Kaip nesuklysti renkantis bižuteriją. Šie patarimai jums pravers

Originalūs auskarai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-13 15:00
Daugeliui moterų rafinuotumas, elegancija ir prabanga asocijuojasi su tauriaisiais metalais, brangiaisiais arba pusbrangiais akmenimis. Tačiau stilinga ir išskirtinė gali būti tinkamai parinkta bei priderinta bižuterija. Kaip nesuklysti?

Drugeliai, boružės, širdelės, gėlytės, pagamintos iš aukso ir inkrustuotos deimantais, tikrai nėra pigūs papuošalai, bet, atsidūrę ant vidutinio amžiaus moters rankų, ausų ar kaklo, neretai praranda tikrąją vertę.

Venkite vaikiškų detalių. Žinoma, drugeliai, boružės, širdelės, gėlytės, pagamintos iš aukso ir inkrustuotos deimantais, tikrai nėra pigūs papuošalai, bet, atsidūrę ant vidutinio amžiaus moters rankų, ausų ar kaklo, neretai praranda tikrąją vertę. Stilistai siūlo nesirinkti papuošalų, kurie atrodo vaikiškai, nepriklausomai nuo to, ar jie – iš tauriųjų metalų, ar pigios žaliavos. Kitas brandžiai moteriai visiškai netinkantis aksesuaras yra grandinėlė su puse širdelės. Tai gražu ir miela ant 13-metės kaklo, tačiau suaugusios moters tokie papuošalai, simbolizuojantys amžiną draugystę, nepuošia.

Karoliams – ne. Plastikinių burbulų karoliai retai primena prabangų perlų vėrinį. O apie spalvotus iš viso nėra ko kalbėti. Renkantis bižuteriją, apskritai geriau vengti stambių ir ryškių karolių. Daug stilingiau atrodo plonytė grandinėlė su pakabučiu ar keliais simetriškai (arba netvarkingai) išdėliotais karoliukais. Jeigu negalite sau leisti perlo papuošalų, pirmenybę teikite stiklui.

Daugelis damų klaidingai mano, kad stambūs ryškiaspalviai karoliai pagyvins pilką aprangą. Tai ne tiesa. Toks aksesuaras tiesiog bus „toks aksesuaras“ ir tiek. Jeigu vis dėlto norite didesnio svorio ant kaklo, užsikabinkite kelias tarpusavyje derančias grandinėles arba vieną su didesniu ir sunkesniu pakabuku.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar gintaras išgyvena renesansą?

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Svoris ir detalės. Sunkesni papuošalai atrodo brangesni. Tai nereiškia, kad subtili, lengva bižuterija visada siesis su pigumu, bet, pavyzdžiui, vėjyje besiplaikstantis didžiulis pakabukas arba masyvi apyrankė atrodys mažų mažiausiai keistai. Papuošalų svoris turi atitikti jų dydį ir medžiagą, iš kurios yra pagaminti (ar kurią imituojantys).

Nė neverta slėpti – dauguma moterų trokšta, kad bižuterija būtų kuo panašesnė į brangius juvelyrinius dirbinius. Pastarieji, beje, išsiskiria itin kokybišku užsegimu, tvarkingomis detalėmis. Tad pirkdama patikusį bižuterijos gaminį jį apžiūrėkite atidžiau.

Mažiau yra daugiau. Puošitės išskirtinio dizaino aksesuaru? Turėtumėte žinoti, kad prie jo daugiau nieko nereikia. Antraip iš stilingos damos rizikuojate pavirsti beskone teta. Anot stiliaus žinovų, užsisegus išskirtinę apyrankę reikėtų vengti akį traukiančio žiedo, taip pat nerekomenduojama vienu metu puoštis apyranke ir vėriniu. Tačiau nuostabiai atrodo drauge segimi auskarai ir elegantiškos sąsagos arba ilga stilinga grandinėlė, suderinta su originaliu žiedu.

Ne tokie blizgūs. Kita gana dažna bižuterijos ypatybė, išduodanti, kad esate pasidabinusi pigiais papuošalais, yra labai blizgus metalas. Daugybė tokių aksesuarų gaminama iš nebrangių lydinių arba net plastiko, kuris paprasčiausiai nudažomas taurųjį metalą primenančia spalva. Tikrai nesuklysite pasirinkusi šiek tiek tamsesnių tonų papuošalus. Subtilesnės spalvos ir formos suteikia prabangos ir rafinuotumo net pačiai pigiausiai bižuterijai.

Plastmasė nėra deimantas. Moterims, kurios nevengia dabintis nebrangiais papuošalais, derėtų vengti brangakmenių imitacijų. Pakanka to, kad auksu tviskanti grandinėlė nėra auksinė, o sidabru žibanti apyrankė – ne sidabrinė. Nemanykite, kad raudonas, žalias ar mėlynas plastmasės gabalas gali bent iš tolo būti panašus į brangakmenį. Raudonas plastikas neatrodo kaip rubinas. Jis atrodo kaip raudonas plastikas. Jeigu vis dėlto didelis akmuo būtinas, rinkitės pusbrangius. Stilistai tikina, kad kvarco ar poliruoto granito gabalas atrodo tikrai gražiau nei netikras krištolas.

Žiedas turi derėti. Dideli ir išskirtiniai žiedai gali tapti nuostabiu viso garderobo akcentu. Tačiau labiau nei žiedai svarbus tvarkingas manikiūras – juk žiedas visų žvilgsnius pritrauks prie jūsų rankų. Pagrindinė taisyklė mūvint žiedus ta, kad jų spalvos turėtų nesikirsti su nagų lako spalva. Paauglystėje, žinoma, tokie kontrastai žavi ir atrodo žaismingi. Tačiau brandžios moterys turėtų rinktis kiek nuosaikesnius derinius.

Jeigu segite didelius kabančius auskarus, plaukus geriau suriškite ir nepersistenkite su makiažu.

Auskarai ir makiažas. Bene dažniausiai moterys susižavi įvairių spalvų ir formų auskarais. Juos renkantis galioja tos pačios kokybės taisyklės. Tačiau dar reikėtų atsižvelgti į savo veido formą, spalvinį tipą, bendrą aprangos stilių.

Jeigu segite didelius kabančius auskarus, plaukus geriau suriškite ir nepersistenkite su makiažu. Puošiantis itin ryškiais ir charakteringais auskarais, geriau rinktis klasikinį, gražiausius bruožus paryškinantį makiažą. Atsiminkite, kad prabanga ir elegancija žengia koja kojon su saiku ir pusiausvyra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo puošti plaukus? Patarimai pagal jūsų amžių

Naujausi straipsniai