Kaip nusiraminti per 60 sekundžių

Stresas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-03-27 14:11
Galite jais tikėti, galite ne, bet visi būdai įveikti stresą – geri. Įsiminkite šias paprastas rekomendacijas ir galbūt jos jus išgelbės kritinę akimirką, kai iš ausų virs garas, o prieš akis stos raudona pykčio migla.

Vizualizuokite. Specialistai sako, kad niekas taip nenuramina, kaip balta spalva ir... vandens tėkmė. O jeigu sujungus abu faktorius? Atsisėkite, atpalaiduokite kūną, kvėpuokite lygiai ir ramiai, užsimerkite ir įsivaizduokite vėsų, baltą vandenį. Jis teka apie jūsų galvą, vėsina veidą, pečius, krūtinę, visiškai apsemia ir nuplauna kūną – nuo pakaušio iki kojų pirštų. Pasimėgaukite šiuo jausmu 30 sekundžių, paskui leiskite vandeniui lėtai subėgti į  duobutę. Kartu su juo suteka ir jūsų streso priežastis ir visos jūsų problemos. Įkvėpkite. Atsimerkite. 

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Išsilaisvinkite. Užsidarykite vonioje arba bent tualeto kabinoje. Atsisekite švarko ir palaidinės sagas (jei galite – nusimeskite viršutinius drabužius), išsiverkit auskarus, nusimaukite žiedus. Atsukite šalto vandens čiaupą, sudrėkinkite delnus ir vėsiais delnai lėtai prisilieskite prie kaklo. Pamasažuokite kaklą, krūtinę, pečius. Pamažu didinkite spaudimą, paskui – mažinkite, galiausiai lengvai suglostykite odą. Dar kartą sudrėkinkite odą vėsiu vandeniu. Tikrai palengvės ir dings išdavikiškas raudonis iš skruostų. 

Pakvėpuokite. Giliai įkvėpkite, iškvėpkite. Paimkite į rankas audinį (tiks ir didelis storas šalikas arba didesnis popierinis rankšluostis, kurį galite sulenkti keliskart, kad būtų tvirtesnis). Suspauskite ir sukite it gręždamos (audinys būtinai turi būti sausas). Paskui staigiai atpalaiduokite rankas ir atleiskite delnus, išskleiskite pirštus, tegu rankšluostis ar šalikas nukrenta. Pasistenkite pajusti, kaip atsipalaiduoja visas kūnas, ypač rankos ir kaklas. Jei naudojote šaliką, nesiriškite jo, kol neperskalbsite: visas jūsų stresas atiteko šiai skiautei. 

15min.lt

Naujausi straipsniai