Fengšui: kaip sodinti ir derinti augalus, kad jie darže vešėtų

Daržas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Didžiausias sodininko ar daržininko tikslas – gausus derlius. Taigi, ko imtis, kad auginami vaisiai ir daržovės išsiskirtų vešlumu? Tam galite pasitelkti pačias įvairiausias teorijas, o viena iš jų – fengšui, atskleis, kaip sodinti ir derinti augalus, kad šiais metais džiaugtumėtės ypatingomis sodo gėrybėmis bei teigiama energetika.

Labai gerai, jeigu šalia jūsų sklypo auga pušys ir kiti spygliuočiai, kuplūs, plačialapiai krūmeliai, tačiau vengti patariama tų, kurie turi daug aštrių spyglių. Puiku, jeigu sode gausu vaisius vedančių medžių, kurie tuo pačiu simbolizuoja ir pilnatvę jūsų namuose bei gyvenime. Obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios, trešnės... Tik auginkite ir džiaukitės! Na, o dabar metas pasidomėti, kaip augalus susodinti atsižvelgiant į pasaulio šalis.

► Pietūs

Ši sritis yra atsakinga už socialinį statusą, todėl visos raudonos ir rožinės gėlės turi būti pasodintos būtent šioje vietoje. Tiks rožės, kardeliai, sprigės, visžaliai augalai, pavyzdžiui, kadagiai, pušys, eglės bei kiti spygliuočiai. Jeigu nemėgstate auginti gėlių, išbandykite aviečių ir serbentų auginimo meną. Trokštate pasiekti sėkmės, pripažinimo ir valdžios? Tarp raudonuojančių augalų būtinai pasodinkite bent vieną baltą žiedelį. 

Pietinėje pusėje taip pat tiks: 

Dekoratyviniai: kadagiai, serbentai, klevai, medlievos, vynuogės.
Vaismedžiai: persikai, abrikosai, vyšnios, trešnės, agrastai.
Daržovės: kukurūzai, paprikos, braškės, moliūgai, petražolės, krapai, kalendra.

► Pietvakariai

Tai laimingo santuokinio gyvenimo ir šeimos sektorius. Jis taip pat atsako ir už namų ūkio sėkmę, taigi šioje vietoje augalams reikia skirti ypatingą dėmesį. Joje auginkite geltonai žydinčias gėrybes: saulėgrąžas, vilkdalgius, jonažoles.

► Šiaurės rytai

Ši sklypo dalis turi įtaką mokslams ir siekių įgyvendinimui. Tinka auginti šaknines daržoves, saulėgrąžas.

Pietvakariuose, šiaurės rytuose ir sklypo centre taip pat tiks:

Dekoratyviniai: įvairių veislių šermukšniai, rododendrai, vingiorykštės, gudobelės, magnolijos, veigelės.
Vaismedžiai: obelys, kriaušės, slyvos, abrikosai, sedulos.
Daržovės: šakniavaisiai, svogūninės daržovės, kukurūzai, pomidorai, moliūgai, cukinijos.

► Vakarai

Šioje sklypo dalyje slepiasi kūrybiniai impulsai. Taip pat ji turi įtakos klausimams, susijusiems su vaikų auklėjimu. Taigi, jeigu norite santarvės šeimoje, sodinkite geltonas ir baltas gėles. Vienas geriausių pasirinkimų – ramunės. Galite įsirengti ir nedidelį tvenkinį ar baseinėlį su žydinčiomis lelijomis.

► Šiaurės vakarai

Čia slypi kelionės ir įvairiausios išvykos, taip pat – vyriškos galios, namų šeimininko jėgos. Šioje dalyje sodinkite jazminus, paprastąsias ievas. Gerai, jeigu didesni medžiai yra apsupti mažesnių medelių arba krūmų.

Vakaruose ir šiaurės vakaruose tiks:

Dekoratyviniai: hortenzijos, šiurkščiosios deucijos, pupmedžiai, klevalapiai platanai.
Vaismedžiai: obelys, kriaušės, slyvos, graikiniai riešutmedžiai, lazdynai.
Daržovės: žirneliai, pupelės, sojos, moliūgai.

► Šiaurė

Jūsų laukia puikios karjeros galimybės, jeigu šioje vietoje pasodinsite mėlynų ir baltų gėlių. Blogiausiu atveju tiks ir paprasta žalia pievelė, juodųjų serbentų krūmai arba tie augalai, kurie mėgsta šilumą, drėgmę, pasiekia didesnį aukštį.

Šiaurinėje pusėje tinka:

Dekoratyviniai: kedrai, pušys, vingiorykštės, klevai.
Vaismedžiai: slyvos, graikiniai riešutmedžiai, serbentai.
Daržovės: agurkai, cukinijos, patisonai, baklažanai.

► Rytai

Rytų pusėje įsikūręs šeimos harmonijos ir meilės centras. Jeigu jums nesiseka meilėje, metas šioje sklypo dalyje atnaujinti augalus. Puikiai atrodys puošnūs, vešlūs žalialapiai ar visžaliai krūmai, vaistinės ir prieskoninės žolelės.

► Pietryčiai

Pietryčių pusėje – pinigų, finansinės gerovės sektorius. Ten sodinkite stambius augalus, medžius, kurie išsiskiria dydžiu, vešlumu, kamieno storumu. Tai jums prišauks pozityvumą ir piniginę energiją.

Taigi, rytų ir pietryčių pusėje tinka:

Dekoratyviniai: kadagiai, penkialapiai vynvyčiai, gebenės.
Vaismedžiai: persikai, abrikosai, slyvos, trešnės, avietės, šilauogės, serbentai.
Daržovės: agurkai, kopūstai, cukinijos, patisonai, paprikos, baklažanai, arbūzai, melionai, žalieji žirneliai, pupelės, šparaginės pupelės, špinatai, šalavijai.  

Skaitykite daugiau