Kaip prisijaukinti nuomojamą būstą: 6 patarimai

Kraustynės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Prieš rudenį tradiciškai atsiranda daugiau bruzdesio nuomojamo būsto rinkoje – butų nuomai dairosi studentai, keičiantieji darbus ar pokyčių po vasaros panūdę jaunos šeimos. Susidraugauti su nauja erdve reikia šiek tiek laiko ir net jei pavyko rasti beveik svajonių būstą, pasinaudokite patarimais, kaip paversti nuomojamus namus jaukia ir sava erdve.

1. Tiksliai sutarkite su būsto savininkais ar tarpininkaujančia nekilnojamojo turto agentūra, kokius pokyčius išnuomotame bute jums leidžiama daryti. Nebūkite nuolaidūs ir nesitaikykite su jums paliekamais senais ar jums svetimo stiliaus baldais, nudėvėta tekstile ar neoninių spalvų sienomis. Jau geriau skirti šiek tiek lėšų ir perdažyti sienas jums patinkančia spalva, įsigyti vieną kitą naują baldą ir taip susikurti tokią aplinką, kurioje malonu gyventi.

Jei ketinate pirkti naujų baldų, geriausia rinktis kuo universalesnius ir pritaikomus įvairiose erdvėse.

2. Jei turite nemažai savų baldų ir ketinate kraustytis į nuomojamą tuščią butą, prieš tai atidžiai išmatuokite, ar sugebėsite čia atsigabenti turimus daiktus – išmatuokite laiptinės ir lifto durų plotį, kambarių plotą, pirmiausia matuokite, o tik tada galutinai apsispręskite, ką verta vežtis, o ko ne. Jei ketinate pirkti naujų baldų, geriausia rinktis kuo universalesnius ir pritaikomus įvairiose erdvėse – tokius, kad norėtųsi su savimi pasiimti į kitą nuomojamą būstą ar būsimus nuosavus namus. 

Moteris konstruoja lentyną / Vida Press nuotr.

3. Buto vaizdą itin stipriai keičia nauja sienų spalva, tad jei nepatinka tos spalvos, kurias radote, suderinę su buto savininkais, imkitės pokyčių. Saugiausias sprendimas – šviesių neutralių spalvų dažai ar tapetai, tačiau jei norite, imkitės ir ryškių spalvų, tik neatmeskite varianto, kad išsikraustant, sienoms reikės grąžinti senąsias spalvas.

Moteris konstruoja lentyną / Vida Press nuotr.

4. Tekstilė – kilimai, užuolaidos, pagalvėlės ir užtiesalai – puikūs jaukumo suteikiantys elementai, bet, dažniausiai, tada, kai jie… savi. Nuomojamame būste pakabinkite savo užuolaidas, patieskite jums patinkantį kilimą, numeskite ant sofos kelias pagalvėles ir iškart pajusite, kad erdvė tapo savesnė.

5. Kartais to net neužfiksuojame, tačiau svetimą erdvę tokia daro ne tik sienos ar daiktai, bet ir svetimas, neįprastas kvapas. Tad a) prieš kraustantis gerai išvėdinkite būstą; b) įneškite čia savų pažįstamų kvapų – jei mėgstate, pasmilkykite jums patinkančų smilkalų, uždekite patinkančio aromato kvapiąją žvakę ar išdėliokite kvepiančiųjų lazdelių.

Moteris konstruoja lentyną / Vida Press nuotr.

6. Prie būsto jaukumo stipriai prisideda apšvietimas, veidrožiai. Žinoma, galbūt pagrindinių būsto šviestuvų ir nekeisite, tačiau pamąstykite, gal verta įsigyti vieną kitą stalinę ar ant grindų pastatomą lempą, pakabinti papildomą veidrodį – nustebsite, kaip tai pakeis būsto vaizdą.  

Skaitykite daugiau