Kaip šerti mažus šuniukus?

Šuniukai / Fotolia nuotr.
Šuniukai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2015-06-17 19:00
AA

Jei esate atsakingi už šuniukų priežiūrą pirmaisiais jų gyvenimo mėnesiais, turite būti pasiruošę atitraukti juos nuo motinos pieno ir pripratinti prie įprasto šunų ėdalo.

Štai keletas naudingų patarimų, kaip tą padaryti:

Mama žino geriausiai. Naujagimiai šuniukai pirmas keturias savo gyvenimo savaites su motinos pienu gauna visą reikiamą maistinių medžiagų kompleksą. Motinos pienas visiškai patenkina jų poreikius, tad jums nereikia rūpintis ir šerti šuniukų kitais maisto produktais.

Nuo kada pakaitalai? Jei pastebite, kad neseniai šuniukų atsivedusi kalytė serga arba jos organizmas negamina pakankamai pieno, arba jei šunyčiai priglaudžiami namie kaip našlaičiai, motinos pieną prireiks kažkuo pakeisti. Prekybos centruose ir specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse pieno pakaitalų galima įsigyti, bet pirmiausiai verčiau pasikonsultuoti su veterinaru.

Meilė nuo pirmo kąsnio. Šuniukai paprastai ima ėsti šunų ėdalą suėjus trečiai ar ketvirtai gimimo savaitei. Pradėkite mažuosius šerti minimaliomis porcijomis ir po truputį didinkite specialaus šunelių ėdalo kiekį.

Šuniukas / „Fotolia“ nuotr.

Maistas – skanus žaislas. Tik pradėję ėsti naujus maisto produktus, šuniukai paprastai juos pirmiausia išbando žaisdami, bet nesijaudinkite, greitai jie suvoks, ką su maistu iš tiesų reikia daryti! Šuniukai visiškai nujunkomi septintą ar aštuntą gimimo savaitę ir nuo tada ima ėsti jiems skirtą ėdalą.

Mama, kas pietums? Mažiems šuniukams reikia gauti du kartus daugiau kalorijų, nei suaugusiems šunims, priklausomai nuo veislės. Be to, nereikėtų pamiršti, kad mažų šuniukų ėdale turėtų būti nuo 25–30 proc. baltymų.

Taip pat skaitykite: Maisto pavojai: kuo nederėtų šerti augintinio

Mažų veislių poreikiai. Mažų veislių šunimis laikomi tie, kurie suaugę sveria 9 kg ar mažiau ir pasiekia suaugusio šuns svorį būdami devynių ar dvylikos mėnesių. Kol tokie šuneliai dar nėra suaugę, nepriklausomai nuo jų smulkaus sudėjimo, nesistenkite jų maitinti kuo mažiau, nes gali imti trūkti energijos, kurios mažyliai daug daugiau išeikvoja, nei būdami suaugę. Mažos veislės šuniui paaugus, imkite normuoti porcijas, kad išvengtumėte nutukimo.

Mitybos režimas. Atminkite, kad labai svarbu yra sukurti mitybos režimą, o ne šerti šuniuką kada papuola. Taip bus lengviau normuoti porcijas ir šėrimo laiką šuniui suaugus.

Jei šuniukus permaitinsite, jie gali suvartoti per daug kalorijų, imti pernelyg greitai augti ir patirti su kaulais susijusių problemų.

Staigus augimas gali būti žalingas organizmui. Jei šuniukus permaitinsite, jie gali suvartoti per daug kalorijų, imti pernelyg greitai augti ir patirti su kaulais susijusių problemų.

Tokiu atveju gali iškrypti priekinės augančio šuniuko kojos. Kartais tokie požymiai sumaišomi su kalcio trūkumu. Norint nustatyti tikslią diagnozę, reikalinga radiografija.

Viską sutvarkys gamta. Nesistenkite šuniuko kuo daugiau šerti, kad jis imtų greičiau augti. Atminkite, kad suaugusio šuns dydį šuniukai pasiekia natūraliai, nes augimo procese veikia genai. Todėl labai svarbu subalansuoti šuniuko mitybą.

Skanėstai. Nieko tokio, jei retkarčiais šuniukui duosite skanėstų. Tik labai svarbu, kad skanėstai nesudarytų daugiau kaip penkių procentų šuniuko dienos kalorijų normos.


Šaltinis – sveikas.lt