Kaip praleisti šventes, kai esi viena?

Moteris su knyga / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-14 20:16
Didžiosios metų šventės turi savo tradicijas. Tuo jos ir žavios, kad žmonės gali susitikti, pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitų draugija ir paskanauti mamos ar močiutės ruošto maisto.

Bet ne visi turi šeimas ir artimuosius, pas kuriuos norisi skubėti. Kai dauguma rūpinasi kiaušinių marginimu, maisto pirkimu ir namų švarinimu, gali apimti melancholiška nuotaika ar paprastas nežinojimas, ko griebtis, jei per Velykas nebus nei šventinių pietų pas tėvus, nei margučių ridenimo viengungiškame bute ar toli nuo gimtinės.

Kai atsiduriame gyvenimiškose situacijose, kuriose nėra vietos tradiciniams šventimo būdams, yra puiki proga praleisti laiką ne mažiau kokybiškai – tik kiek kitaip. Galbūt kuris nors iš šių patarimų bus naudingas.

Pasimėgaukite gurmanišku maistu. Jei esate viena, natūralu, kad gaminti daug maisto neverta. Bet tai nereiškia, kad turite tą dieną pasninkauti. Nusipirkite gerą kepsnį ar išskirtinių desertų, paserviruokite stalą ir skanaukite nekasdienį maistą.

Pasipuoškite. Net jei niekur neisite, galite apsirengti šventiniai drabužiais, pasidažyti ir gražiai susišukuoti. Mūsų nuotaiką labai veikia fizinė būklė ir išvaizda. Netikite? Pabandykite pusę laisvadienio paslampinėti po namus su pižama ir suveltais plaukais, o kitą pusę – susitvarkiusi ir pasipuošusi. Skirtumas bus akivaizdus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Peržvelkite prisiminimus. Šiandienos gyvenimo tempas iš tiesų labai greitas ir dažnai nelieka laiko paprastoms, bet svarbioms „smulkmenoms“. Todėl per šventes perverskite nuotraukų albumą, prisiminkite mielus sutiktus žmones, galbūt užsinorėsite atgaivinti senus ryšius. Laikas su savimi – gera galimybė pamąstyti, ar tikrai gyvenate taip, kaip norite, ar nepraleidžiate kokių nors progų.

Nieko neveikite. Kada paskutinį kartą neveikėte nieko? Bent jau per šventes nesijauskite kalta, kad nedirbate, nesitvarkote ir neguodžiate draugių, kurios po švenčių jus vėl atakuos pasakojimais apie neklaužadas vaikus ir nepakenčiamą anytą. Kas gali būti maloniau už visą dieną lovoje su mėgiama knyga ar žurnalu? Arba ilgą kavos gėrimo ritualą susirangius ant sofos?

Pasivaikščiokite. Nesvarbu, kur gyvenate – mažame Lietuvos ar užsienio miestelyje, didmiestyje ar kaime, išeikite pasižvalgyti po apylinkes. Vaikščioti gryname ore ne tik sveika, bet galite pastebėti daug širdį džiuginančių detalių, kurių nematėte per skubėjimą. Galbūt lipdiniai ant senamiesčio namų fasadų paskatins pasidomėti miesto istorija, o netoliese tekantis upelis bus puiki vieta, kur norėsite sugrįžti, kai ilgėsitės ramybės ir tylos.

Nueikite į bažnyčią. Net jei nesate religinga, galite drąsiai užeiti į maldos namus. Galbūt bus malonu stebėti šventinį šurmulį ir klausytis iškilmingų giesmių. Daugelyje bažnyčių pasibaigus pamaldoms per Velykas būna nemokami klasikinės ar bažnytinės muzikos koncertai. Varpų skambesys ir vargonų muzika pakylėja žmogaus jausmus ir sukuria ypatingą nuotaiką. Ir tai išgyventi gera vienumoje.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai