Kaip seksas veikia išvaizdą ir sveikatą? 17 argumentų „už“

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-28 21:10
Reguliariai besimylinti moteris atrodo geriau nei to nedaranti. Aktyvus lytinis gyvenimas nubraukia metų, stiprina ir moterų, ir vyrų sveikatą. Šias liaupses seksui žeria mokslininkai ir seksologai.

Štai kaip reguliarūs žaidimai lovoje veikia išvaizdą:

1. Kerintis spindesys. Filmų apie moterų ir vyrų tarpusavio santykius scenaristai neatsitiktinai mėgsta situaciją, kai heroję, atėjusią į darbą po svaiginančios meilės nakties, bendradarbiai apipila komplimentais: „Tu šiandien fantastiškai atrodai!“ Po gero sekso oda paskaistėja ir moteris tarsi sušvinta. Taip nutinka todėl, kad seksas paskatina kraujo cirkuliaciją, priverčia žmogų dažniau kvėpuoti ir ląstelės kur kas geriau apsirūpina deguonimi. O prisisotinusi visam organizmui gyvybiškai svarbaus elemento oda labai atsigauna. 

2. Gražūs plaukai. Seksas greitina ir kraujotaką, ir medžiagų apykaitą. Kai plaukų svogūnėliai gauna pakankamai maisto ir deguonies, susidaro palankesnės sąlygos plaukams augti.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

3. Daugiau kolageno! Seksas pajėgus sustangrinti odą, sulėtinti raukšlių formavimąsi, nes aktyvina kolageno skaidulų, kurios sukuria vadinamąjį odos karkasą, gaminimą.

4. Nesausa oda. Drėgmės stoka – ryški menopauzės sulaukusios moters odos problema. Tokia ir greičiau raukšlėjasi, ir įgauna pilką atspalvį. Tačiau, jei organizme sustiprėja kraujo ir deguonies tėkmė, oda turi kur kas mažiau priežasčių sausėti. Taigi seksas penkiasdešimtmetėms ir vyresnėms labai reikalingas!

5. Išvalytos poros. Meilės žaidimai priverčia kūną įkaisti ir paskatina prakaitavimą, o šis atitinkamai šalina iš porų nešvarumus, makiažo likučius. 

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

6. Mažiau spuogų. Žinovai teigia, kad seksualinis pasitenkinimas styguoja moteriškųjų ir vyriškųjų hormonų pusiausvyrą, o ji, savo ruožtu, mažina aknės atsiradimo galimybę. 

7. Tobulesnės formos. Lytinio akto metu dirba pagrindinės raumenų grupės. Tokia labai maloni „aerobika“ per valandą gali sudeginti 100–250 kilokalorijų, per metus – iki 40 000 kilokalorijų (jei mylimasi bent 3 kartus per savaitę). Argi ne puikus būdas atsikratyti įsipykusių kilogramų?

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

... ir sveikatą

1. Atsparumas stresui, stipresnė širdis. Mokslininkai jau spėjo išsiaiškinti, kad lytiškai aktyvios poros geriau atlaiko streso sukeliamus pokyčius organizme, kad dažnas seksas mažina diastolinį, vadinamąjį apatinį, kraujospūdį ir netgi perpus sumenkina vyrų infarkto riziką. Netikėta, tiesa? Juk egzistuoja nuomonė, kad susijaudinimas, kurį stipriosios lyties atstovai patiria lytinio akto metu, kaip tik, būna, išprovokuoja infarktą. Pasak ekspertų, tai – mitas. Širdžiai seksas – tiesiog dar vienas fitneso pratimas. Vis dėlto yra vienas „bet“. Kaip ir bet koks didesnis ir staigus fizinis krūvis, vyresniam, netreniruotam, antsvorio turinčiam vyrui seksas išties gali pridaryti bėdos.

2. Atslūgęs skausmas. Žinome, kaip skausmas gadina nervus! Tačiau sekso metu išsiskiria nemenkas kiekis vadinamųjų gerųjų hormonų – endorfino ir oksitocino, kurie veikia kaip narkotinės medžiagos. Be to, smegenys labiau aprūpinamos deguonimi – dėl to skausmas irgi mažėja. Įvairus – galvos, sąnarių, mėnesinių...

 
Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

3. Galingesnis imunitetas. Tų, kurie dažniau mylisi, seilėse yra daugiau imunoglobulino A, medžiagos, padedančios, kaip manoma, imuninei sistemai kovoti su gripu, sloga, peršalimu. 

4. Tik vyrams. Pakalbėkime apie prostatos reikalus. Nelabai romantiška, bet jei ši problema atsiranda, blogai abiem – ir jam, ir jai. Yra duomenų, kad reguliarų seksą praktikuojantys vyrai rečiau suserga prostatos vėžiu. Tačiau kol kas nėra patikimai įrodyta, kad toks tiesioginis teigiamas sekso ir vyrus puolančios onkologinės ligos ryšys egzistuoja. Ekspertai daro prielaidą, kad tie vyresni vyrai, kurie dažnai lytiškai santykiauja, yra apskritai sveikesni, nes jie sportuoja ne tik lovoje, stengiasi tinkamai maitintis ir pan. Visa tai ir mažina prostatos vėžio riziką.

5. Tik moterims. Vien dėl to, kad esame moterys (t. y. nereikia nė didesnės rizikos faktorių), krūties vėžys gali įsiveržti į mūsų gyvenimą. Todėl pasidaro ramiau sužinojus, kad mokslininkai nustatė dar vieną kliūtį vėžio kely. Kai kurie tyrimai rodo, kad reguliarus seksas gali ja tapti.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

6. Vaisingumo reikalai. Kelių studijų metu išsiaiškinta, kad moters pastojimo galimybę didina dažnas seksas su būsimo kūdikio tėvu, nes jis gerina spermos kokybę.

Po orgazmo ateinanti relaksacija atpalaiduoja visas raumenų grupes, taip pat ir kaklo, sprando, apatinės nugaros dalies.

7. Puikus miegas. Mielo vyro glamonės, lytinį aktą vainikuojantis orgazmas padidina jau minėto hormono oksitocino, kuris atpalaiduoja, nuramina, kiekį organizme. Štai kodėl „po visko“ apima malonus mieguistumas, o jį pakeičia gilus saldus miegas.

8. Atsipalaidavęs kūnas. Šiuolaikinio žmogaus kasdien patiriama įtampa nusėda kūne, ypač nugaroje. Po orgazmo ateinanti relaksacija atpalaiduoja visas raumenų grupes, taip pat ir kaklo, sprando, apatinės nugaros dalies.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

9. Liuks nuotaika. Ir vėl – apie oksitociną. Jis dar vadinamas apsikabinimų hormonu, nes užplūsta kūną, kai du žmonės 20 sekundžių pasiglėbesčiuoja. Moteris šis hormonas veikia labiau, nes jų organizme jo išsiskiria net keturis kartus daugiau nei vyrų. Serotoninas, hormonas, priverčiantis žmones šypsotis ir jaustis laimingus, – taip pat lytinio akto dalyvis. Nustatyta, kad seksualiai aktyvias moteris, turinčias ilgalaikį partnerį, depresija puola mažiau, nei tas, kurios gyvena be sekso.

10. Didesnė savivertė. Gerieji hormonai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir stiprina ryšį su partneriu, o tai, savo ruožtu, daro moterį dar geidžiamesnę, sukuria dar didesnio intymumo prielaidą. 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai