Kaip laikyti ir prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad spygliai nenubyrėtų anksčiau laiko?

Pora perka kalėdinę eglutę / Fotolia nuotr.
Pora perka kalėdinę eglutę / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-12-04 13:00
AA

Kalėdinė eglutė – būtinas artėjančių švenčių atributas. Ką reikėtų žinoti, kad gyva ir mišku kvepianti žaliaskarė kuo ilgiau nenumestų savo spyglių?

Kur laikyti eglutę?

Kibiras su smėliu

Bene idealiausias variantas jūsų žaliaskarei – kibiras su švariu drėgnu smėliu. Kibirui smėlio reikės 1 litro vandens, kuriame prieš tai reikėtų ištirpinti šiek tiek glicerino arba želatinos. Kitas būdas: aspirino tabletė ir 2 valg. š. cukraus 1 litrui vandens.

Statyti eglutę reikėtų taip, kad apatinė jos kamieno dalis būtų uždengta smėliu ne mažiau negu 20 cm. Smėlį reikėtų palaistyti kas 1–2 dienas.

Indas su vandeniu

Eglutės statymo metu (statyti medį su visu stovu) vanduo turėtų būti karštas ir sumaišytas su kokia nors rūgštimi – actu, aspirino tablete arba citrinų rūgštimi. Kitas būdas: sumaišyti vandenį su 0,5 arbat. š. citrinų rūgšties, 1 valg. š. želatinos ir šiek tiek grūstos kreidos.

Kamieno apvyniojimas

Paprasčiausias ir, deja, prasčiausias būdas: kamieno pjūvio vietą apvynioti drėgnu skuduru (kurį laikas nuo laiko reikėtų sudrėkinti) ir įstatyti eglutę į specialų stovą. Laikant žaliaskarę tokiu būdu, rekomenduojama retkarčiais apipurkšti jos šakeles vandeniu – taip eglutė ilgiau puoš jūsų namus.

Ką daryti, kad kuo ilgiau laikytųsi spygliai?

Jeigu nusipirkote eglutę, neskubėkite jos nešti į šiltus namus: bent dvi dienas palaikykite ją šaltyje (lauke arba balkone). Kai įnešite žaliaskarę į namus, panardinkite kuriam laikui jos kamieną į kibirą su vandens tirpalu (10 litrų vandens 2–3 valg. š. glicerino). Gliceriną galima pakeisti 0,5 arbat. š. karbamido (šlapalo).