pat pagerina nuotaiką, o neretai – ir išvalo patalpų orą, gyvi augalai. Būkite kūrybingi, derinkite skirtingus augalus. Namai taps jaukesni, o jūs jausitės geriau. Mokslininkų seniai įrodyta, kad žalia spalva ir gamta (o kuo kambariniai augalai ne gamta?) suteikia vidinės ramybės, bet nenuslopina mūsų.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kaitaliokite kilimėlius

Jei turite ne vieną kilimą (ar kilimėlį), galbūt metas pakeisti jų buvimo vietą? Galite juos sukeisti arba patiesti kitoje kambario dalyje – taip be papildomų išlaidų atnaujinsite interjerą. O gal turite močiutės megztą apvalų kilimėlį? Toks tiks bet kurio stiliaus interjere!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Suasmeninkite erdvę

Kiekvienuose namuose yra atvirų lentynų. Išnaudokite jas savo erdvei suasmeninti, dekoruokite mėgstamomis aromatinės žvakėmis, vazomis, įrėmintomis nuotraukomis ir pan. Pastarosios yra itin paprastas būdas pakeisti aplinkai ir gali būti dažnai keičiamos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Daugiau muzikos

Nėra žmogaus, kuriam nepatiktų muzika, – skiriasi tik jos rūšis. Liūdna ar linksma – muzika gali pasitarnauti visais atvejais. Dažniau klausykite jos ir darykite tai ne (tik) vieni – muzika suartina žmones.

Elaima.lt

Temos:

Namai Laimė Namai

Naujausi straipsniai