Kaip skalbti pūkinę striukę

Striukė / Fotolia nuotr.
Striukė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-12-11 07:00
AA

Žiema jau parodė savo nagučius, tad daugelis jau išsitraukė iš spintos šiltesnių drabužių. Pūkinė striukė žiemą tiesiog nepakeičiama, nes su ja šilta ir jauku net žvarbiausią dieną. Tačiau prižiūrėti šį drabužį reikėtų kruopščiai, atsižvelgiant į etiketėje pateiktas rekomendacijas. Į ką atkreipti dėmesį?

  • Ne visi pūkiniai drabužiai gali būti skalbiami skalbyklėje – kai kurie valomi tiki cheminiu būdu. Tačiau jei pūkinę striukę galite skalbti namuose, verta atminti, kad labai nešvarias dėmes geriausia šalinti rankomis.
  • Prieš dėdamos striukę į skalbyklę, išverskite ją į kitą pusę, užsekite visas sagas ir užtrauktukus, patikrinkite, ar kišenėse neliko jokių daiktų. Tai padės išlaikyti geresnę striukės kokybę ir išvengti deformacijos.
  • Aukščiausia temperatūra, kurioje skalbiamas šis drabužis, neturėtų būti didesnė nei 30 °C. Skalaukite bent tris kartus, kad gerai pašalintumėte skalbiamųjų priemonių likučius. Tinkamiausi skystieji skalbikliai, nuo kurių nelieka baltų dėmių. Geriausia rinktis specialiai pūkinėms striukėms skirtas priemones.  
  • Džiovinkite kelias paras šiltoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Patikrinkite, ar striukė gerai išdžiūvo – dažnai pūkai susimeta į gumulėlius. Tad pasistenkite išsklaidyti juos, kad pagreitintumėte džiūvimo procesą. O pačią striukę patariama retkarčiais gerai pakratyti kaip pagalvę, kad ši džiūtų kuo vienodžiau.
  • Daugelis gamintojų siūlo į skalbiamąją mašiną su striuke dėti 3–5 teniso kamuoliukus. Toks būdas padeda pūkams pasiskirstyti tolygiai ir nesukristi į vieną vietą.
  • Gręžimo funkcija turėtų būti kuo „švelnesnė“, tad nesirinkite pačių didžiausių apsukų, kad nesugadintumėte drabužio.
  • Apskritai, pūkinius drabužius patariama skalbti kuo rečiau. Dažniausiai striukių audinys būna padengtas specialia, vandens nepraleidžiančia medžiaga, todėl tokia striukė taip puikiai ir apsaugo nuo lietaus, sniego, vėjo bei žvarbos. Dažnai skalbiant, drabužis praranda šias savybes. Taigi, iš pradžių, jei įmanoma, stenkitės striukės dėmes valyti drėgna kempinėle ir specialiomis valomosiomis priemonėmis.