Kaip maisto ruošimą paversti atgaiva sielai?

Moteris gamina valgyti. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-15 15:00
Maisto ruoša – tai beveik kiekvienos moters kasdienybė, kuri ne retai tampa varginančiu darbu. Žinoma, yra atvejų, kai maisto gamyba moteriai yra tikra sielos atgaiva po dienos darbų. Tačiau kaip kasdieninę maisto ruošą paversti sielos terapija? Štai keletas patarimų.

Muzikos prieskonis

Įsijunkite savo mėgstamą muziką ir niūniuokite, dainuokite bei šokite ruošdami maistą – tai ne tik atpalaiduos jūsų kūną, bet ir leis pailsėti nuo varginančių minčių.

Kodėl mūsų pasąmonėje muzika vis dar siejama tik su linksmybėmis, pramogomis ar vakarėliais? Laikas atsisveikinti su šiuo pasenusiu požiūriu. Muzika puiki pagalbininkė ir kitose gyvenimo srityse. Šiuo atveju maisto ruošoje. Gaminate vakarienę? Puiku, įsijunkite savo mėgstamą muziką ir niūniuokite, dainuokite bei šokite ruošdami maistą – tai ne tik atpalaiduos jūsų kūną, bet ir leis pailsėti nuo varginančių minčių. Maistas įgaus muzikos prieskonį, o ir laikas jį gaminant pralėks nepastebimai.

Mylima programa

Tikriausiai beveik kiekviena moteris turi bent po vieną savo mėgstamą laidą ar serialą. Nors daugelis iš mūsų jų žiūrėjimą įsivaizduojame su arbatos puodeliu ant sofos, tačiau žiūrėti laidą ar serialą taip pat galime gamindamos maistą. Įsijunkite televizorių, savo mėgstamą programą ir mėgaukitės maisto ruoša bei mėgstamu serialu ar laida. Žinoma, būna atvejų, kai nieko dominančio televizijos ekrane neišvysite, tačiau tokiu atveju griebkite savo nešiojamąjį kompiuterį ar planšetę ir internete raskite tai, kas jus domina. Naujosios technologijos šiomis dienomis mums leidžia nesunkiai mėgautis tuo, ką mėgstame. Pabandykite, ir garantuojame, jog nespėsite suprasti, kaip garuojantis maistas atsirado ant jūsų stalo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Virtuvės magija – kad maistas teiktų galių

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Žvakių šiluma

Žvakės šviesa dažniausiai mums asocijuojasi su romantika. Tačiau ar dažnai pagalvojame, jog žvakių skleidžiama šviesa ir šiluma gali suteikti ramybę ne tik meilės srityje? Specialistai užsidegti žvakes rekomenduojama vonioje, skaitant knygą, medituojant ir dar daugeliu atveju, kai norime nusiraminti ir pailsėti. Gaminate vakarienę? Žinoma, neapsieisite be lempų, tačiau užsidegti keletą žvakių – taip pat ne pro šalį. Virtuvei jos suteiks daugiau jaukumo, o jų rami liepsna nuramins ir po dienos darbų įsiaudrinusį protą.

Kitokie pokalbiai

Moterys – Dievo kūriniai, kurie nuolatos mėgsta šnekėti. O ypač su draugėmis. Tai kodėl su jomis nepašnekėjus, kai gaminame maistą? Tai atitrauks mintis nuo rūpesčių, neleis nuobodžiauti gaminant, o taip pat nebeliks galimybės sakyti, jog neturite laiko paskambinti seniai matytai draugei. Taip, maisto gamybai reikalingos abi rankos, tačiau tai ne problema, nes šiandieniuose telefonuose yra garsiakalbio funkcija, kuri padės nevaržomai gaminti ir tuo pačiu bendrauti. Žinote, kas geriausia? Jog moterys dažnai gamina maistą grįžusios po darbų, todėl didelė tikimybė, jog nušausite du zuikius vienu šūviu – maisto gamyba taps kitokiu bendravimo būdu tiek jums, tiek jūsų draugei.

Kita vieta

Kur parašyta, jog gaminti privalome tik virtuvėje? Galbūt tai patogiausia vieta, tačiau toli gražu ne maloniausia. Žinoma, viryklė visuomet bus virtuvėje, tačiau kodėl pjaustymo lentelės nepasiėmus į terasą? Ar saulė šviečia, ar lietus lyja, o ypač vasarą, mes visuomet galime kvėpuoti grynu oru, taip ilsėdamiesi, o tuo pačiu ruošti maistą. Atostogaujate sodyboje? Net negalvokite apie maisto ruošą patalpoje. Skubėkite į pavėsinę ar kitas lauko vietas, kurios mielos jūsų širdžiai. Be to, šiuo atveju galite pamiršti ir viryklę – maistas pagamintas lauže bus dar skanesnis ir įvairesnis.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 veiksmingi būdai, padėsiantys atsisakyti saldumynų

Ji24.lt

Naujausi straipsniai