Kaip populiarią tinklaraštininkę veganizmas nuvedė prie ortoreksijos

Jordan Younger / Thebalancedblonde.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-28 20:22
Sveika mityba paprastai teikia didžiulę naudą, bet kas nutinka, kai ji būna per sveika? Ir kai jauti spaudimą valgyti kruopščiai atrinktą maistą, nes esi populiari tinklaraštininkė? Jordan Younger visa tai baigėsi ortoreksija, tuomet – grįžimu prie gyvulinės kilmės produktų ir dėl to nusigręžusiais tūkstančiais sekėjų. Tačiau ji sugebėjo atsitiesti ir netgi išleido knygą.

Lapkritį pasirodė 24-erių amerikietės Jordan Younger knyga „Breaking Vegan“. Ši knyga – apie vienos moters kelionę nuo ekstremalios mitybos iki valgymo sutrikimo ir galiausiai surastos harmonijos.

Thebalancedblonde.com nuotr.
Thebalancedblonde.com nuotr.
Thebalancedblonde.com nuotr.
Thebalancedblonde.com nuotr.

Maistas pradėjo kelti baimę

Jordan nuo paauglystės turėjo daugybę sveikatos nusiskundimų, dėl to nusprendė išmėginti veganizmą. Atsisakė mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų. Problemos dingo, kilogramai krito, atsirado daug energijos. Apie visa tai ji pasakojo „Instagram“ tinkle ir tinklaraštyje „The Blonde Vegan“. Per kelis mėnesius jos „Instagram“ paskyra sulaukė dešimties tūkstančių sekėjų. Sėkmė buvo tokia didelė, kad visa tai išsivystė į prekės ženklą, Jordan kūrė mitybos programas ir net laisvalaikio drabužius „TBV Apparel“ .

Jordan pradėjo jausti spaudimą ir baimintis, kad jos valgomas maistas nepakankamai sveikas.

Maždaug po metų mergina pajuto, kad tapo apsėsta noro valgyti tik išskirtinai sveiką, šviežią maistą. Ją stebėjo dešimtys tūkstančių gerbėjų, Jordan pradėjo jausti spaudimą ir baimintis, kad jos valgomas maistas nepakankamai sveikas. Jis turėjo būti augalinis, žalias, be cukraus, be gliuteno ir pan. Tokio maisto ji rasdavo nepakankamai, kad kūnas nesijaustų badaujantis.

Jordan labai dažnai darydavo organizmo valymą ir dienų dienas gerdavo vien šviežiai spaustas sultis, nors valyti nebuvo ko. Ėjimas su draugais ar šeima į restoraną jai kėlė isteriją, net veganiškame restorane Jordan ilgai rinkdavosi, ką valgyti, kol galiausiai apsistodavo ties žalėsių salotomis. Dingo menstruacijos, dingo energija, dingo ir nuotaika.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką valgo mitybos specialistai (VI): Vilma Žmakova

Supratusiai, kad serga ortoreksija (sutrikimu, kuomet žmogus jaučiasi apsėstas sveiko maisto manijos), jai prireikė dar mėnesio, kad priprastų prie minties, jog reikia viską keisti iš esmės. Jordan baiminosi, kad grįžus prie ankstesnės mitybos ji priaugs svorio ir grįš sveikatos problemos – dažni skrandžio ir galvos skausmai. Tačiau paragavus lašišos, po dviejų dienų grįžo menstruacijos ir Jordan suprato, kad eina teisingu keliu.

Gerbėjai grasino susidoroti

2014-ųjų birželį savo „Instagram“ paskyroje ir tinklaraštyje Jordan Younger paskelbė, kad nutraukia veganizmą ir pamažu pradeda valgyti kiaušinių, žuvies ir kt. Kad jos noras būti sveikai ir įkvėpti kitus peraugo į valgymo sutrikimą ortoreksiją. Priimti tokį sprendimą papasakoti viską viešai prireikė daug drąsos. Tačiau mergina nenujautė, kokios reakcijos sulauks.

 

TAIP PAT SKAITYKITE: Prof. J.Tutkuvienė: „Barbės įvaizdis nuo realios moters silueto skiriasi kaip diena ir naktis“

Iš aršiausių veganų buvo net grasinimų susidorojimu, ją vadino gyvūnų žudike.

Tarp 70 000 „Instagram“ sekėjų ir didelio būrio tinklaraščio „The Blonde Vegan“ skaitytojų atsirado nemažai nepatenkintų. Iš aršiausių veganų buvo net grasinimų susidorojimu, ją vadino gyvūnų žudike. Kiti tiesiog išreiškė didelį nusivylimą, spėliojo, ar Jordan apskritai kada nors buvo veganė, gal ji tiesiog norėjo sulaukti dėmesio. Ir gal net niekada nebuvo blondinė? Ir tai buvo atsakas į nuoširdų merginos paaiškinimą, kodėl daugiau nebegali būti vegane. Per naktį nuo Jordan nusisuko tūkstančiai gerbėjų.

Tačiau buvo ir tokių, kurie suprato patys turintys minėtą valgymo sutrikimą ir dėkojo, kad ji pasiryžo apie tai kalbėti.

Pokyčiai – į gera

Mergina nepalūžo. Ištverti šį periodą padėjo artimieji, ilgi pasivaikščiojimai ir joga. Jordan paliko Niujorką ir persikėlė į Los Andželą, kur mėgaujasi jūra ir šiluma, džiaugiasi iš naujo atradusi kiaušinius, vištieną, jogurtą ar lašišą ir teigia nebeklijuojanti maistui etikečių „sveikas“ ar „nesveikas“, „žalias“ ar „termiškai apdorotas“, „su gliutenu“ ar „be gliuteno“. 

Daugumai mūsų atrodytų, kad ir dabar Jordan valgo labai sveiką maistą. Tačiau merginos racionas dabar labai įvairus.

Jordan teberašo populiarų maisto ir laisvalaikio tinklaraštį, jį pervadino į „The Balanced Blonde“, toliau kuria laisvalaikio drabužius, dalija interviu, „Instagram“ turi jau 125 000 sekėjų ir apie patirtus rūpesčius jai primena tik išleista knyga. Rašymas buvo svarbi sveikimo dalis.  

Teisybės dėlei, daugumai mūsų atrodytų, kad ir dabar Jordan valgo labai sveiką maistą. Tačiau merginos racionas dabar labai įvairus. Ir neretai ją gali pamatyti besišypsančią šalia didelės porcijos ledų ar sausainio su šokolado gabaliukais. 

M o n d a y

A photo posted by Jordan Younger (@thebalancedblonde) on

Elaima.lt

Naujausi straipsniai