Kaip pailsėti per 5 minutes

Kaip atgauti jėgas? / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-20 18:23
Po darbo vos pavelkate kojas, tačiau grįžę pirmu taikymu įsijungiate kompiuterį? Tai tikrai nepadės atsipūsti ir atgauti jėgų.

Nešvaistykite savo brangios energijos vėjais – verčiau išbandykite kelis paprastus būdus, padėsiančius įkvėpti daugiau oro. O su antruoju kvėpavimu pasijusite lyg vakar gimę... Kaskart rinkitės vis kitą būdą, kad atrastumėte tai, kas jus veikia geriausiai ir grąžina ramybę per 5 minutes. Štai tų atsipalaidavimo priemonių sąrašas.

 1. Išgerkite žaliosios arbatos puodelį. Išjunkite visus elektros prietaisus (turime galvoje kompiuterius, mobiliuosius telefonus, televizorius) ir ramiai išgerkite puodelį arbatos. Joje gausu medžiagų, kurios atpalaiduoja ir tuo pačiu suteikia energijos, ramina nervinę sistemą. Vos penkios minutės laiko sau tikrai duos naudos!
 2. Pamasažuokite rankas ir pėdas. Patrinkite delnus vieną į kitą, pamaigykite delnus, patrinkite kiekvieną pirštelį lyg nutraukdamos žiedą. Pėdos taip pat tikros stebukladarės – masažuodamos jas suaktyvinsite tam tikrus taškus, todėl greitai pasijusite kupini jėgų. Beje, nuo nuovargio gelbsti ir galvos masažas.  
 3. Išeikite pasivaikščioti. Grynas oras daro stebuklus, todėl būkite lauke kiek įmanoma ilgiau ir gerkite į save ore sklandančią energiją. Galite ramiai ir giliai pakvėpuoti, pabūti užsimerkę, išgerti vandens su citrina. Kartais pakanka visai nedaug laiko, kad prašviesėtų akys ir pasaulis aplink mus. Idealu, jeigu auginate šunį ar katę - mokslininkai teigia, kad gyvūnų terapija padeda atsipalaiduoti ir pasijusti geriau.
 4. Suvalgykite juodo šokolado gabalėlį arba citrusinių vaisių, mangų, bananų. Šiuose maisto produktuose esančios medžiagos teigiamai veikia smegenų veiklą, padeda nuraminti įsiaudrinusią sielą ar įtampos ir streso surakintą kūną.
 5. Prigulkite. Tiesiog padėkite savo galvą ant pagalvės ir leiskite kūnui atsipalaiduoti iki pat pirštų galiukų. Tegu mintyse kylančios vizualizacijos būna tik teigiamos! Stebėkite savo žandikaulio liniją, kadangi jis būna labiausiai įsitempęs.
 6. Paskanaukite medaus. Apie medų ne vienas traktatas parašytas. Štai ir jūs griebkite šaukštelį medaus ir neskubėdami suvalgykite. Įdomu tai, kad jis ramina nervinę sistemą, padeda atsikratyti nemigos, nuima dirgulį.
 7. Nuplaukite veidą šaltu vandeniu. Vėsus vanduo greitai atgaivina odą, atšviežina dvasią ir prabudina mus iš snaudulio. Tinka išbandyti ledukus, kurie puikiai masažuoja: patrinkite juos tarp rankų, o vėliau švelniai pamasažuokite veido odą. Galite trumpam palįsti po lediniu dušu, žinoma, jeigu pakanka valios!
 8. Paskaitykite įkvepiančios literatūros. Žymių ir stiprių žmonių mintys, citatos, išgyventi jausmai labai dažnai mus paskatina susimąstyti. Taip tarsi „įsikrauname“ iš naujo ir nušvintame šypsena. Juk kai supranti, kad viskas tavo rankose, atrodo, ir einasi lyg per sviestą.
 9. Paklausykite muzikos. Paprastas būdas pasijausti geriau – tai mėgstama muzika. Kai ji lydi kiekvieną dieną, atrodo, kad šokio ritmu gyventi daug paprasčiau, ar ne? Atsiduokite muzikos garsams bent penkiomis minutėms ir pamatysite, kad poilsis įgis visai kitą prasmę.
 10. Užsidekite kvapnią žvakę ar aromatinę lempą. Malonūs aromatai taip pat nuostabiai atpalaiduoja, išvaiko snaudulį ir dovanoja energijos pliūpsnį. Išbandykite citrusinių vaisių, mėtų, pipirmėčių, arbatmedžių aliejų jėgą.
 11. Apsikabinkite. Mokslininkai įrodė, kad apsikabinimai puikiai veikia mūsų organizmą ir padeda atsipalaiduoti. Paslaptis slypi tame, kad liesdamiesi vienas prie kito mes sumažiname streso hormono kortizolio kiekį, užtat apima lengvumas, ramybė ir šiluma. Beje, panašiai veikia ir bučinys ar pokalbiai apie seksą.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai