Kaip saldumynai veikia jūsų seksualinį gyvenimą

Moteris / Fotolia nuotr.
Moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-02-16 21:00
AA

Jūsų seksualiniai gebėjimai miegamajame gal priklausyti ir nuo jūsų pasirinkimo virtuvėje. Taigi, jeigu meilės dieną ruošiatės mylimąjį stebinti saldėsių kalnu, verta žinoti kai kuriuos aspektus.

Jeigu seksui neturite jokio nusiteikimo ir mėgstate dažnai valgyti saldėsius, žinokite, kad didelį vaidmenį gali atlikti hormonai. Kai mėgaujamės cukrumi ar angliavandeniais, kasa išskiria insuliną, kad sureguliuotų cukraus (gliukozės) perteklių jūsų kraujyje ir atstatytų balansą. Gliukozė ne tik yra cukraus forma, bet ir energijos šaltinis, tačiau jis negali būti naudojamas kaip greitas „kuras“ ir greitai virsta riebalais mūsų kūne.

Valgant daug cukraus, insulinas išskiriamas nuolatos, todėl prarandame jautrumą, jausmingumą, be to, didėja tikimybė, kad susirgsime antrojo tipo diabetu bei priaugsime svorio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Geriausias laikas seksui, atsižvelgiant į jūsų amžių

„Didelis insulino kiekis sukelia ne tik sekso, lytinių hormonų  problemų, bet ir nevaisingumą, padidėjusį plaukuotumą, plaukų slinkimą, spuogus, žemą testosterono lygį, taip pat krūtų augimą vyrams ir pan.“, – tikina Markas Hymanas, The Blood Sugar Solution autorius. Jis sako, kad kai insulino gamyba sutrinka, greitai juo paseka ir kiti hormonai, o tuomet potraukis seksui sumažėja ir patiria fiasko.

Mažas testosterono lygis kenkia raumenų masei, stabdo riebalų praradimą bei menkina libido.

Vienas tyrimas Clinical Endocrinology aptiko, kad gliukozė gali daryti įtaką testosterono mažėjimui. Damoms taip pat verta būti atsargioms – joms tai gresia depresija, padidėjusiu kūno svoriu, osteoporoze, seksualinio potraukio trūkumu.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 priežasčių, dėl kurių galite būti linkę į depresiją

Didelis cukraus kiekis neigiamai veikia ir augimo hormoną, kurio dėka mes išliekame raumeningi, liekni ir seksualūs. Metabolism rašoma, kad padidėjęs insulino kiekis prisideda prie mažo augimo hormono kiekio, ypač tas būdinga nutukusiems žmonėms.

Reikėtų paminėti ir stresą – jis gali būti susijęs su metabolizmu, veikiamu didelio cukraus kiekio, taip pat atkeliaujantis iš psichologinės pusės. Kad ir iš kur jis pasirodytų, deja, turi itin neigiamą poveikį seksualiniam gyvenimui.

„Stresas mus paprasčiausiai priverčia pamiršti seksualinį gyvenimą“, – rašo Shawnas M.Talbottas ir Williamas J.Kraemeris. Jie pabrėžia, kad streso metu vyrai kenčia nuo testosterono šuolių, o štai moteris patiria dar dramatiškesnių ir komplikuotesnių sutrikimų, kadangi pažeidžiamas testosterono, estrogeno ir progesterono balansas.

Trumpai tariant, cukrus veikia ne tik jūsų liemens apimtį, bet ir miegamojo žaidimus, tačiau visiškas jo atsisakymas taip pat nėra išeitis. Tiesiog atsiminkite, kad cukrus turi sveikų ir naudingų pakaitalų, todėl verčiau jau atsisakykite paslėptų cukraus šaltinių ir rinkitės tai, kas jums suteikia naudos. Tiesa, saikingai.