Kaip namų sąlygomis pasišviesinti plaukus

Šviesūs plaukai / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-02-04 14:52
Norite kiek šviesesnių plaukų, tačiau nemanote, kad dėl to verta juos dažyti? Visiškai suprantama, juk plaukų dažuose apstu mūsų garbanoms itin kenksmingų chemikalų, tad tikrai neverta vien dėl vienu tonu šviesesnių plaukų juos alinti dažymo procedūromis.

Gera žinia ta, kad puikią alternatyvą plaukų dažams gali pasiūlyti ir jūsų pačių namų virtuvė. Joje tikrai rasite natūralių plaukus šviesinančių produktų, kurie jiems ne tik  nepakenks, bet ir aprūpins reikalingais vitaminais.

Susidomėjote? Pateikiame jums sveikos gyvensenos tinklalapyje www.livingthenourishedlife.com išvardytus receptus, padedančius natūraliai pašviesinti plaukus.

Taip pat skaitykite: Mažos gudrybės, kaip prižiūrėti sausus plaukus

Citrinų sulčių kaukė

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Citrinų sultys itin plačiai naudojamos gaminant įvairius plaukus šviesinančius produktus, deja, juose dažnai būna pridėta daugiau įvairių chemikalų nei pačių sulčių, todėl veiksmingesnę šviesinamąją plaukų kaukę verčiau pasidarykite namuose. Tam galite naudoti ekologiškų prekių parduotuvėje įsigytas citrinų sultis arba dar geriau, jei sultis šviežiai išsispausite pati.

Kaip naudoti? Specialiame buteliuke su purškikliu vienodomis dalimis sumaišykite citrinų sultis su vandeniu (jis sumažins sulčių rūgštingumą ir neleis plaukams išsausėti) ir apsipurškite plaukus. Citrinų ir vandens mišiniu plaukus taip pat galite pasipurkšti juos išsiskalavusi šampūnu.

Tiesa, nepamirškite vėliau plaukų perskalauti vandeniu, jei nenorite, kad plaukai per stipriai nušviesėtų, mat kuo ilgiau šią kaukę laikysite, tuo stipresnio šviesinimo rezultato sulauksite.

Ramunėlių kaukė

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šį receptą tikriausiai ne kartą girdėjote iš savo senelių, mat jis skaičiuoja jau ne vienerius gyvavimo metus. Ramunėlės, kaip ir citrinos, taip pat itin efektyviai šviesina plaukus jiems nė kiek nepakenkdamos ir neišsausindamos.

Kaip naudoti? Pasigaminkite stiprios ramunėlių arbatos ir, uždengusi puodelį maždaug 15 minučių, palaukite, kol arbatžolės visiškai išsiskleis. Kai arbata bus atvėsusi, skalaukite ja plaukus. Daryti tai galite keletą kartų per savaitę arba tol, kol rezultatas jus tenkins.

Taip pat skaitykite: Plaukus atgaivinkite natūraliomis skalavimo priemonėmis: 6 receptai

Medaus kaukė

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Medus jau nuo seno žinomas kaip puiki natūrali priemonė mūsų odai, tačiau jis tikrus stebuklus gali padaryti ir jūsų plaukams! Meduje yra vandenilio peroksido pėdsakų, kuris švelniai ir natūraliai šviesina plaukus.

Kaip naudoti? Šiltame vandenyje ištirpdykite 1–2 šaukštus medaus ir šiuo mišiniu išsitepkite plaukus. Kaukę palaikykite 30–60 minučių arba, užsidėjusi dušo kepurę, palikite ją visai nakčiai. Plaukus vėliau išsiskalaukite kaip įprasta.

Alyvuogių aliejaus kaukė

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Nors alyvuogių aliejus yra puiki drėkinimo priemonė, jame taip pat yra ir natūralių plaukus šviesinančių medžiagų. Taigi juo išsitepusi plaukus sulauksite dvigubo rezultato – plaukai ne tik pašviesės, bet ir bus sudrėkinti bei minkštesni.

Kaip naudoti? Plaukus gausiai pasitepkite alyvuogių aliejumi ir leiskite jam susigerti palikdami 30 minučių. Vėliau plaukus išskalaukite kaip įprasta.

Keletas pastabų...

  • Visas minėtas kaukes galite ir pamaišyti. Tarkime, citrinų sultys puikiai tiks su ramunėlių arbata. Tiesiog ramunėlių arbatą pilkite vietoj vandens ir naudokite šią kaukę kaip aprašyta aukščiau. Na, o jei norite plaukus dar labiau sudrėkinti, alyvuogių aliejų maišykite su medumi.
  • Visų šių kaukių poveikį dar labiau sustiprins saulės šviesa. Tad vasarą būkite atsargi, mat plaukai ir nuo saulės gali stipriai pašviesėti.
  • Aukščiau aprašyti metodai plaukus pašviesins vos vienu ar dviem tonais, tačiau jų efektas atrodys natūraliai ir visiškai nepakenks jūsų plaukams. Tikėtis, kad iš brunetės staiga virsite blondine, tikrai nereikėtų.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai