Kaip palengvinti sunkias pagirias: efektyvūs receptai

Pagirios / „Fotolia“ nuotr.
Pagirios / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-05-25 09:00
AA

Vakare smagiai pašventėte su draugais, išgėrėte keletą bokalų alaus ar pora taurių vyno ir štai kitą rytą jau turite taikstytis su nemaloniomis alkoholio pasekmėmis...

Skaudanti galva, svaigulys ar netgi pykinimas... Diagnozuoti ligą tikrai nesunku – jus kamuoja pagirios! Gerai, jei turite laiko ilgam miegui, tačiau net ir jis ne visiems padeda. Pavartojus alkoholio iš organizmo pasišalina labai daug skysčių ir vitaminų, todėl kitą dieną būtina gerti kuo daugiau vandens ir valgyti daugiau vaisių bei daržovių.

Sunku atrasti vieną visiems tinkantį pagirių gydymo būdą, nes kiekvienas organizmas į alkoholį reaguoja skirtingai, taigi siūlome jums patiems išbandyti šiuos gydymosi būdus, kad pagirios būtų bent šiek tiek lengvesnės:

Išsimiegokite. Alkoholis organizmui neleidžia pakankamai pailsėti, taigi jeigu prabudote anksti ryte ir jaučiatės be galo prastai, grįžkite atgal į lovą. Miegas šiuo metu jums tikrai yra būtinas, po keletos miego valandų tikrai pasijusite žymiai geriau.

Pagirios / „Fotolia“ nuotr.

Daug gerkite. Pagirios ir bloga savijauta – tai organizmo signalas, kad jam labai trūksta skysčių. Palengvinti pykinimo, galvos skausmo ar svaigimo simptomus gali paprasčiausia stiklinė (arba butelis) vandens, jo ypač būtina kuo daugiau gerti, jeigu daug vemiate. Vartojant alkoholį iš organizmo pasišalina su maistu gaunami naudingieji mineralai (magnis, kalcis ir geležis), todėl kitą rytą svarbu gerti kuo daugiau šių medžiagų turinčių gėrimų. Naudingųjų medžiagų gausu sportininkams skirtuose gėrimuose, kurie praturtinti įvairiais vitaminais ir mineralais. Svaigulį ar pykinimą puikiai mažina ir imbierinė arbata – patarkuokite imbiero šaknies į nedidelį puodelį vandens ir užvirkite.

Pamirškite kofeiną! Daugelis žmonių mano, kad kofeinas padės atsibusti, galbūt ir taip, tačiau tik ne tada, kai jus kamuoja pagirios. Kava arba arbata su kofeinu skatina dar didesnę organizmo dehidrataciją, tad po puodelio šių šiltųjų gėrimų galite pasijusti dar blogiau.

Neperdozuokite vaistų. Skaudanti galva ryte, žinoma, verčia siekti tabletės nuo skausmo, tačiau iš pradžių būtinai pagalvokite, ar neišsiversite ir be jos. Kai kurie galvos skausmą malšinantys vaistai sureagavę su alkoholiu jūsų kraujyje sveikatai gali pridaryti daugiau žalos negu naudos, ypač jei bus vartojami per didelėmis dozėmis. Tad prieš gerdami tabletę, paskaitykite informacinį lapelį, kad sužinotumėte rekomenduojamą dienos dozę.

Nepersivalgykite. Bloga savijauta ryte jums tikriausiai ir neleis to padaryti, užteks vien žvilgsnio į mėsos kepsnį, kad ir vėl bėgtumėte į tualetą... Vis dėlto organizmui būtinai reikia pasistiprinti, tad nenualinkite jo dar labiau. Kai kamuoja pagirios, patartina daugiau valgyti įvairių nesaldžių sausainukų, skrudintą duoną, grūdinius produktus ar bulves su pienu. Pastarasis duetas ypatingai naudingas, mat įvairiuose pieno produktuose ir bulvėse gausu kalcio bei geležies.

Nesigydykite alkoholiu! Posakis „nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“ šiuo atveju visiškai netinka. Dar daugiau alkoholio tikrai nepalengvins organizmo dehidratacijos simptomų, tad jokiu būdu nesugalvokite kitą rytą „pasigydyti“ šlakeliu nuo vakar užsilikusio alkoholinio gėrimo.

Pasportuokite. Taip, žinome, jei ryte kamuoja pagirios, mintis eiti pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu jūsų tikriausiai labai nevilioja, tačiau patikėkite, pasijusite kur kas geriau. Sportuojant organizme pasigamina daugiau endorfinų, kurie atsakingi už gerą nuotaiką, negana to sportas pagreitina alkoholio pasišalinimą iš jūsų organizmo, tad vos po keletos treniruočių pasijusite daug geriau.

Išsimaudykite po kontrastiniu dušu. Tai puikus būdas ne tik švariai nusiprausti, bet ir pasijusti bent kiek žvaliau, kai negalite gerti kavos. Maudykitės po visiškai šaltu dušu, o jei tokiems ekstremalumams esate nepasiruošę, išbandykite kontrastinį dušą, vis perjunginėdami karšto ir šalto vandens srovę.