Kaip saulėlydis veikia mūsų būseną

Saulėlydis / Fotolia nuotr.
Saulėlydis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
2013-03-13 17:00
AA

Bioenergetikai tikina, kad svarbiausios paros akimirkos yra saulėtekis ir saulėlydis.

Pasak jų, būtent tuo metu dažniausiai keičiasi vėjo kryptis, atmosferos elektros krūviai ir pan. Ir tai nelieka neužfiksuota mūsų organizmo. Kaip jis reaguoja į šiuos pokyčius? Padažnėja kvėpavimas, sutirštėja kraujas, sustiprėja širdies plakimas. Žinoma, šie procesai nėra tokie ryškūs, kad keltų žmogui pastebimą fizinį diskomfortą, bet tai nereiškia, kad visa tai reikėtų ignoruoti.

Pasak bioenergetikų, neturėtume tekančią saulę pasitikti ar besileidžiančią palydėti dirbdami įtemptą protinį bei fizinį darbą ar intensyviai sportuodami. Užtat toks metas tiesiog nuostabiai tinka dvasinėms praktikoms, jogai, meditacijai ar tiesiog ramiems apmąstymams apie būsimą arba praėjusią dieną.

Sako, kad Saulės diktuojamo ritmo vertėtų paisyti ir tada, jei vartojate kai kuriuos vaistus. Pastebėta, kad raminamieji, išgerti per saulėlydį, veikia kelis kartus stipriau nei išgerti kitu paros metu (beje, alkoholis – taip pat). Saulėtekio ir saulėlydžio valandos ypač svarbios žmonėms, kuriuos vargina padidėjęs kraujospūdis. Matuoti jį patartina saulei tekant (tuo metu jis gali būti aukščiausiai šoktelėjęs), o kraujospūdį mažinančius vaistus geriau gerti saulei leidžiantis.