Kaip prasideda daug pasiekusių žmonių rytas?

Rytinė treniruotė / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-14 09:25
Kas bendro tarp Marko Zuckerbergo, Annos Wintour ir Baracko Obamos? Gal visi jie rytais valgo avižų košę ir dainuoja duše? Ne. Visi jie ankstyvais rytais skuba – bet ne į darbą...

JAV prezidentas Barackas Obama 6 kartus per savaitę rytais sportuoja po 45 minutes. Tik atsikėlęs. Vieną rytą – kardiotreniruotė, kitą – pratimai su svarmenimis. 

Markas Zuckerbergas, feisbuko įkūrėjas, treniruojasi ne taip intensyviai – triskart per savaitę jis rytais bėgioja su šunimi. Bet tai jis irgi daro vos prabudęs.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Timas Cookas, „Apple“ vadovas, prabunda 4.30 ir keliskart per savaitę skuba į sporto salę. Be to, jis rimtai užsiima dviračių sportu. 

Griežtoji Anna Wintour, vyriausioji amerikietiškojo „Voque“ redaktorė, keliasi 5.45 ir kasryt po valandą žaidžia lauko tenisą. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Visi jie be galo užsiėmę ir sportui negali skirti vakaro valandų, tad skiria miego valandas – bet tai su kaupu pasiteisina. Jie pasirenka tokį judėjimo būdą, kokį mėgsta, tokį, kuris jiems kelia geras emocijas, o ne tokį, kuris verstų išspausti kankinio šypseną. Aišku, anksti keltis ir pasiryžti sportuoti ūkanotais ir šaltais rytais, kai visi dar miega, reikia nemažų valios pastangų, bet daug pasiekę žmonės paprastai pasižymi stipria valia.

Kaip teigia specialistai, tokia nuolatinė fizinė veikla turi įtakos didesniam darbingumui, be to – tai pati veiksmingiausia streso, kuris sukelia širdies negalavimus, profilaktika – turbūt sutiksite, kad šių žmonių gyvenime streso daugiau, nei pakanka. 

Po to, kai širdies ir kraujagyslių ligos JAV buvo pripažintos žudiku Nr.1, Amerikos širdies ligų asociacija (AHA) visuomenei paruošė specialias rekomendacijas, kuriose aiškinama, kaip išsaugoti normalią širdies raumens veiklą. Verta pažymėti, kad kalbama tik apie minimalias priemones...

Taigi, keliamės nuo sofų, nes mūsų laukia štai kas: 

  • Kasdien – bent 30 minučių minimalaus judėjimo. Be poilsio dienų...

arba

  • Mažiausiai 25 minutės intensyvaus judėjimo triskart per savaitę.

plius

  • Dvi dienas per savaitę – paprastesni ar intensyvesni jėgos pratimai.

be to

  • Norint sumažinti kraujospūdį ir stabilizuoti cholesterolio lygį, būtina 3-4 kartus per savaitę 40 minučių skirti aerobiniam fiziniam aktyvumui.

Kas tas aerobinis fizinis aktyvumas? Tai toks judėjimo būdas, kuris mus verčia giliau kvėpuoti, o širdį – dažniau susitraukinėti. Širdis – irgi raumuo, todėl ją verta kasdien nepersitempiant patreniruoti. Pati paprasčiausia, visiems prieinama treniruotė – greitesnis, nei įprastai, ėjimas. Tinka ir važiavimas dviračiu, plaukimas ir šokiai. Jei kasdien bent dešimt minučių einate į darbą pėsčiomis ir atgal ir dar laipiojate laiptais – jau neblogai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Raumenims svarbūs jėgos pratimai – su nedideliais svarmenimis ar tik pasitelkus jūsų kūno svorį (pritūpimai, atsispaudimai, pratimai pilvo presui).

Tiems, kurie savo darbų grafike neranda net pusvalandžio tokiai mankštai, tikrai ras 15 minučių iš ryto ir 15 vakare. Pabandykite tiesiog anksčiau atsikelti ir viską spėsite! Juk pasaulio galingieji spėja!

Elaima.lt

Temos:

Padėk sau

Naujausi straipsniai