Kaip prižiūrėti blakstienas, kad šios būtų storos ir tankios

Mergina rūpinasi savo blakstienomis / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-04-22 11:15
Jūsų svajonė – tankios, ilgos ir sveikai atrodančios blakstienos? Nors šiuo metu negalite tuo pasidžiaugti, nė nemanykite, kad tai neįmanoma. Elementarios priemonės, šiek tiek pastangų, atsakomybės, ir po poros mėnesių neatsidžiaugsite gražiomis išsvajotomis blakstienomis.

Storos ir tankios blakstienos vizualiai didina akis. Tokios moters akys kupinos paslapties, atkreipia aplinkinių dėmesį. Smagu, jei nuo gimimo esate apdovanota tokiomis blakstienomis motinos gamtos. O ką daryti, jeigu negalite pasidžiaugti šiuo natūraliu grožiu? Nenuliūskite, nes išeitis yra ir ne viena. Šiuo atveju jums pagelbės kosmetika ir naminės priemonės. Kaip mėgsta sakyti grožio specialistai, saugokite, prižiūrėkite savo blakstienas, ir jos jus maloniai nustebins jus savo ilgiu ir tankumu.

Kaip taisyklingai prižiūrėti blakstienas

Blakstienų priežiūrai būtinos šios priemonės:

 • akių makiažo valiklis arba pienelis,
 • vatos diskeliai,
 • ricinos aliejus,
 • šepetėlis,
 • užplikyta stipri juodoji arbata.

Jau minėjome, kad ilgos, tankios blakstienos optiškai didina akis. Blakstienų „gyvenimas“ gana ilgas: kiekvienas plaukelis laikosi 150–200 dienų, paskui iškrinta ir vietoj jo išauga naujas. Drąsiai galite sakyti, kad jūsų blakstienos sveikos, jei jos lanksčios, nelūžinėja ir neiškrinta anksčiau laiko.

 • Trumpos, retos blakstienos gali būti ir prastos arba pernelyg intensyvios priežiūros pasekmė. Kad plaukeliai išliktų sveiki ir gražūs, visuomet prieš naktinį miegą nusivalykite akių makiažą – juk miegodamos neretai patriname veidą į pagalvę, o nuo šio veiksmo padažytos blakstienos lūžinėja.
 • Vizažistai nerekomenduoja plauti tušo vandeniu ir muilu – naudokite švelnų universalų pienelį, kuris gerai nuvalo tiek paprastą, tiek vandeniui atsparią kosmetiką. Be abejo, galite naudoti ir specialiai akims sukurtą makiažo valiklį. Atliekant šį svarbų procesą, būtina paisyti kelių labai svarbių dalykų – darykite tai kruopščiai ir atsargiai. Suvilgykite vatos diskelį akių makiažui skirta valyti priemone ir, porą sekundžių palaikiusios diskelį ant akies, švelniai valykite. Jokiu būdu netrinkite akių, netempkite paakių odos!
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
 • Turbūt ne iš vienos dailiosios lyties atstovės esate girdėjusios ar skaičiusios moterų žurnaluose ir portaluose, kad geriausias blakstienų pagalbininkas ir jų puoselėtojas yra ricinos aliejus. Kokie jo privalumai? Ricinos aliejus stiprina blakstienas, skatina jų tankumą. Naudoti jį reikėtų kursais po 1–2 savaites. Kaip taisyklingai tai daryti? Patepkite pirštų pagalvėles ricinos aliejumi, palenkite galvą šiek tiek į priekį, kad priemonė nepatektų į akis, ir mirksėdamos suvilgykite viršutinių blakstienų galiukus. Paskui švariu šepetėliu paskirstykite aliejų per visą plaukelių ilgį. Baigusios šią grožio procedūrą, kruopščiai išplaukite šepetėlį karštu vandeniu ir muilu.
 • Blakstienos greitai įgaus tamsesnį atspalvį ir sustiprės jų šaknys, jei dėsite vėsius stiprios juodosios arbatos kompresus. Užplikykite arbatą, atšaldykite ją, suvilgykite vatos diskelius, kiek nugręžkite ir dėkite ant užmerktų akių. Kompresą laikykite 10–15 minučių. Juodoji arbata ne tik stiprina blakstienas, bet ir mažina akių patinimą.
 • Ir dar – peržvelkite savo racioną. Valgykite žuvies, pavyzdžiui, lašišos arba tuno. Įtraukite į savo mitybą alyvuogių ir įvairių riešutų. Blakstienų augimą itin teigiamai veikia ir produktai, kuriuose apstu vitaminų A ir E (pvz.: veršienos kepenys, visadalių kviečių grūdų duona).
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kaip taisyklingai dažytis?

Kad galėtumėte puikuotis didesne blakstienų apimtimi, jums prireiks geros kokybės tušo, sukuriančio apimties efektą. Šios makiažo priemonės sudėtyje turi būti mikropluoštų, kurie didina ir tankina blakstienas. Tepkite blakstienų tušą dviem sluoksniais, kruopščiai šepetėliu iššukuokite plaukelius. Dažyti pradėkite nuo blakstienų šaknų ir judėkite galiukų link. Taip pat nepamirškite plaukelių, esančių akių kampučiuose.

 • Jei visgi blakstienų tušas nepateisina jūsų lūkesčių, pamėginkite dar vieną kosmetikos priemonę – specialią blakstienoms skirtą pudrą. Plaukeliams ji suteikia apimties, gerokai juos pailgina. Priemonę reikėtų dėti ant ką tik padažytų, dar kiek drėgnų blakstienų. Palaukite porą minučių, kad pudra užsifiksuotų, paskui vėl brūkštelėkite blakstienas tušu.

DĖMESIO! Blakstienų pudra netiks toms dailiosios lyties atstovėms, kurių akys jautrios, arba toms, kurios nešioja kontaktinius lęšius.

 • Tinkamiausias atspalvis, jei norima sukurti ilgų ir tankų blakstienų efektą, – juodas. Puiki išeitis ir tamsiai rudas  blakstienų tušas. Beje, jis ypač tinka švelniam kasdieniam makiažui. O štai spalvotieji tušai gali labai trumpinti blakstienas.

Taigi vadovaukitės mūsų patarimais ir pamatysite, kaip po poros mėnesių (aišku, jei darysite viską sąžiningai ir reguliariai) bičiulės pagirs jų blakstienas, o jūs jausitės lyg devintame danguje.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai