Kaip nesusirgti žiemą: 5 naudingi patarimai

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-09 17:00
Žiemą mūsų organizmas itin jautrus peršalimo ligomis. Sniegas, vėjas, temperatūros pokyčiai – visa tai silpnina imunitetą ir alina organizmą. Pateikiame paprastus, bet efektyvius patarimus, kurie padės išvengti peršalimo ligų.

1. Kruopščiai ir dažnai plaukite rankas

Infekcija į mūsų organizmą dažniausiai patenka per rankas. Anot amerikiečių mokslininkų, tie, kurie dažnai ir kruopščiai plauna rankas, serga 45 proc. rečiau. Taigi, kaip save apsaugoti?

Pirma, siaučiant peršalimo ligų epidemijai, turėkite su savimi savo rašiklį, nesinaudokite tais, kurie būna viešose įstaigose: bankuose, parduotuvėse ir pan.

Antra, įsigykite antibakterinį skystį rankoms ir pasinaudokite juo iš karto po to, kai prisiliečiate prie bakterijomis knibždančių paviršių: pavyzdžiui, po kelionės viešuoju transportu.

Trečia, taisyklingai plaukite rankas: iš pradžių gerai jas išmuilinkite, po to nuplaukite dideliu kiekiu vandens ir sausai nušluostykite. Atminkite, kad drėgme yra itin palanki terpė bakterijų veisimuisi.

2. Gerkite daugiau skysčių

Pakankamas kiekis vandens, net jeigu esate šalia sergančio žmogaus, apsaugos jus nuo bakterijų. Dalykas tas, kad nosies gleivinė yra natūralus barjeras nuo bakterijų, kuris apsunkina mikroorganizmų įsiskverbimą į mūsų kūną. Jeigu šaltuoju metų laiku geriate nepakankamai vandens, nosies gleivinė sausėja ir tampa mažiau veiksminga.

Taip pat skaitykite: Riebalus deginančių ir organizmą valančių kokteilių TOP 9

3. Venkite organizmo atšalimo

Atšalimas silpnina imuninę sistemą, nes kai žmogui šalta, organizmas eikvoja jėgas tam, kad palaikytų normalią kūno temperatūrą, o jėgų kovoti su infekcijomis vis mažėja. Pagrindinės taisyklės, kurių turėtumėte laikytis žiemą: šilta avalynė, kepurė, pirštinės ir drabužių sluoksniavimas. Pirmąjį sluoksnį turėtų sudaryti prakaitą išgarinantys ir kūną šildantys apatiniai, antrąjį – šilumą sulaikantys drabužiai, trečiąjį – nuo sniego, vėjo ir drėgmės saugantys drabužiai.

4. Venkite streso

Stresas – vienas pagrindinių, imunitetą silpninančių veiksnių. Žmonių, kurie užsiima joga ir meditacija, daug žemesnis streso hormono kortizolio lygis. Gydytojai teigia, kad aukštas kortizolio lygis padidina ligų riziką. Todėl kiekvieną dieną suraskite bent 10–15 min. tam, kad galėtumėte visiškai atsipalaiduoti, kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite bei pagalvokite apie ką nors malonaus ir gražaus.

Taip pat skaitykite: Plaukų priežiūra žiemą: 10 pagrindinių taisyklių bei naminių kaukių receptai

5. Tinkamai maitinkitės

Venkite perdirbtų, riebaluose keptų, daug druskos, cukraus ir sintetinių priedų turinčių maisto produktų. Maitinkitės reguliariai, padidinkite gerųjų riebalų kiekį, dažniau gerkite šiltą arbatą. Nepamirškite vitamino C, kuris yra galingas antioksidantas. Šio vitamino gausu ne tik citrusiniuose vaisiuose, bet ir brokoliniuose kopūstuose, kiviuose, saldžiojoje paprikoje. Itin svarbus ir vitaminas A, atsakingas už imuniteto gerinimą. Jo rasite kepenėlėse, kiaušiniuose, riebioje žuvyje.

Imunitetą sustiprinti padės ir B grupės vitaminai, skatinantys energijos išsiskyrimą iš angliavandenių, riebalų ir baltymų, kas ypač aktualu žiemą, kai trūksta energijos. B grupės vitaminų gausu žuvyje, liesoje mėsoje (vištiena, triušiena), rupioje duonoje, kopūstuose ir ankštinėse kultūrose.

{recipe|1606}{recipe|3138}{recipe|4701}{recipe|3219}{recipe|2914}

Naujausi straipsniai